אולי זה אגואיסטי אבל אישתי

משמינה. היא מדהימה ביופיה, אני אוהב אותה עד כלות. יש לה בעיות אכילה ואם מישהו יראה אותה הוא לא ידע. היא חתיכה ומתחילים איתה כל הזמן. הדבר היחיד שמשמין אצלה זה הטוסיק. גם לה זה מפריע והיא מתאמנת ועושה הליכון אבל בזמן האחרון ( חודש בערך) יש לי בעיה. בכל פעם שאני רואה אותה אוכלת מתוק בא לי פשוט לקחת לה את האוכל מהיד. למרות שאנחנו מאוד פתוחים ואני האדם הראשון שהיא מרגישה איתו פתוחה ב - 100% אני לא יכול לאמר לה ואפילו בצורה העדינה, כי ניסיתי וזה לא התקבל טוב. היא טוענת שהיא צריכה להרגיש נטולת עכבות ושהכל מותר לה לאכול כי בשניה שהיא תשים על עצמה מיגבלות אז היא תזלול יותר. אתמול לדוגמא הלכתי לישון לפניה, וראיתי איך היא מחזיקה ביד שוקולד ומחביאה אותה מפני. יכול להיות שזה היה תת מודע אבל.... אולי זה שיטחי אבל כמו שהיא לא היתה רוצה שאני אשמין כך גם ההיפך. אנחנו מודעים לגוף שלנו, עושים ספורט וחשוב לנו איך אנחנו נראים. אבל זו בעיה ללכת בין הטיפות בגלל ההפרעה הזו ואני לא יודע מה הדבר הנכון לאמר או אם בכלל מותר לי. אני חייב לציין שוב שזה לא שמסתובב "טנק" בבית. היא חתיכה ומדהימה אבל... תודה וסליחה על האגואיסטיות (=דאגה).

איפאק, לא משנה איך קוראים למה שאתה מרגיש

אם זה אגואיזם, או דאגה, או כל ביטוי אחר, העיקר הוא שהדבר מפריע לך. מאוד מפריע לך. הבעייה היא שאנחנו השמנים יודעים שהאוכל גורם לנו להשמין, אבל ככל שיאמרו לנו את זה, נסתגר עוד יותר בתוך עצמנו ונסרב להקשיב, לפעמים אפילו נעשה דווקא ההיפך, ממש כמו ילד קטן, כשאומרים לו "אסור". לא אמרת, אבל אני מניח שהנטייה להרבות באוכל משמין אצל אשתך היא תופעה חדשה, שלא היתה קיימת לפני כן. ומה שחשוב כעת, זה למצוא את הסיבות לכך, לברר מה גורם לה "לברוח" אל האוכל, להעניש את עצמה ואת הגוף שלה באכילת יתר והשמנה. ומדובר בהתמכרות, וכך יש לגשת לכך. נצל את הפתיחות הקיימת ביניכם, כפי שאתה מתאר, לנסות לברר את שורש הבעייה, יחד איתה. זה לא יהיה קל, יכול להיות שהיא בכלל לא תהיה מוכנה לדבר על כך, או שהיא בכלל תתכחש לעצם קיום הדבר. עליך למצוא את האווירה המתאימה לכך (זה יכול להיות אפילו סביב ארוחה טובה), ואת הגישה הנכונה (זה אומר קודם כל לא בכוח, ולהראות לה שאיכפת לך קודם כל ממנה)

איפק יקר....

הדבר שהכי אסור לך זה להעיר לה. בדרך של הערות או אמירות אפילו שלא במודע, תשיג רק את ההיפך.... הדבר היחיד שיעזור זה שהיא תגיע למסקנה לבד. אם היא חתיכה ומודעת לגופה, כמו שאתה כותב, אז היא תגיע לזה במוקדם או במאוחר. זה יבוא כשמכנס אהוב לא יעלה או כשמישהו מבחוץ יעיר לה ששמנה. לא אתה!!! התעזר בסבלנות ו.... שתוק..... בהצלחה.

כמו שאמרו לך קודם, אל תעיר לה!!!! במקום זה, חזק אותה במה שהיא טובה.

אולי מסתתר פה מסר אחר בכלל?

אני אתן לך דוגמא - לפני כמה זמן נסעתי באוטו עם בן זוגי מהמוסך הביתה, והוא, בלי לשים לב, התחיל לתת לי הנחיות איך ליסוע - עכשיו ימינה, ועכשיו שמאלה. לא אמרתי מילה, אבל בצומת הבאה במקום לפנות ימינה פניתי שמאלה. הוא היה בשוק, אבל פתאום תפש את עצמו, ואמר לי סליחה, לא הרגשתי כמה שאני פוץ. האם יכול להיות שמסתתר פה איזשהו מסר ממנה אליך? אולי היא מרגישה שאתה נותן לה הנחיות בחיים - איך להתלבש ומה לעשות, ואז היא אומרת לך זה הגוף שלי ואני אעשה בו מה שאני רוצה?? אולי אם תגיד לה, מותק, תאכלי כמה שאת רוצה ולא אכפת לי איך תראי אני תמיד תמיד אוהב אותך ללא תנאי, פתאום תראה שהיא מפסיקה? מצטערת אם זה נשמע "פסיכולוגיה בגרוש" אבל מה לעשות ואנחנו הנשים יותר מורכבות ממכם, הגברים? ואגב - אולי היא סתם בהריון????
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
דיאטה
בחר
בחר