שלום לכולם

שלום לכולם

אני חדשה בפורום זה. האמת היא שהצטרפתי לפני 3 שבועות לתוכנית של בי"ח כ"ס. אומנם אני דיי מרזה בינתיים. אבל אני חושבת שיותר מתאים לי להצטרף לאכלנים אנונימיים. מישהו יכול בבקשה להגיד לי אם אני יכולה לשלב בין ה-2? כי הבנתי שבקבוצת אכלנים אנונימים , נמנעים לחלוטין מאכילת פחממות [למה אגב?] תודה....

לפי מיטב ידיעתי, OA היא קבוצת תמיכה ולא תוכנית דיאטה ולכן לא צריכה להיות כל מניעה ללכת

לפגישות שלהם. ההימנעות מפחמימות נובעת מהדעה שאכילת פחמימות מביאה לרצון לצרוך עוד פחמימות. לפי דעתי אם הדיאטה של בי"ח כ"ס טובה לך, המשיכי בה, כי בסך הכל הגוף שלנו צריך פחמימות אשר נותנות לנו הרגשה טובה.

תפריט האוכל של OA

המשמעות של OA הוא א.א.-אכלני יתר אנונימים שהם בעצם חברותא של גברים ונשים מכל שכבות הציבור שנפגשים כדי לעזור זה לזה לפתור בעיה משותפת-אכילת יתר כפייתית. הדרישה היחידה לחברות היא הרצון להפסיק לאכול באופן כפייתי. OA מציעה לחבר תמיכה בהתמודדותו עם תופעות גופניות ונפשיות של אכילת יתר כפייתית. בOA אין תוכנית דיאטה מסוימת ולא תקבלי תוכנית אוכל להפחתת משקל. את היא זאת ש"מרכיבה" לך תפריט. את בטח אומרת לעצמך-אם אני ארכיב לי תפריט אני בחיים לא ארזה! בעזרת מאמנת (מדריכה בתוכנית) את נדרשת להגדיר: 1. מהם מאכלים שאת יכולה לאכול-ולא גורמים לך לכמיהות, 2. מהם מאכלים שלפעמים גורמים לך כמיהות 3. מהם חומרים שתמיד גורמים לך כמיהות. אנו מפתחים מראש תוכנית אכילה הכוללת: מה, מתי, היכן וכמה. תוכנית אכילה יומית זו מסייעת לנו בהפרדת האכילה שלנו מהרגשות שלנו, והיא משחררת אותנו מעשיית החלטות שקודם היינו צריכים לעשות במשך היממה. לרוב, אכלני יתר כפייתיים מכורים לקמח לבן וסוכר( עוד לא ראיתי שמנים שהיו מכורים לחסה, כרוב וגזר...)-ולכן הם נמנעים מכך-אך זה לא בהכרח. יש רבים בקבוצות של OA שאוכלים קמח לבן למוצריו וסוכרים למוצריו. אני, מאיה, מכורה לפחמימות- אני "חולה" על פסטות, לחם, פיתות, בורקסים, רוגלך ושאר הפחמימות שרק את יכולה להעלות על הדעת. שוקולד -לא עושה לי את זה ואין לי בעיה להגביל את עצמי לאכול קובית שוקולד, פסק זמן וכו'. אני נמנעת מכך כי זה סתם משמין ולא בריא וזה יכול לדרדר אותי לאכילה לא מבוקרת של פחמימות. אם תגיעי לתוכנית תיווכחי שהקושי הוא במגוון הרחב של תוכניות האוכל שחברי הקבוצות אוכלים. אצל רבים מאכלני היתר הכפיתיים מרשם של אוכל ותפריט דיאטה מביא אותם לאכילה מוגברת (בכל פעם שנתנו לי תפריט אכלתי בדיוק מה שאסור וכפול בכמויות) לכן המרשם הוא שלך, את לומדת (בעזרת תמיכה וייעוץ) להכיר את עצמך ומה טוב ונכון לגופך. אנו מוצאים שיש לנו סיכוי טוב יותר לדבוק בתוכנית האכילה שלנו אם אנו מתחייבים יומיום בפני מאמן לבצע את התוכנית. את המחויבות הזאת, כמו כל דבר בתוכנית זו, אנו עושים ליום אחד בלבד בכל פעם. אנו לא צריכים לחשוב לעשות זאת לנצח. פיתוח תוכנית אכילה גורם לנו להביט בצורה כנה ואמיצה על ההיסטוריה של האכילה שלנו. מה היה יחסנו לאוכל בעבר, מהילדות ועד ההוה? אנו מביטים בכנות מוחלטת על דפוסי האכילה שלנו. מתי התחלנו לאכול בכפייתיות? מה נהגנו לאכול אכילת יתר? על אילו מאכלים אנחנו חושבים רוב הזמן? מהו הקשר בין תגובותינו לאירועי החיים לבין דפוסי האכילה שלנו? אנו מוצאים שנחוץ לבחון את דפוסי האכילה הנוכחיים שלנו ואת דפוסי האכילה הקודמים כדי שנוכל להתחיל לבנות מערך חדש של הרגלי אכילה. בנוסף לכך התוכנית ממליצה ומקבלת קבלת הדרכה ויעוץ בנושאי תזונה ואכילה בריאה של סמכות רפואית שתבדוק את התוכנית שהרכבת לך ותאשר אותה. אין זה סותר להיבדק אצל דיאטיקנית וללכת לתוכנית. צריך לזכור שאצל אכלן יתר כפייתי האכילה היא רק הסימפטום- היא לא הבעיה. OA היא לא תוכנית דיאטה!!!! התוכנית מטפלת באובססית האוכל שלנו כמחלה גופנית רגשית ורוחנית. תוכנית האכילה היא רק התחלת הלמידה של דרך חדשה, ובריאה לאכול. זאת דרך חיים-לא פתרון זמני!!!!!!. שלא כמו בדיאטה תוכנית האכילה אינה עניין של חסכים, הבחירה לאמץ תוכנית בריאה של אכילה, היא בחירת חיים חיובית.

אכלנים אנונימיים הם קבוצה של אנשים שנעזרים במנטרות כדי לשרוד את היום יום

הם חיים לאותו יום, לאותו רגע, מאמינים בכוח גדול מהם ומתייחסים למאכלים מסויימים כאל מאכלים שיש להימנע מהם. לאו דווקא פחמימות. כל אחד קובע לעצמו את האוכל שאותו הוא "יכול" לאכול ואת האוכל שהוא חייב להימנע ממנו כי אחרת הוא לא יצליח להשתלט על עצמו וידרדר לאכילה חסרת רסן. ההתייחסות בתוכנית זו להשמנה היא כלמחלה. אם דרך המחשבה הזה מתאים לך את מוזמנת להצטרף. אין מניעה בלשלב את שתי התוכניות משום שבבי"ח קובעים את תוכנית האכילה ואכלנים אנונימים יכולים לתת לך את המסגרת. כל זאת במידה ואת מוכנה להשתלב בדרך שהם מציעים. וכן היתי שם כן אני יודעת מה אני מדברת ובאמת אני לא מדברת סתם ציניקו
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
דיאטה
בחר
בחר