שאלה

שאלה

שלום! יש לי בעיה ואני לא כל-כך יודעת איך לפתור אותה אני בת 22 וחצי עד לפני שנה הייתי רזה כלומר אני חושבת שעליי לפרט יותר כדי שיהיה ניתן להשיב לי אני מגיל קטן לא אכלנית תמיד אכלתי מעט מאוד (כמעט כלום)והייתי מאוד רזה, במשקל הייתי די רזה בגיל 9 שקלתי 17 אך יש משהו לא מובן לי ואולי תוכלו לתת לי הסבר לתופעה הזו אני כבר הרבה זמן מנסה להבין למה זה קורה בגיל קטן הייתי מאוד רזה שקלתי פחות ממה שהייתי צריכה בתיכון גם הייתי די רזה בכיתה י"ב בגוף הייתי מאוד רזה באמת לא אכלתי כמעט אבל ככה אני תמיד אוכלת מעט מאוד אבל שקלתי יחסית בסדר 45 אח"כ זה ירד ל-40 בגיל 20 ירדתי במשקל שקלתי 38 קילו אני יודעת שזה לא נורמלי ואני לא שואפת להגיע לשם שוב מה שמוזר הוא שבמראה זה לא היה נראה כל כך שרזיתי הייתי נראת כמעט אותו דבר כמו ששקלתי 40+ בגיל 21 העלתי ל44 קילו חשוב לי לציין שלא שינתי את התזונה שלי אני אוכלת רק ארוחה אחת ביום בגוף הייתי די בסדר הייתי נראת ממש רזה אפילו אנשים שהיו רואים אותי היו אומרים לי שרזיתי ובאמת מה שהיה מוזר הוא שהיו בגדים שנעשו עליי יותר גדולים איך זה הגיוני הרי לפני כן שקלתי פחות בקיצור בגיל 22 היתה תקופה שלא כל כך יצאתי מהבית זה בגלל שחששתי קצת שאוליי לא עברתי את הבחינה הסופית שלי בכדי לקבל את תעודת המקצוע שלמדתי אבל ב"ה עברתי אומנם חששתי אבל אני לא אכלתי יותר מתוך הלחץ וכו' אפילו אכלתי פחות אם בד"כ הייתי אוכלת ארוחה אחת ביום שהיתה מורכבת רק מירקות וגבינה ולעיתים חביתה היו ימים שכמעט לא הכנסתי לפה כלום אין לי מושג איך חייתי המוזר הוא שממש השמנתי בגוף והייתי בטוחה שהעלתי המון במשקל אני ראיתי לפי המראה לפי הבגדים שצמודים יותר או לא עלו בכלל אבל כשנשקלתי נשארתי בדיוק באותו המשקל האם זה הגיוני האם יכול להיות שדווקא בגלל שהורדתי פחות מהאוכל אז הגוף העלה יותר אני די בעיתית באוכל מה שמפריע לי גם שאני לא אוכלת כמעט ואני נראת כמו משהי שאוכלת לא מעט חשוב לי לציין שכשאני אומרת שהשמנתי בגוף אני לא מדמיינת זה לא משהו בראש אני יודעת שהשמנתי חיצוני ואמרו לי את זה גם כך שאני לא מדמיינת אבל מאוד חשוב לי לחזור למה שהייתי היה לי גוף ממש יפה אני גם יודעת שאני מזיקה לעצמי בכך שאני לא אוכלת אבל זה גם לא גורם לירידה במשקל- במראה משהו כביכול נתקע הגוף נשאר שמן חצוני אני מאוד רוצה להוריד את כל הצמיגים שנוספו לי אבל לא מצליחה קראתי פעם שכשאוכלים מעט וגם כשלא צורכים את כל אבות המזון זה גורם לעלייה במשקל אני אוכלת במשך השבוע כפי שציינתי רק ירקות ומעט גבינה לעיתים חביתה ולעיתים בדודות לחם מקמח מלא רק בשבת אני טועמת טיפה אוכל מבושל דג וחמין אבל ממש מעט שלא תביני לא נכון אין לי ח"ו בעייה נפשית אני ב"ה בריאה נפשית פשוט אין לי כל כך תאבון ולאחרונה בגלל שהשמנתי אז כן אני חוששת לאכול שלא אשמין עוד (לא יודעת אם זה קשור אבל יש לי אנמיה כבר מגיל קטן טיפלתי בזה אבל זה חוזר לי מדי פעם לאחרונה קצת הזנחתי את זה) ועוד דבר בפעם האחרונה שנשקלתי זה היה ממש לפני קבלת המחזור ובמשקל עליתי 3 קילו האם יכול להיות שהעלייה במשקל היא בגלל המחזור תודה מראש וסליחה על האורך מקווה שלא עייפתי אותך יותר מדיי עדי.

נבדקת כבר על ידי רופא?

הכנסי לכאן: תזונת מתבגרים.
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
דיאטה
בחר
בחר