הפחדים.....

הפחדים.....

בתקופה האחרונה אני בתקופה מצויינת מבחינת האוכל. אני אוכלת שלוש ארוחות ביום, אני נמנעת מקמח לבן וסוכר ואני עושה פעילות גופנית. לכאוה מצויין לא! אני אוחזת באידיאל! אבל בימים האחרונים מה שמנהל אותי הוא הפחדים. הראש שלי עובד שעות נוספות, והוא רואה בד"כ את הכל שחור. בשבוע הבא אני אמורה להדריך 10 ימים קבוצה-ואני מתה מפחד!!!! אני מפחדת שיתקעו לי המילים, שלא אסתדר עם החניכים, שלא אסתר עם הצוות, שלא אסתדר עם האוכל, עם הזמנים עם כלום. אני כל כך מפחדת שאני פשוט משותקת. אמנום יש לי נסיון קל בהדרכה, אך למעלה משנתיים לא הדכתי, למעלה משנתיים לא נגעתי בחומר המקצועי(היסטוירה/לימודי א"י) כך שהכל נראה כל כך גדול עליי, כל כך מפחיד. כולם סביבי בטוחים שההדרכה תפתח לי דלתות, שאכיר אנשים, שאני יהנה ושהכל קטן עליי-אותי זה רק עוד יותר מפחיד. אני מנסה להחזיק מעמד בשיניים ולא לרוץ למתוקים, לפחמימות(שאני מטורפת עליהם). אני מנסה כל יום להכריח את עצמי לכתוב, לקרוא את הספרות של התוכנית, ולהוציא את הפחדים שבי. למרות הקשיים והפחדים אני לא רוצה לרוץ לאוכל, התפקוד השפוי שלי תלוי בראש ובראשונה באכילה שלי. אני מתפללת שרק היום אני אעבור את היום הזה בשלום. בלי ביקורת והלקאה עצמית. הכאב שבאכילת יתר כפייתית גרוע יותר מכל בעיה שאני עשויה לעמוד בפניה. אני גם יודעת שקל לשכוח את הכאב הזה. למרות שחיי טובים יותר משהיו אי פעם אני זקוקה לתזכורת יום יומית שההימנעות היא הדבר האחד הכי חשוב בחיי. לעולם איני רוצה לחזור אל המקום ממנו באתי. להיום אני מכירה בהבדל בין מה שאני רוצה לבין מה שאני צריכה. ברור לי שעליי להעמיד את ההימנעות שלי בראש התור, לפני כל דבר אחר בחיי.

הפיתרון ממש מתחת לאף...

מאיה, את כותבת שהחיים שלך כיום טובים מאי פעם! זה נהדר! אם תזכרי בעובדה הזו כל בוקר זה יתן לך את הכוח לנצח את הפחדים ולעבור בהצלחה את היום. כל יום מחדש! מחזיקה לך אצבעות!!!

חזקי ואמצי מאיה

מה שאת עושה בהמנעות נראה מצויין. תבדקי אם אינך צורכת סוכר "סמוי" במוצרים שאת אוכלת. מכורים לפחמימות, אם הם נמנעים לחלוטין ממתוקים, אמורים להגמל מהדחף למתוק. (לפחות על פי נסיוני האישי - זה עובד) אם זה לא קרה אצלך, חפשי טוב טוב על אריזות המוצרים שאת צורכת אם אין בהם סוכר/פחמימות. אשר לפחדים המנהלים אותך, איני פסיכולוג ואיני יודע להשיא עצות מקצועיות, אבל לוא אני במקומך הייתי לוקח דף נייר ועפרון, יושב עם עצמי ומתחיל לכתוב לעצמי שתי רשימות: א. רשימת הדברים מהם אני פוחד וליד כל אחד מהם הסבר מדוע אני פוחד ב. הגדרת יעדים פשוטים וברורים שעלי לבצע כדי להתגבר על כל אחת מהבעיות שזיהיתי כמפחידות. איני מכיך אישית, אבל נראה לי שאם תקחי אחריות ותתחילי לעסוק בדברים עצמם, יפחת הדחף שלך למציאת מפלט באוכל ובמתוקים. בהצלחה בהדרכה, אני בטוח שיהיה 10. אגב, גם אם יהיה רק 7, זה בהחלט הישג לפעם ראשונה...

הפיתרון ממש מתחת לאף...

מאיה, את כותבת שהחיים שלך כיום טובים מאי פעם! זה נהדר! אם תזכרי בעובדה הזו כל בוקר זה יתן לך את הכוח לנצח את הפחדים ולעבור בהצלחה את היום. כל יום מחדש! מחזיקה לך אצבעות!!!

לשלי ולגידי-תודה על העצות!!!! את הרשימה של הפחדים כבר ערכתי, ומצא חן בעיני העמודה בטבלה-של מה אני

עושה איתם? איך אני נלחם בהם? אני משתדלת להוציא אותם ממני, ע"י תפילה, מסירה שלהם בדף, לכוח עליון, בפורום בחברי הקבוצה. אני משתדלת להתרכז במוטל עליי, ולא לחשוב על כך. בכל מקרה אני אחפש דרכים נוספות לכך!

מאיה, אני לא מכיר את פחדיך וגם לוא הכרתי איני בטוח שהייתי יודע לעזור

לך באופן פרטני כי איני בעל מקצוע בתחום הזה. אבל אשתף אותך בדרכי האישית להתגברות על מצבים שכאלה. מה שאני נוהג לעשות במצב זה זה להגדיר לעצמי את הבעיות, לפרוט אותן לבעיות משנה עד שאני מגיע להרבה בעיות קטנטנות שכל אחת מהן כבר אינני יודע לפרק. מהבעיות הקטנטנות הללו אני מגדיר את היעדים שאותם עכשיו צריך לממש והמימוש הוא בעצם פתרון הבעיות. נסי ותהני. עדכני איך הולך...
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
דיאטה
בחר
בחר