אי אכילת פחמימות..

שלום רב, אמא שלי בת 53 פאנטית לגבי המשקל שלה. היא כבר כמה שנים לא נוגעת בסוכר או מה שמכיל סוכר.היא אוכלת מעט מאוד קלוריות ליום. לאחרונה היא נכנסה למין תפריט כזה שכל הפחמימות ביום שהיא אוכלת זה 2 כפיות של נבט חיטה וזהו, שאר התזונה היומית מורכבת מירקות, גבינה חצי אחוז שומן יוגורט 0 אחוז שומן וטיבעול אחד של 5 אחוז שומן. חשוב להוסיף שהיא מתעמלת 5 פעמים בשבוע בחדר כושר אימון של כשעתיים. שאנחנו אומרים לה שזה לא הגיוני מה שהיא אוכלת היא טוענת שהדיאטנית שלה אמרה שזה כמות הקלוריות שהיא צריכה לאכול ביום והגוף שלה לא זקוק ליותר. האומנם כך?

כללית אמא שלך צודקת בשאיפתה לא להשמין.

השומן (ועודף משקל) גורם למחלות רבות ככל שמתבגרים. השארת הגוף במשקל נמוך ככל האפשר נראית לי גישה נבונה. לגבי הכמויות, 800-900 קל' ליום נראית לי כמות נמוכה מדי גם אם לא עוסקים בפעילות גופנית, על אחת כמה וכמה אם עוסקים באינטבסיביות שאת מתארת. אני מניח שהיא אוכלת יותר מכמות זו משום שלא ניתן להמשיך בפעילות כזו לאורך זמן בלי תזונה מתאימה.

הבעיה היא...

שהיא כן ממשיכה בתזונה הזו כבר חודשיים בערך ולא מתכוונת לשנות את זה... חוסר בפחמימות לגוף לא יכול לגרום לנזק? האם אכן כמות הפחמימות המספקת לבן אדם היא 2 כפיות נבט חיטה ביום? תודה...

אני לא מאמינה שדיאטנית רשמה לה דיאטה כזו לא מאוזנת

גם לאנשים שמנים רושמים כמות קטנה של פחמימות ליום כדי שתהיה לגוף אנרגיה זמינה. גם בדיאטה הכי דראסטית חייבים מעט פחמימות. אני ממליצה על חצי כוס אורז מבושל ביום. האורז המומלץ ביותר הוא אורז בסמטי של חב' Tilda (בכל סופר-מרקט) אורז זה מכיל פי 4 מינרלים ויח' קורט מכל סוג אורז אחר משום שבגידולו מציפים את השדות במי הפשרת השלגים מהרי ההימליה העשירים במינרלים. להמתקה אפשר להשתמש בסטיביה. זהו צמח שעליו מכילים מתיקות פי 300 מסוכר. בנוסף להיותה ללא קלוריות, תמצית הסטיביה מאזנת את הסוכרים בדם כן היא מצויינת לסוכרתיים משום שהוא גם גורם ללבלב להפריש אינסולין בכמויות מאוזנות. אני מכירה אישית אשה מבוגרת שבתקופה של שנה וחצי ירדה משתי זריקות אינסולין ליום, לכדורים בלבד בזכות שימוש יומיומי בסטיביה כממתיק. הסטיביה גם עוזרת להשמדת טפילים כמו קנדידה במעיים ותורמת לחיזוק הפלורה וכפועל יוצא לספיגה יותר טובה של ויטמינים ומינרלים מהמזון לגוף. ניתן לרכוש ממתיק סטיביה בטיפות (מתאים גם לבישול ואפיה) או בשקיות כמו של תה בחנויות טבע, או שניתן לרכוש שתיל בעציץ קטן ב-6ש"ח במשתלות ולהשתמש בעלים עצמם. וטיפ נוסף לנוזל הסטביה - ניתן לטפטף על חתך או פצע טרי, זה גם עוצר מהר את הדימום וגם מזרז את איחוי הרקמות.

שתי כפיות נבט חיטה כנראה אינן מספקות את

כל כמות הפחמימות הדרושה, אבל אמך אינה מקבלת את הפחמימות רק מנבט החיטה. אמרת שהיא אוכלת ירקות. גם בירקות יש פחמימות וכמובן שגם בפירות.
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
דיאטה
בחר
בחר