שאלה - סוכרזית לא בריא? אם זה תורם לסרטן? תשובה מהירה

אמרו לי שסוכרזית לא בריא בכלל * חוסר זיכרון * סרטן ברחם (שלא נדע חס וחלילה) אם זה נכון בכלל? כי אני בדיאטה משתמשת בסוכרזית כל היום ויום יום.

סוכרזית זה לא בריא

כי יש בו חומרים מסרטנים או חומרים שגורמים להיווצרות רדיקלים חופשיים, שלא טובים לדם... יש היום המון תוספים ממתיקים טבעיים כדוגמת צמח הסטיביה, סנידיו וכו'. תשתמשי בהם, זה יותר בריא. יונתן

אין ראיות רציניות לנזקים מסכארין

ראשית אין במה שאכתוב המלצה על ממתיקים מלאכותיים. בעיני השאלה אינה "ממתיק מלאכותי או כלום?" אלא "ממתיק מלאכותי או סוכר?" הכי בטוח זה לא להמתיק לא בסוכר ולא בממתיקים מלאכותיים. נזקי הסוכר ידועים ומתועדים היטב ולכן נשארת השאלה, בעיקר למי שסובל מהזמנה, באיזה ממתיק מלאכותי להשתמש? כיום הסוכרזית מאושרת לשימוש בארה"ב ע"י ה FDA ובישראל ע"י משרד הבריאות. (יחד עם זאת ההמלצה היא להמנע מסוכרזית בזמן ההריון, זאת כאמצעי בטחון בעקבות הסיבה למטה) למי שחושש מהסוכרזית, יש כיום יש ממתיקים טובים ממנה כמו הסוכרלוז הנמכר בישראל כ"סוכרה-דיאט" ו"סוכרה-לייט" וכן האספרטיים למשקאות קרים. למרבה הצער נושא הממתיקים המלאכותיים נגוע מאוד בדיסאינפורמציה ויש להזהר במקורות המידע. המחקר המחשיד (קנדי משנות ה 70 כמדומני) ביותר כלפי הסכארין הראה קורלציה מאוד חלשה בין שימוש בסכארין לסרטן. בעקבות המחקר הסכארין הורד מהמדפים בארה"ב ואיבד את אישור ה FDA. לאחר מספר שנים, כשהתוצאות לא חזרו במחקרים אחרים ה FDA החליט שהסכארין בטוח לשימוש כממתיק מלאכותי והחזיר לו את האישור. אגב, לאחרונה דוחפים ממתיקים מלאכותיים "טבעיים", בעיקר את הסטיביה. יש להזהיר שהסטיביה אינה מאושרת כממתיק לא ע"י ה FDA ולא ע"י האיחוד האירופאי. למעשה יש אזהרה נגדה באיחוד האירופי.
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
דיאטה
בחר
בחר