דחוף!! הקונדום נקרע באמצע.

ליועצים שלום רב!! אני ובחור שפגשתי היום קיימנו יחסי מין עם קונדום ובאמצע ראיתי לחרדתי שהקונדום קרוע. מייד הפסקנו ומאז זה לא מצליח לצאת לי מהראש! רציתי לשאול כמה דברים: 1. בנוגע לבדיקות איידס. האם אפשר לעשות בדיקות אנונימיות ללא צורך להשאיר את הפרטים המזהים שלי? 2. האם יש בדיקות יותר יעילות מהבדיקה המסורתית של לקיחת דם? 3. האם הדרך היחידה לדעת אם אני נגוע או לא היא לחכות 3 חודשים מלאים מיום המגע הלא מוגן ועד לבדיקה? 4. האם יש משהו לעשות ברגע שמייד אחרי המגע הלא מוגן כדי לצמצם את האפשרות להדבקה. - אם יש עוד כמה דברים רלוונטיים שאני צריך לדעת אז בבקשה לרשום. תודה רבה!!! בחור מודאג מאד.

תשובות

שלום. ממה שאתה מספר, אכן יש חשש כי תוכל להתרחש הדבקה (זה אפשרי, אך לא בהכרח!!!), וזאת רק במידה והבחור השני חי עם הנגיף. מהפרטים שנתת קשה להעריך מה הסיכון בכך (האם יצאת מיד עם קריעם הקונדום, או ששמת לב רק בסוף). בכל מקרה, אם אפשרי, הייתי מציעה לשאול את הבחור אם ביצע בדיקה לאחרונה, וגם- נסה להזכר האם היה מעבר של דם/ נוזל זרע (או טפטופים קודמים) של הבחור לקצה הפין שלך או לפי הטבעת. אם לא היה מעבר של אחד מהנוזלים הללו בזמן האקט הספציפי שתארת, לא ניתן להדבק. ולשאלותיך- 1. ישנן בדיקות אנונימיות בוועד למלחמה באיידס (סניפים בת"א, ירושלים, חיפה וב"ש), שם לא צריך להזדהות (כרוך בתשלום של בסביבות 80 ש"ח) 2. הבדיקה היעילה ביותר היום היא בדיקת דם, והיא כרגע גם הבדיקה היחידה. 3.אכן יש להמתין 3 חודשים לאחר המגע בכדי לוודא אם חלה הדבקה או לא. אם אתה ONLINE, אתה יכול לכתוב לי ואשתדל לענות. ליאור- יועצת

תודה ליאת.

שלום ליאת!! תודה על התשובה המהירה. אני מניח שלא היה מגע מיני ממושך מרגע קריעת הקונדום ועד שהבחנתי בכך אבל זה לא ממש מנחם אותי. אני באמת אקפוץ להבדק במרכז למלחמה באיידס בימים הקרובים. דרך אגב את אולי יודעת את שעות הפעילות שלהם? בוקר טוב. ותודה נקווה לטוב, נ.ב. זה ממש מבאס שאני בתור בחור שתמיד תמיד נזהר עכשיו צריך לעבור את כל הכאב ראש הזה. אבל מה יש לעשות???

מרכזי בדיקות

בוקר טוב מרכזי בדיקות של הוועד למלחמה באיידס יש בירושלים, חיפה, ת"א וב"ש, ולכל אחד מהם ימים ושעות שונות. אני ממליצה להתקשר לקו הפתוח שלנו,שם יתנו לך פרטים מדוייקים. חג שמח ליאור- יועצת
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
איידס HIV
בחר
בחר