על עישון ועלייה במשקל

לשאלתו של אוגלי, על עישון וקצב ירידה במשקל - מנסיוני האישי, הפסקת עישון מובילה (אם לא מודעים ונערכים לכך) לעליה במשקל. עם זאת, אני ממליץ לך אוגלי בחום להפסיק לעשן, ולשנות אורח חיים למשהו שניתן ליות אתו שנים. כשהפסקתי לעשן (לפני 20 שנה בערך, עודף המשקל שלי היה כ- 10 ק"ג. כיום הוא 40... הורדתי במרץ, הפסקתי לשמור והעליתי כל מה שהורדתי בריבית דריבית וחוזר חלילה איזה 4 פעמים... צריך למצוא נוסחה עמה אפשר לחיות שנים ולא דיאטת כסח כזו או אחרת. מה היא נוסחה זו? איני יודע ולכן אני כאן בפורום הזה, כדי ללמוד מנסיונם של אלה שהצליחו לרדת ולשמור על ההישג. אני מבין שיש כאלה. אודה מאוד למי שיהיה מוכן לשתף אותנו (החדשים...) במה שאתם עושים ובלקחים שלמדתם על בשרכם - תרתי משמע... חוץ מזה, יש לי בעיה, התמכרתי לפורום הזה, ומזה מספר ימים אני קורא כל מה שנכתב. לוא הייתי רץ בזמן הזה, או אפילו רק הולך, היה מצבי טוב יותר... אבל הפרגון והתמיכה ההדדית, פשוט מדהימים. גיל

היי גיל, ברוך בואך לפורום,

אני כאן במשמרת לילה כדי לקבל אל חיק הפורום את כל הנשמות התועות, שנוחתות על חוטי התיל שלנו בשעות הקטנות. אז, התגובה שלך לאוגלי היתה נכונה וגם את ההמלצה להפסקת עישון, אני קונה בשתי ידים, למרות שאיני בטוח שהיא אמרה, שהיא מעשנת. אבל אם כן, אז אולי נוכל להושיט לה יד גם בזה. אני עצמי הפסקתי לעשן לפני יותר מעשרים שנה ועליתי במשקל, אבל ללא קשר ישיר להפסקה. לגבי ההורדה במשקל, אמנם, אין נוסחת קסם שנוכל לתת לך לתליה על הקיר, אבל, אם תמשיך ותתמיד לבקר, תוכל להבחין בדברים החשובים באמת, שבתחילה הם סמויים מן העין (כמו ב"משל השועל" מ"הנסיך הקטן"). תראה שדיאטה פחות חשובה, למשל, מהאהבה על כל ביטוייה. תראה שכנות, שמחת חיים, תמיכה ועזרה הדדית, חשובים יותר מקלוריות. תגלה להפתעתך שאצלינו ממליצים על החיים הטובים, שזה לא משמין. שאוהבים אוכל טעים ומעבירים מתכונים (אל תשכח, עם הרבההה אהבה). אז השאר בכיף, החלף עדשות במשקפיים מכהות לבהירות, קח כוס יין בנועם, וכמו שקראתי כאן כמה פעמים, התקרב לאש. חם ונעים שיהיה לך. איתן.

שלום גיל, טוב לראות אותך שוב בפורום

כן, כמו שאמרת, הכי חשוב זה האפשרות להתיחס לדיאטה כאל דבר קבוע, כאל אורח חיים. ובאמת זו המשמעות של המילה דיאטה ביוונית: אורח חיים ביקשת, אז אני אשתף אותך בדיאטה שלי, אותה אני עושה כשנתיים וחצי, והיא "רזה לתמיד" כתבתי כאן על זה לפני כשבוע ואתה מוזמן לקרוא כאן מאחל לך הצלחה

גידי - הרשה לי להציע נוסחה:

שמור על רמה נמוכה של אינסולין בדם, וזה כבר יסדר לך את כל השאר. הטענה היא שאצל רוב בעלי עודף המשקל הבעיה הראשונית היא הפרשת עודף אינסולין לדם בעקבות אכילת פחמימות. בנאדם רגיל אוכל פחמימות ושבע מהן. מי שסובל מן הבעיה הזאת, אוכל פחמימות ונעשה רעב יותר - לפעמים מדובר על מנגנון של התמכרות. איך שומרים על רמה נמוכה של אינסולין בדם? יש הרבה מאוד שיטות - השם הכללי הוא "דיאטות דלות פחמימות" - וכל אחת מהן עושה את זה בדרך אחרת. לפעמים הדרכים שונות מאוד זו מזו. לרוב השיטות האלה מציגות את עצמן כדיאטות לכל החיים, ומתחשבות גם בשלב השמירה, שהוא הארוך והבעייתי יותר. לפרטים - נסה באוסף הקישורים של הפורום (חפש את הצרוף "הקישורים האבודים" ותגיע).
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
דיאטה
בחר
בחר