התמכרות וגמילה מתרופות: תרופות משככות כאב, הרגעה, נגד דיכאון

ערב טוב, אני מעוניינת לפתוח בנושא חדש-ישן - התמכרות לתרופות והבקשה לגמילה, לאחרונה אני מקבלת פניות רבות ונתקלת בנושא העולה בפורומים השונים. פניות הנוגעות להתמכרות לתרופות והרצון להיגמל. כמובן שחשוב והכרחי שכל גמילה תעשה בליווי ובפיקוח רפואי, כדי למנוע סיכונים.

אני מעוניינת לפתוח כאן בדיון, להזמין גולשים לשאול שאלות ואזמין מטפלים מאתר נגמלים ובכלל, לענות, לייעץ לכוון ולהציע פתרונות לטיפול בבעיה.

ולמי שמעוניין להעמיק בנושא, מצרפת בינתיים קישור לפוסט רלוונטי:
http://www.nigmalim.co.il/%d7%94%d7%aa%d7%9e%d7%9b%d7%a8%d7%95%d7%aa-%d7%9c%d7%aa%d7%a8%d7%95%d7%a4%d7%95%d7%aa-%d7%9e%d7%a8%d7%a9%d7%9d-%d7%95%d7%92%d7%9e%d7%99%d7%9c%d7%94/

בהצלחה ויציאה מעבדות לחירות - גופנית, נפשית ורוחנית :)

דפנה.

דפנה שושני-אשכנזי, מנהלת אתר נגמלים - מרכז מידע לגמילה וטיפול בהתמכרויות, כולל מאגר מטפלים.
עו"ס, M.S.W. - טיפול משפחתי, טיפול בהתמכרויות. להכוונה טלפונית - 0528.776916 04-9532001

שלום לכולם, אני מצרפת כאן התייחסות מקצועית חשובה שכתב המטפל עמיר פירני בפוסט המצ"ב. על מנת שגולשים יוכלו להיחשף לכך:
"דפנה הנושא חשוב וטוב שאת מעלה אותו. הייתי רוצה לציין שבעיית ההתמכרות לתרופות מוכרת היטב גם בקרב קשישים המקבלים תרופות במרשם..משום מה שם היד החותמת על המרשמים קלה"..הקשישים לא תמיד מודעים לפיתוח הסבילות שיצרו והתלות שלהם בתרופות גדלה…במצבים אלו נדרשת עירנות מצד בני המשפחה ורופאי המשפחה וטוב להתייעץ בהקדם.
(עמיר פירני 054-4946034)

דפנה שושני-אשכנזי, מנהלת אתר נגמלים - מרכז מידע לגמילה וטיפול בהתמכרויות, כולל מאגר מטפלים.
עו"ס, M.S.W. - טיפול משפחתי, טיפול בהתמכרויות. להכוונה טלפונית - 0528.776916 04-9532001

היי דפנה, אכן נושא חשוב ועכשווי. כתבתי קצת בפורום אחווה בנושא, ואנסה כאן להעלות את עיקרי הדברים.

אנחנו חברה בה מעודדים אותנו ל"ריפוי עצמי", ויותר ויותר תרופות ניתנות ללא מרשם.

אנשים אם נטייה להתמכרות, עלולים להיסחף לשימוש יתר בתרופות שניתנות במקור על ידי רופא.

"בשוק" אפשר למצוא כמעט כל תרופה באופן לא חוקי. גם כאלו שנחשבות מסוכנות כמו אוקסי, וסטובוטקס.

יש מקרים שבהם אנשים מתחילים עם טיפול לגיטימי, ונסחפים ל"סבבה" שבמינוני יתר. (לדוגמא פצוע מתאונה שלמד לצרוך אופייטים והמשיך לצרוך אותם גם אחרי ההחלמה מהפציעה)

יש "גליצים" במערכת שמתמכר עלול למעוד לתוכם. לדוגמא פסיכאטר רושם לאדון קלונקס לחודש ימים במקביל להתחלת טיפול אנטי חרדתי, ובמעבר לרופא המשפחה הקלונקס ממשיך להינתן כתרופה קבועה של האדם. שאם לא יטרח ויעדכן את רופא המשפחה שאינו צריך זאת, עלול להמשיך לקבל אותה)

ועוד כהנה וכהנה פרסמתי בכתוב בפורום של מרכז אחווה.http://www.alexyeutz.com/%D7%A4%D7%95%D7%A8%D7%95%D7%9D                              אם נראה לך מתאים, אעתיק את הכתוב שם לכאן.

בינתיים אסיים בהמלצה, כל מי שמתלבט, הגיע לכאן לקרוא, או תוהה בעניין. שווה להתייעץ כאן בפורום , בטלפון, ובהמשך אולי גם בפגישה עם מטפל/ת מומחה/ית בנושא.    באם יגלה שאין בעייה מצויין, היה והתחילה בעייה, יכול לפעול לפתרונה כבר היום ולא בעוד שנתיים כשלהתמכרות יהיו השלכות כואבות ומורכבות יותר.

ברכות ובהצלחה

מאלכס (מרכז אחווה לטיפול בהתמכרויות)

תודה רבה אלכס, אני תמיד שמחה לקרוא את התוכן שלך מלא התובנות. אעבור על תכנים באתרך ואציע להעלות כאן את התכנים הרלוונטים לסוגייה.  בהצלחה לכל מי שמכיר בבעיה שקיימת אצלו או אצל בן משפחתו. שת שלום, דפנה.

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
התמכרויות
בחר
בחר