במצוקה

במצוקה

שלום, אני בת 20 אחרי דיאטה, 51.2 קילו על מטר 70. מעבר לכך שלפי המחשבונים אני בתת משקל - המחזור שלי פסק בחודש האחרון - וזה מבחינתי חצייה של קו אדום ואני מעוניינת בפגישה עם תזונאית. אם מישהו יכול להמליץ לי על תזונאית טובה ממודיעין או מתל אביב שאני יכולה לראות כבר מחר (באמת שלחוצה על זה מאוד) ושלא גובה יותר מ150 ש"ח לפגישה - אני אודה לו מאוד מאוד... חוצמזה אני אודה לטיפים איך מפסיקים עם הדיאטה (אכלתי 1000 קלוריות ביום, פעילות גופנית על בסיס שהוא כמעט יומיומי). תודה

חשבת על דיאטנית דרך הקופה??

הפסקת מחזור

הי אני מבינה את המצוקה, אני מטפלת בבנות שקרה להן בדיוק אותו דבר במרפאת מתבגרים של הכללית. לפי החישוב הגעת לBMI 17 שזה אכן תת משקל ויש לעלות במשקל לפחות ל 54 ק"ג כדי להגיע לטווח התקין. ולראות מתי המחזור חוזר ספונטנית. מה שקרה הוא שהורמוני המין מושפעים מרמת השומן בגוף וכשזו יורדת מידי הגוף מבין שיש "חוסר מזון" ו "סכנה" ולכן מפסיק את הפיריון. מה שאני מציעה לך זה להעלות את כמות הקלוריות היומית, למשל לעבור מלחם קל לרגיל או להעלות את אחוזי השומן במוצרי החלב שאת אוכלת לדוגמא. ברור שאת צריכה לראות דיאטנית וגם את רופא/ת הנשים שלך. אני מכירה דיאטנית טובה בת"א - יעל צורים. תתקשרי...

תגובה

תודה מירב קודם כל נמדדתי היום ומסתבר שאני 168 ככה שאני מאמינה שהBMI קצת יותר מזה של 170.. [המצב טיפה פחות נורא?] הפסקת המחזור קשורה למשקל שלי או שהגורם הישיר לה הוא התזונה עצמה? [כלומר, המחזור לא יחזור אם אשאר במשקלי הנוכחי דרך אכילה מרובה יותר ומנגד פעילות ספורטיבית מרובה יותר?] בצהריים בצבא קצת קשה לאכול כי יש לחץ היסטרי במשרד אז אני לא אוכלת שם יותר מ300-400 קל'. אבל בערב אני באמת משתדלת לאכול איכותי:אורז,עוף,פשטידות וכו'. בכל אופן אני חייבת עזרה מבחוץ אפילו לפגישה אחת כדי להיות מודעת להשלכות ולקבל קצת טיפים...תודה על השם שנתת לי - אני מתכוונת ליצור איתה קשר מחר. למשיבה השניה - אני חיילת ודיאטניות דרך קופ"ח זו או אחרת לא תקבלנה אותי. לצערי דרך הצבא בעייתי עד בלתי אפשרי לקבל פגישה עם דיאטנית (יושבות בחיפה ובאר שבע...מתפנים תורים לעתים נדירות מדי)

במצוקה

שלום, אני בת 20 אחרי דיאטה, 51.2 קילו על מטר 70. מעבר לכך שלפי המחשבונים אני בתת משקל - המחזור שלי פסק בחודש האחרון - וזה מבחינתי חצייה של קו אדום ואני מעוניינת בפגישה עם תזונאית. אם מישהו יכול להמליץ לי על תזונאית טובה ממודיעין או מתל אביב שאני יכולה לראות כבר מחר (באמת שלחוצה על זה מאוד) ושלא גובה יותר מ150 ש"ח לפגישה - אני אודה לו מאוד מאוד... חוצמזה אני אודה לטיפים איך מפסיקים עם הדיאטה (אכלתי 1000 קלוריות ביום, פעילות גופנית על בסיס שהוא כמעט יומיומי). תודה

בנוסף כדאי שתשללי הריון...כי לפי הנתונים לא נשמע מצב אנורקטי..וגם

תתחילי להעלות את כמות הקלוריות בהדרגה.

אני בהחלט לא בהריון:)

הריון זו ברכה ומה שאני עושה לגוף שלי זה רק נזק. לא יודעת מה ההגדרה לאנורקסיה, גם אני לא חושבת שאני אנורקטית כי אני לא אוכלת תפוח וחצי ליום אלא אוכל נורמלי פשוט במינון נמוך יחסית. בכל אופן - כנראה שאכלתי מעט מדי אם זה הספיק כדי לעצור את המחזור.

במצוקה

תשובה למצוקה

לידעתך אני הייתי במצבך בעבר הרחוק מאוד ואכילת גלידות הוציאו אותי מכמעט אנורקסיה לא חייבת ללכת לדיטאנית. לאכול זה אחד התאבות והמהנות שבחיים בהצלחה.
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
דיאטה
בחר
בחר