93 יום נקי -פרידה

חזרתי הביתה, אחרי פרידה מרגשת בכפר הגמילה בו הייתי בחצי שנה האחרונה. כל כך הרבה אהבה, והתרגשות הייתי. היה נהדר אבל אני לא משלה את עצמי, אני יוצא לקרב על חיי, התקופה הזו לא הייתה סוף סיפור היא תחילה של תהליך ומאבק. היה קל להישאר נקי בכפר, וגם שם נכשלתי לפני 93 ימים. נכון, הנפילה הייתה חלק מהתהליך שלי, הייתי זקוק לה כדי להפנים המון דברים, כמה רוע יש בסם איזה פטיש אוויר זה לנפש. הנפילה עזרה לי לזהות תהליכים נפשיים ודפוסי חשיבה שמשפיעים עליי לשימוש. כל אלה דברים שיעזרו בהמשך המאבק שלי. אבל הנפילה הזו הזכירה לי את התחושה המטעטעת של הסם והיום 93 יום אחרי, אני יכול לומר בפה מלא שיש כמיהה אליו כמיהה ברמות מפחידות כל כך מפחידות שהדחקתי את הכמיהה הזו, אסור לי. אסור לי לשכוח כמה התחושה הזו היא אשליה, היא עושה תחושה טובה לרגע, ובו בזמן חופרת את התחושות הרעות, את חוסר הביטחון את הדיכאון, חוסר האמון בעולם את הכורח בבדידות לבורות עמוקים יותר. 

קשה לי מאוד בפרידות, והאמת שמחר אני כבר חוזר לשם להמשך טיפולים. תודה לאל הסם לא פגע בי ברמה פסיכיאטרית, אין מחלות נפש שהתעוררו כתוצאה מהשימוש בסם. אבל אני כן אצטרך מעקב פסיכולוגי ועזרה להילחם בדפוסי חשיבה ישנים שפיתחתי לאורך שנים. 

אני רוצה לרשום על התהליך שעברתי בכפר הגמילה, זה ייקח קצת זמן אני בטוח, קשה לי להפנים קשה לי להסתכל על מה שקרה שם, אני יודע שעברו בתוכי או התעוררו בתוכי במהלך התהליך אנשים חדשים, אנשים שהם אני, קולות שהושתקו בי, הרצון לחיות חזר, הכמיהה לחיים. כל יום נקי הוא יום ששווה לחיות אותו. 

מצאתי דירה עם שותף, וכבר עכשיו אני יכול לראות איך ההתחמקות מהשאלות שלו לגבי החצי שנה האחרונה שהייתי בכפר מזיקה לי. נחש הקומבינה מתעורר שם וזה מסוכן לי - אני אצטרך לגלות לו את האמת בשביל הניקיון שלי, בשביל ההחלמה שלי, זה מדאיג אותי אבל זה הכרחי.

emo_01.png

תודה רבה על השיתוף הכנה, ניכר שעברת תהליך משמעותי ואני מאמינה שרבים אחרים מתחברים לתחושות ולרגשות שלך, מאחלת לך הרבה כוחות ושמחה להתחלה החדשה  ב"אזרחות" ולאורך כל הדרך, שכל קושי יהפוך לאתגר ותצבור השגים וימים נקיים ועם הזמן המיומנויות ודרכי המחשבה יתחזקו ויהפכו אוטומאטיים - זהו כוחו של הרגל והפעם לחיוב ולטובה. בהצלחה רבה :)

דפנה שושני-אשכנזי, מנהלת אתר נגמלים - מרכז מידע לגמילה וטיפול בהתמכרויות, כולל מאגר מטפלים.
עו"ס, M.S.W. - טיפול משפחתי, טיפול בהתמכרויות. להכוונה טלפונית - 0528.776916 04-9532001

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
התמכרויות
בחר
בחר