מהי נפילה?

מהי נפילה?

לנפילה אין תבנית, אין לה מרשם וצורתה משתנה מרגע לרגע, משניה לשניה, משלב לשלב ומאדם לאדם. אין לה פנים והיא לא מעלה את הדגל שהיא באה, נהפוך הוא היא ערמומית, היא לא קופאת על שמריה ומחכה תמיד להזדמנות לפעול. לפעול ולהפיל אותי. הנפילה היא מחשבה, רגש או פעולה שאינה נעימה אך אני חוזרת ומבצעת אותה שוב ושוב ללא יכולת לשלוט עליה. היא גורמת לחרדה ופחד ובו בזמן מונעת על ידי אותם הרגשות שמשמשות לה כחומר בעירה. היא מגיחה משום מקום ונמצאת בכל מקום. כל ריח, טעם, צורה וזיכרון יכול להעיר אותה. וכל ניסיון לתת לה סימני זיהוי ודפוס התנהגות נכשלו. אין לה מדד, וכל נפילה שונה מקודמתה אך התוצאות שלה הן אותן תוצאות-הרס פיזי, נפשי ורוחני. "הנפילה" היא תסמין למחלה שלי-מחלת האכלנות היתר הכפייתית וגורמת לי לעשיית מעשים מתוך כפייה. שהיא תוקפת היא משתלטת עליי וגורמת לי ל"אי-שפיות" זמני ולאיבוד עשתונות. אני לא זוכרת מה היא גרמה לי לאכול, מה היה טעם האוכל, מה הוא הכיל והכמויות שנאכלו. אני לא זוכרת מהיכן הדברים נלקחו, מה קדם למה, איך הם נאכלו, אני פשוט לא זוכרת-כי זאת לא הייתי אני. אני יודעת בודאות שלא רציתי בכך, אני יודעת שקול פנימי אמר לי שזה לא טוב בשבילי, שזה יעשה לי רע עד כדי אובדן חושים, שאסור לי כי האוכל מסמם אותי, אך הקול הזה נדם ואיבדתי שליטה. אני נשבעת שלא חפצתי בנפילה הזאת, לא בקשתי אחר להיטות חסרת גבולות של השפעת האוכל, לא שאפתי לצורך הפיזי לאכול עד כדי כאב, לא התאוותי לתאוות המתוק והמלוח, נהפוך הוא אני מתעבת זאת. במבחן התוצאה נכשלתי, אני היא זו שהוציאה את התשוקה חסרת הרסן לפועל, אני זו שבסופו של דבר הכניסה את החומר המסמם לפי, אני זו שזללתי ; אני ולא אחרת. לא עמדתי במבחן ההתמודדות שוב נותרתי חלשה, מסוממת ועירומה וזו העובדה היחידה שאליה אני לא יכולה להתכחש. אני לא מצליחה לקום, אני בנפילות לא נגמרות והחריגות הפכו לשגרה. זה שוב התחיל ב2 קוביות שוקולד וזה לא מסתיים. זה עבר בהדרגה למתוקים, למלוחים, לפיתות, טוסטים ומה שיש(ואי אפשר להוציא את כל האוכל של המשפחה מהבית, כי רק אני אכלנית כפייתית). אני כמו תינוק שנופל, אך לא מצליח לקום. לא משנה מה אני עושה(הליכה לחדר כושר, כתיבה, התחלקות, טלפונים, הליכה של שעתיים) אני מוצאת עצמי בסוף היום סובלת מכאבים מכמויות האוכל שדחסתי. אני פשוט עובדת עצות!!!!!!!!!!!!!!

אני כל כך מבינה על מה את מדברת....

כי אני מרגישה בדיוק אותו דבר. כשזה קורה לי אני פשוט הופכת להיות משותקת- כבר לא יכולה לתפקד במהלך היום. אני רק מציעה לך משהו שלי זה עוזר- לפני כל אכילה משוגעת תאכלי סלט והרבה. אם למשל את מרגישה שממש בא לך על אותו שוקולד, אל תנסי לשכנע את עצמך שתאכלי 2-3 קוביות והכל יהיה בסדר. כי זה לא הולך, את חושבת שככה יהיה- אבל לא...השוקולד הזה רק יגרום לך להתחיל לאכול את כל הדברים "האסורים". אז אני מציעה שבמצב כזה פשוט תלכי ותכיני צלחת ענקית של סלט, סלט שאת אוהבת במיוחד...ופשוט תשבי ותאכלי את הסלט ורק את זה. שתסיימי לאכול את כל הסלט, אם עדיין יהיה בא לך תאכלי את השוקולד. אם לא...עוד יותר טוב. האכילה של הסלט לפני תצמצם נזקים משמעותית. אני מאמינה שיש בך הרבה כוח, את פשוט רק צריכה למצוא את הכוח שבתוכך...ולא לתת לשום דבר ובטוח שלא לשוקולד או חתיכת עוגה להרוס לך את היום. זה פשוט לא שווה- לא שווה ליפול שוב לאותן טעויות ידועות. שיהיה לך אחלה של יום קרן.

אני כל כך מבינה על מה את מדברת....

כי אני מרגישה בדיוק אותו דבר. כשזה קורה לי אני פשוט הופכת להיות משותקת- כבר לא יכולה לתפקד במהלך היום. אני רק מציעה לך משהו שלי זה עוזר- לפני כל אכילה משוגעת תאכלי סלט והרבה. אם למשל את מרגישה שממש בא לך על אותו שוקולד, אל תנסי לשכנע את עצמך שתאכלי 2-3 קוביות והכל יהיה בסדר. כי זה לא הולך, את חושבת שככה יהיה- אבל לא...השוקולד הזה רק יגרום לך להתחיל לאכול את כל הדברים "האסורים". אז אני מציעה שבמצב כזה פשוט תלכי ותכיני צלחת ענקית של סלט, סלט שאת אוהבת במיוחד...ופשוט תשבי ותאכלי את הסלט ורק את זה. שתסיימי לאכול את כל הסלט, אם עדיין יהיה בא לך תאכלי את השוקולד. אם לא...עוד יותר טוב. האכילה של הסלט לפני תצמצם נזקים משמעותית. אני מאמינה שיש בך הרבה כוח, את פשוט רק צריכה למצוא את הכוח שבתוכך...ולא לתת לשום דבר ובטוח שלא לשוקולד או חתיכת עוגה להרוס לך את היום. זה פשוט לא שווה- לא שווה ליפול שוב לאותן טעויות ידועות. שיהיה לך אחלה של יום קרן.

כפייתיות

מאיה מאיה, מה שאת מתארת, זוהי בהחלט דוגמא לנפילה ולאיבוד שליטה והן עלולות להזיק !! כל שאת צריכה, זה ייעוץ ותמיכה ואז תוכלי לחזור לדרך הנכונה. מעוניינת ? פני אלי להמשך ואעזור ברצון. נטורופתית,
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
דיאטה
בחר
בחר