מתי נתחיל להתמודד עם הבעיה האמיתית..??!

היי אני מיכאלה, אני בת 31 ויש לי עודף משקל רציני של כ-40 ק"ג, אתם כבר בטח מבינים שאין דיאטה שלא ניסיתי וכל זה במטרה להפחית ממשקלי. אך כמובן שזה תמיד היה לזמן מוגבל ותמיד אח"כ העליתי אקסטרא. אני יודעת שאני אוהבת את עצמי וזו לא הבעיה וכמו כן כח הרצון שלי עדיין גדול מתמיד אך יש לי תחושה שאני נלחמת כל הזמן ב"כאב הראש" הזה ולא בבעיה האמיתי שבגללה יצרתי את "ההגנה" הזאת שנקרא ש ו מ ן. אז אני רק יכולה להציע לעצמי ולכם להפסיק להלחם וההתחיל לשבת ולהבין את הבעיה מבפנים. אולי לא חידשתי הרבה אך הייתי חייבת לומר זאת. באהבה מיכאלה

מה הבעיה האמיתית?

הבעיה שגם פסיכולוגים מנסים להתפרנס מדיאטה

ברגע שנרגעים קצת מבינים שהאוכל לא קופץ לבד לתוך הפה. השומן ממש לא מגן משום דבר אולי רק מתקופות רעב... אפשר להיות רזה ולהתחבא מצוין. למעשה יותר קל למצוא מקום מחבוא ...

היי אני מיכאלה, אני בת 31 ויש לי עודף משקל רציני של כ-40 ק"ג, אתם כבר בטח מבינים שאין דיאטה שלא ניסיתי וכל זה במטרה להפחית ממשקלי. אך כמובן שזה תמיד היה לזמן מוגבל ותמיד אח"כ העליתי אקסטרא. אני יודעת שאני אוהבת את עצמי וזו לא הבעיה וכמו כן כח הרצון שלי עדיין גדול מתמיד אך יש לי תחושה שאני נלחמת כל הזמן ב"כאב הראש" הזה ולא בבעיה האמיתי שבגללה יצרתי את "ההגנה" הזאת שנקרא ש ו מ ן. אז אני רק יכולה להציע לעצמי ולכם להפסיק להלחם וההתחיל לשבת ולהבין את הבעיה מבפנים. אולי לא חידשתי הרבה אך הייתי חייבת לומר זאת. באהבה מיכאלה

השמנה

לי ברור שהשמנה היא בראש ובגוף ולכן הדרך לטפל בהשמנה ובאכילה היא לטפל בראש יחד עם הגוף

מיכל

את מנסה להשליך על כולם את נקודת ההשקפה שלך ההוליסטית או איך שאת קוראת לזה. שימי לב כשמקישים על שם המשתמש אפשר לצפות בהיסטוריה של הודעותיו... תוכלי להיווכח שיש כאן משתתפים כמו עבדך הצנוע ועוד רבים וטובים שמתמודדים בהצלחה עם ירידה ארוכת טווח ע"י התמדה, עיסוק בספורט או הליכה ובעיקר גישה מטריאליסטית. אם את דוקא משתוקקת להביט פנימה למניעים להשמנה או לקושי בהרזיה, אני אסכם בשבילך: זו בעיקר התמכרות לתאווה ולבלוי סביב האוכל. זה קשה כשמושכים בחבל משתי קצותיו, בקצה האחד לאכול במשורה, ובקצה השני להנות בלי הכרה... אז שחררי קצת את המתח מהקצה האחרון ותקבלי כאן הרבה תמיכה בהתמודדות היומיומית. לגבי הצד ההוליסטי/נפשי אולי תתמקדי באחרים במקום בעצמך. כל אחד הוא עולם שלם ומרתק ולכל אחד נקודת השקפה שניתן להשכיל ממנה.

תשובה

הבעיה האמיתית היא כמובן מהראש אך יש סיכוי לפתור את הבעיה וזאת ע"י מטפלים מנוסים. אבלללללל בלי רצון ובלי הבנה שהבעיה אכן באה מתוך האדם אין סיכוי להצליח. וזאת גדולתו של המטפל. אם הוא יעביר לך את הידע והמסר ולא מספר קלוריות תגיעי ליעד. אם תרצי שם של מטפל תגידי. אני אישית הייתי מטופלת אצלו.

יש פורום שלם בדיוק על הנושא החשוב הזה

הפורום נפתח ע"י אחת מחברות הפורום הזה שמצאה לנכון לפתוח פורום רק בנושא הפן הרגשי של ההרזיה. שם הפורום הוא "לרזות בראש אחר" והוא נמצא בתפוז.

ברגע שנרגעים קצת מבינים שהאוכל לא קופץ לבד לתוך הפה. השומן ממש לא מגן משום דבר אולי רק מתקופות רעב... אפשר להיות רזה ולהתחבא מצוין. למעשה יותר קל למצוא מקום מחבוא ...

אהבתי את השנינות:)

דעתי בעניין היא שכמו בכל דבר אחר, גם האוכל קשור לרגשות לא מעט. שינוי גופני הוא כמעט תמיד (למיטב נסיוני) גם שינוי נפשי כלשהו- לטוב או לרע. מה לעשות שכך החיים.

מנסיוני בעיקר אצל נשים אכילה מיותרת ברוב המקרים קשורה למצב נפשי

לכן רצוי בעת דיאטה לשלב גם טיפול פסיכותרפי. היות וכל אחד/ת מגיב/ה אחרת לדיאטה ולא כל אחד/ת מוצא/ת שפה משותפת עם פסיכותרפיסט, אין לשלול טיפול אלטרנטיבי אצל מישהו שקיבלתם עליו חוות דעת חיובית (ממס' אנשים ולא רק ממישהו אחד). למרות שיש כאן מתנגדים לעיניין אני דווקא ממליצה. זכותכם/ן לנסות כל דרך בריאה להורדה במשקל ולהיות מאושרים. בברכת בריאות אהבה ושמחה י.כ

כמובן. אנחנו בסה"כ מכונות.

כיצד אנשים ופסיכולוגים לא רואים את הדברים הללו כמו רון ו.? (מקצוע הפסיכולוגיה ככלל הוא משהו מומצא לא ענין מבוסס, האין זאת?) שלום רון ו. "הידוע" מתפוז.

הי מיכאלה

חושבת שבד בבד כשמנסים לגשש ולבדוק מה בפן הרגשי משפיע ומקשה לרזות. כדאי לבדוק את התזונה: א. האם איננה מתחת לרמה הקלורית הדרושה ב. מגוונת (מכילה את כל אבות המזון) ג. מתפרשת על פני היום: 4-5 פעמים ד. האם התיעצת עם דיאטנית - מומלץ וחשוב מאד, היא תיתן לך מידע שרק איש מקצוע יכול. מיכאלה, כשתנטרלי את הצד המעשי יהיה לך קל יותר להצליח בלהתמקד מתי הרעב אינו רעב ממשי אלא מסיבות אחרות, או קי? המודעות הזאת להמשך ההתמודדות חיונית. דבר אחרון, דיברת על "דיאטות" שנסית. איך "דיאטה" נתפסת בעיניך? החלק הארי אולי מההתנהלות שלך ביחס להרזיה קבור גם כאן. תרצי להמשיך ולהעלות הגיגים אני כאן :-) דליה (זו אני שאלי כתב בהודעה שפתחה את פורום "לרזות בראש אחר" בתפוז)

כמובן. אנחנו בסה"כ מכונות.

כיצד אנשים ופסיכולוגים לא רואים את הדברים הללו כמו רון ו.? (מקצוע הפסיכולוגיה ככלל הוא משהו מומצא לא ענין מבוסס, האין זאת?) שלום רון ו. "הידוע" מתפוז.

* צ"ל: לא על משהו מבוסס

לא מכיר אותך אך בתור בעלה של דיקטטורית סביר שתהיה דמגוג

היתה צפויה תשובה אחרת ממך?

ואיזה תגובה תהלום השתלחות ואאוטינג

מה הקשר לדיון כאן ולהיסטוריה בתפוז הרי אין סוף להתחשבנות שלך לעובדה שכתבת שתמחקי כל הודעה שלי בלי קשר לתוכנה לעובדה שגם בתפוז עזבת נהול פורום תוך זריקת רפש הדדית מצד משתתפים כמו איגואנה שמתי לב שגם את מציעה פתאום לבדוק קודם כל את הדיאטה! בראוו!! אך באותה מידה זכותי לבדוק גם את המטודולוגיה הפסיכית. לא כולם חושבים אותו דבר! מי שסובל מבעיה נפשית, שיקרא לילד בשמו יש פורומים להפרעות נפשיות - זו לא בושה. לא לך ולא לאף פסיכולוג אין את הלגיטימציה לאבחן הפרעות נפשיות אצל אנשים שמנים רק על סמך חיצוניותם, מזכיר תקופות חשוכות. אני שמח לראות שיש לך מספר גדל של כנויים...
עבור לעמוד
,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
דיאטה
בחר
בחר