שלום, אני חדשה בפורום, אודה לעצה והסבר בקשר לטבעת במעיים להרזיה

ניסיתי המון דיאטות עם ובלי שילוב של פעילות גופנית- ללא תוצאות משמעותיות, אני נושאת משרקל רב מאוד שלמרות שעדיין אינני סובלת מבעיות בריאות אופייניות ההרגשה בעת האחרונה גרועה מאוד. לאחרונה העלו בפני אפשרות של התקנת טבעת במעיים כדי לעזור להרזיה והפחתת משקל. אודה לד"ר אם יסביר לי במה מדובר ואם יש, מהם הסיבוכים האפשריים. בתודה מראש iscon

למה לך ליצור לעצמך בעיות/מגבלות בעיכול

טבעת אמורה לגרום קשיים בעיכול ובכך לבלום את קצב וכמות האכילה. אלא שבהזנחת הגורמים האמיתיים לתאוות האכילה אנשים דווחו שמצאו לעצמם מזונות טעימים שהתעכלו מהר גם בנוכחות הטבעת. עצתי לך להבדיל אלפי הבדלות בין ניסיתי דיאטה לעשיתי דיאטה ובהחלט ניתן לעשות ולהצליח - דיאטה.

עברתי כבר הרבה בחיי וכעת זו אפשרות שאני שוקלת משום ש

על מנת להתמודד שוב עם שנוי הרגלי אכילה וכל הכרוך בכך צריך הרבה כוחות נפש שאין לי. ההצלחה הגדולה שהייתה לי לפני כמה שנים בעזרת תזונה לפי רפואה סינית ודיקור, אלו היו 3 שנים של מלחמה יומיומית באוכל או יותר נכון בלא לאכול מזונות שהייתי רגילה להם כל חיי. כעת אין לי את הכוחות והתקציב לחזור על התהליך ואני פשוט מחפשת דרך יותר קלה. האם יש לך מידע על הפרוצדורה של טבעת במעיים? אשמח לקבל מידע, - בכל מקרה לא אעבור את התהליך לפני שיהיו לי את כל הפרטים, כולל סיכונים אפשריים. אני שוקלת את הפרוצדורה הזו מכיוון שהבנתי שזהו הליך הפיך (שניתן להוציא את הטבעת כעבור זמן, וכן אינו פוגעני כמו קיצור קיבה).

דיאטה לא חייבת להיות מלחמה עם עצמך

בעקרון את חייבת לשלב בתפריט מאכלים שאת אוהבת יתכן ובגלל נסיון לא טוב אבד לך האמון וכח הרצון. הרי גם את מפקפקת בטבעת במעיים כפתרון לכל החיים, למה לדחות את הקץ? אישית אני מאמין שאם תאכלי בדיוק לפי חוש הטעם מתוך מגוון גדול של מזונות בריאים וטבעיים ככל שניתן. תוכלי לרזות ולהנות באופן שיפתיע אותך. בהצלחה.

שלום, אני חדשה בפורום, אודה לעצה והסבר בקשר לטבעת במעיים להרזיה

ניסיתי המון דיאטות עם ובלי שילוב של פעילות גופנית- ללא תוצאות משמעותיות, אני נושאת משרקל רב מאוד שלמרות שעדיין אינני סובלת מבעיות בריאות אופייניות ההרגשה בעת האחרונה גרועה מאוד. לאחרונה העלו בפני אפשרות של התקנת טבעת במעיים כדי לעזור להרזיה והפחתת משקל. אודה לד"ר אם יסביר לי במה מדובר ואם יש, מהם הסיבוכים האפשריים. בתודה מראש iscon

כדאי לך לשאול את ד"ר ניסים גירון

הוא עונה בפורום השמנת יתר באתר "להיות בריא" . הוא מנהל מחלקה בבית חולים ומומחה ידוע בהשמנת יתר . http://www.2b-bari.co.il/Index.asp?CategoryID=150

דיאטה לא חייבת להיות מלחמה עם עצמך

בעקרון את חייבת לשלב בתפריט מאכלים שאת אוהבת יתכן ובגלל נסיון לא טוב אבד לך האמון וכח הרצון. הרי גם את מפקפקת בטבעת במעיים כפתרון לכל החיים, למה לדחות את הקץ? אישית אני מאמין שאם תאכלי בדיוק לפי חוש הטעם מתוך מגוון גדול של מזונות בריאים וטבעיים ככל שניתן. תוכלי לרזות ולהנות באופן שיפתיע אותך. בהצלחה.

תודה לכל המייעצים

הבעיה שהתפריט הקבוע שלי כן מכיל דברים שאני אוהבת לאכול, הוא מגוון עם כל אבות המזון כפי שצריך. יש לי 2 בעיות שמפריעות לי לרזות: 1. בלוטת התריס שאחראית על חילוף החומרים שואפת לאפס, אבל ברפואה קונבנציונאלית זה נחשב "נורמל" ולכן לא נותנים לי טיפול תרופתי. 2. כנראה הסרוטונין שלי נמוך וגורם לי להתקפי אכילה בלתי נשלטת בעיקר של פחמימות, היות והבדיקות הללו עולות הרבה כסף הרופאים מסרבים לתת לי להיבדק ולאמת את ההשארה שלי, לעומת זאת אין להם תשובות ופתרונות בשבילי. בינתיים אני יוצאת להליכות כל יום, דבר שנעשה יותר ויותר קשה עקב הכובד ואין לי פיתרון. הטיפול היחיד שעזר לי כפי שכבר ציינתי היה ברפואה סינית אבל אין לי אפשרות כספית כרגע להיכנס לזה שוב ולכן אני שוקלת משהו אחר. לא נראה לי שפתרונות רגילים יעזרו. לא ציינתי קודם אבל אני אישה בגיל המעבר וביגל כמו שלי לא קל לרזות כמו בגיל העשרה או עשרים ו, כשהייתי בגילאים ההם לא הייתה לי בעיית השמנה, כאמור הכל התחיל לפני 12 שנה כשרציתי להוריד 5 קילו ואכלתי אותה בגדול עם ערכה אחת של הרבלייף.

פתרון של הקטנת קיבה או טבעת בהחלט עוזר לתקופה

מסויימת, אבל מחייב שינוי הרגלי אכילה בכל מקרה. אם ההרגלים אינם משתנים, מרזים וח"כ חוזרים למימדים הקודמים. דוגמה לכך הוא ירין קימור, במאי תוכניות טלויזיה דקומנטריות שגם עשה תוכנית בנושא זה. הוא אישית היה ענק, עשה קיצור קיבה, ירד בצורה מדהימה וחזר למימדיו הקודמים, הכל תוך פרק זמן שאיני יודע להגדירו במדוייק אבל נדמה לי שהיה פחות משנתיים. נראה לי שאם תעזרי בדיאטנית וקבוצת תמיכה (שרות שניתן כיום בקופת חולים או בשומרי משקל, העלות תהיה זולה בהרבה וזה יסייע לך לשנות הרגלי אכילה. נראה לי שאת מבינה היטב מה צריך לעשות ואת זקוקה למסגרת תומכת שתסייע לך להתגבר על ההרגלים הישנים ולאמץ חדשים. בכל מקרה, לניתוח עלולים להיות גם השפעות שליליות, סיבוכים וסיכונים. בכל מקרה אני מציע לך להתייעץ עם רופא שיבדוק אותך, יראה את מצבך יציג לך יתרונות וחסרונות וסייע לך להגיע להחלטה נכונה.
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
דיאטה
בחר
בחר