יום האיידס הבין לאומי בנימה אישית - ג'וני ירושלים

שאלה שנשאלת כבר 12 שנה מי אתה ג'וני ? והתשובה – איש פשוט שלפני 12 שנים וקצת גיליתי שאני נשא HIV, התחלתי כחולה, אפילו מאד אבל בשלב מסויים שקרה יחסית מהר החלטתי לבחור בחיים ובעצם באותו רגע פיצלתי לעצמי גם את החיים.

מצד אחד יש את האדם שחי את החיים שלו הרגילים, מתמודד עם לא מעט בעיות, מתמודד עם הרבה נושאי פרנסה ומצד שני מחזיק ומנהל לבד אתר אינטרנט למידע, תמיכה והסברה שהוקם לבד וכבר 12 שנים לכבוד לי לדעת שאני מסייע לאנשים ותומך בהם ונותן להם את המידע הנדרש.

שחליתי, כל מה שמצאתי ברשת הוא שכאשר אתה מתגלה כחיובי – זהו, נגמר העולם, יש רק לשבת ולצפות מתי המוות מגיע. שחליתי כל מידע שפתחתי ברשת בעברית היה – איידס=מוות. וזה היה פשוט נורא, אמא שלי כל פעם שהיה סרט או תוכנית בטלווזיה שהיה קשור לנושא ודיבר על מוות, העבירה לי ערוץ ובעצם לא נתנה לי לראות את זה כי בתוכה היא ידעה את האמת.

לולא הורים ומשפחה כלכך נפלאים – לא הייתי פה היום. הם האור בחיי ותומכים בי כבר 12 שנים למרות שהיום נקודת המבט שלי היא שונה בתכלית.

לפני 12 שנים בחרתי בחיים ובחרתי להיות שני אנשים, מצד אחד חיים רגילים, לצאת לבלות באופן רגיל, להנות ככל האנשים הבריאים, ובעצם לחיות ולהתמודד לטוב ולרע כמו כל אדם בישראל עם חיי השגרה הקיימים.

באותו רגע גם נולד ג'וני, שבתקופה זו חוגג את יום הולדתו ה 12 ובשנה הבאה יחגוג בר מצווה, כאשר ג'וני מנהל אתר אינטרנט חובק עולם שנותן מענה בעברית ונותן להרבה אנשים תקווה, אתר אינטרנט שנותן מענה באופן ענק לעולם הערבי ועשרות אם לא מאות אלפים מגיעים מהעולם הערבי שהיום במשברים לקבל מידע.

ג'וני היום זה דמות מורכבת, מצד אחד אתר אינטרנט שפועל בזכות עצמי בלי תמיכה של אף אחד 12 שנים, ומצד שני גורם תמיכה (ביחד כמובן עם פר' רשפון בפורום) ובעצם עונה ותומך בכל אחד שפונה אלי באימייל ונותן לכל גולש וגולשת את הנשמה.

זה לא פשוט להיות במענה לכל גולש וגולשת, זה דורש המון אנרגיה והאמת מצד שני מביא המון אנרגיה כי אני יודע שאני עוזר ללא מעט אנשים ומפיח ברבים מהם את התקווה, את האופטימיות, ומשתדל לתת להם את האור והתקווה.

אם אספר לכם שכתבתי שירים, הפקתי אותם באמצעות שיר בהפתעה, ושיר אחד מהם הוא שיר הסטיגמה באנגלית שרק בשבועיים האחרונים השיר הזה מככב במספר קמפיינים בעולם לאיידס HIV
שפנו אלי וביקשו ממני להשמיע את השיר כחלק מקמפיין גם בארצות הברית בכמה מקומות וגם בכמה מדינות מאפריקה. – הם קיבלו את הזכות הזו וביקשתי מהם – שיספרו לי אחרי זה מה התגובה לשיר הסטיגמה באנגלית שנצפה על ידי עשרות אלפים ביו טיוב.

רק לסבר לכם את האוזן מליוני דפים נצפו מהאתר שלי בשנים האחרונות, מאות אלפי כניסות בשנה מקבל האתר מהארץ ומהעולם. יותר מ 150 אלף הורדות לשירים שכתבתי בפורמט MP3
, מאות אלפי הורדות של מצגות מניעה שקיימות באתר ובעצם פעילות ערה מאד שהכל מאדם אחד ומאתר אחד של איש אחד.

קשה לי לפעמים להיות 2 אנשים, האחד שחי את החיים וצריך להתמודד עם לא מעט קשיים, ומצד שני להיות גורם מרכזי בעולם האיידס HIV/ ולסייע לרבים להיות אמיתי ולפעמים גם זה אומר לומר דברים קשים אבל הכי חשוב – משתדל לחבק כל אחד ואחת גם אם זה קשה ולא רק פעם אחת.

מבחינתי האתר שלי שקיים 12 שנים הוא גאווה, אני יודע שאני לא נראה בעיני אף אחד כי אני עושה את הכל לבד לבד לבד, אבל אני יודע שמצד אלה שבאמת זקוקים לאתר, הם מוקירים את התודה על האתר וזה מה שחשוב לי וזה מה ולא מה שתקשורת כזו או אחרת תגיד.

לי חשוב לדעת שהחזרתי חיוך לאנשים, שנתתי להם אופטימיות, ונתתי להם תקווה.

התקשורת הישראלית יודעת לפנות ביום האיידס, לבקש ראיונות, לצלם, להראות ואז נעלמת לעוד שנה. לפני 5 שנים החלטתי שדי להתראיין גם אם זה תחת מסווה, די לדבר בתקשורת ולא עיתון ולא כל דרך אחרת מספיק, מיצית את עצמי והחלטתי כי הגיע הזמן לתת יותר חלק למי שאני באמת ולא לדמות הוירטואלית שנקראית ג'וני ירושלים וזאת מבלי לזנוח ולו לרגע את כל הפונים אלי באימייל שהיא היום דרך ההתקשרות היחידה אלי כי כך בחרתי.

כל עוד אוכל אני אמשיך בשליחות הזו ואני לא זקוק לפרסום ותקשורת, אין צורך שייזכרו בי ביום האיידס וישכחו אותי יום אחרי, לא צריך לצאת מארון הנשאות בשביל להצליח לעזור לעולם ומלואו.

אני חי היום חיים כפולים, שני אנשים בגוף אחד שחיים טוב אחד עם השני ומשלימים אחד את השני. אני בזכות הג'וני הפכתי להיות אדם רגוע יותר, טוב יותר, מאמין יותר ואחד שרוצה לעזור ולתת לאחרים את הנשמה הרבה יותר.

בדמות האחרת שלי אני מרגיש שאני היום בזכות הג'וני הפכתי להיות אדם מצליח יותר, מאמין יותר ורואה יותר את הלקוחות שלי ואת האנשים בכלל בדרך טובה ונכונה יותר.

שני אנשים בגוף אחד הפכו אותי לאדם אחר שלא הייתי כמוהו לפני 12 שנים.

זה לא אומר שלא היו לי קשיים, זה לא אומר שאין לי היום קשיים, אבל אני למדתי איך להתמודד איתם, למדתי להיות עצוב, למדתי להיות שמח, למדתי איך עוברים משברים ולמדתי איך פותרים משברים. אני למדתי יותר איך נותנים לאנשים עזרה וסיוע נכון ויותר מזה להיות איתם ישר ולא תמיד חייב אני להגיד להם את מה שהם רוצים לשמוע, לפעמים אני אומר דברים קשים ולפעמים אני מתעלף מהתרגשות בשביל אחרים ומוכן בשבילם להגיע לירח ולקטוף עבורם פרח.

תחושת שליחות מלווה אותי פה ואני מקווה שאזכה לעשות אות עוד שנים רבות.

מבחינתי יום האיידס הבין לאומי הוא עוד יום רגיל ואם פעם כן ראיתי בו יום מיוחד מבחינתי לפחות יום האיידס הבין לאומי הוא 7 ימים בשבוע, 365 ימים בשנה כי העזרה לאנשים, הסיוע, התמיכה לא באים לידי ביטוי רק ביום זה – אלא באים בכל יום ויום בשנה.

בניתי אתר לתפארת, לבד ואני מאושר.
אני נותן לכל אחד ואחד את הנשמה שלי בהתנדבות ובאהבה ועושה זאת מכל הנשמה.

תפנו, אל תפחדו, אני לא נושך, אל תשאירו את הכאב שלכם עמוק בתוך ותכתבו לי, אני עונה לכולם.
אולי לא תשמעו את התשובה האופטימית שאותה אתם רוצים לשמוע, אבל תשמעו ממני את האמת וגם אם היא כואבת, או מצד שני תקבלו חיזוק מחבק.

כולם מקבלים תשובה, וגם אם לקח טיפה זמן – איש לא נבדל אצלי וכולם הם שווים וכולם יקבלו את אותו יחס של אהבה.

וביום זה אני רוצה רק לומר תודה אחת ענקית אחת שהיא מבחינתי כל העולם:

תודה להורים שלי, שתומכים בי, שמחזקים אותי, שנותנים לי את הכוח ובזכותם הצלחתי להביא את עצמי לכך שהיום אני מוביל את החיים שלי ולא הנגיף מוביל אותי.

תודה אמא, תודה אבא, בזכותכם אני היום כאן חי וקיים למען כולם.

ובהזדמנות זו אני חייב את התודה הענקית שלי לפר' רשפון שבשבילי הוא עולם ומלואו ואני חושב שהוא אחד ויחיד בדורו.

ג'וני ירושלים , מנהל הפורום והאתר לחיות עם איידס
כתובת האתר: http://www.hiv.co.il
ניתן לכתוב לי גם במייל: jonyhiv@gmail.com

תודה ג'וני על עשיתך ועל ההשראה והכוח שאתה נותן לאנשים.

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
איידס HIV
בחר
בחר