גנטיקה דפוקה

גנטיקה דפוקה

שלום, אני עוסקת בספורט, שומרת על דיאטה נורמאלית, לא מעשנת ובכל זאת עם קולסטרול גבוה מאד 250. הרופא אומר גנטיקה דפוקה! מזה מעצבן. האם יש איזה טריקים וסודות להוריד את הקולסטרול?

גנטיקה

תנסי לקחת לציטין, קונים בבית הטבע יש גם המלצות לתזונה מתאימה.

הורדת כולסטרול

שיבולת שועל,אכילת מאכלים דלי שומן,שמנים חיוניים בלתי-רווים כגון:שמן זית,אבוקדו,שקדים,אגוזי מלך (בכמות מבוקרת),פעילות ספורטיבית (מומלץ לפחות 4 פעמים בשבוע),אומגה שלוש

יש לי תריק אבל לא בטוח שזה יעזור

אני צכיר תריק שדברו איתי עליו שזה לשתות ביום 2 כוסות יין אמרו שזה עוזר אני לא בידיוק יודע כי אף אחד לא ניסה אותו (לפחות לא מי שאני מכיר) אז בכיף שלך

היי צביה..

כדאי מאוד שתרכשי לך משהו ממשפחת צמחי המרפא יש מבחר בבתי הטבע.

כולסטרול ותזונה מספר עצות + קישורים

ראשית פני לדיאטנית קלינית ואל תסתפקי בחוו"ד של הרופא. מצד שני, כיום יש תרופות מעולות להורדת כולסטרול שלא הייתי מזלזל גם בהן. ולעניננו, כתבת "דיאטה נורמלית" אבל לא פירטת. שומנים רוויים ושומני טראנס יכולים להשפיע לרעה על פרופיל הכולסטרול ולכן ראוי להמנע מהם ככל האפשר. בפעם האחרונה שבדקתי צריכה קבועה של סיבים תזונתיים יכולה לסייע בהורדת הכולסטרול הרע (LDL) תיסוף בחומצות שומן חיוניות אומגה 3 גם נמצא כיעיל להורדת הכולסטרול הרע. במקביל פעילות גופנית יכולה לשפר את פרופיל הכולסטרול מהכיוון השני ע"י העלאת הכולסטרול הטוב. (מה שחשוב זה לא רק סה"כ הכולסטרול אלא היחס בין ה LDL וה HDL) קראי עוד בקישורים המצורפים

גם גנטיקה וגם סטרס, מה רע בתרופות?

יש כיום תרופות יעילות להורדת לחץ דם (סטטינים) השיקול הוא ערך הכולסטרול (מעל 200) וגורמי סיכון שאף מורידים את הסף או מעלים את המינון. הכבד מיצר את הכולסטרול *גם* כטריגר למתח נפשי או מצוקה של הגוף. תיסוף בויטמינים מקבוצת B עוזר להרגיע וליצב וכן אומגה 3 כפי שצוין. לסיכום, אין מה להרתע מתרופות בהקשר ובמיוחד לא לתלות בתזונה את הפתרון המלא לבעיה.

תיקון, סטטינים להורדת כולסטרול כמובן

גנטיקה דפוקה

שלום, אני עוסקת בספורט, שומרת על דיאטה נורמאלית, לא מעשנת ובכל זאת עם קולסטרול גבוה מאד 250. הרופא אומר גנטיקה דפוקה! מזה מעצבן. האם יש איזה טריקים וסודות להוריד את הקולסטרול?

כולסטרול....

צביה שלום, את מתעמלת ואינך מעשנת - מה את אוכלת? שווה לבדוק עם איש מקצוע (דיאטן/נית), אם יש מקום להכניס שינויים בהרגלי האכילה. בשלב שני, אם השינוי התזונתי לא יוביל לאיזון - יש לשקול התערבות תרופתית.

כולסטרול

מה שאני יודעת זה לא לאכול שום דבר מין החי, והכוונה לבשר ולדברי חלב וביצים. מב שנשאר זה ירקות פירות וטופו.
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
דיאטה
בחר
בחר