התמכרות לאוקסיקונטין התמכרות לפרקוסט התמכרות לטרמדקס

שלום רב, לפני שנים עברתי תאונה וקיבלתי משככי כאבים אופיאטים, לאחר מכן נטילת הכדורים הייתה בשביל התענוג ובשנה האחרונה הנטילה היא רק בשביל "להרגיש טוב" . בתקופה האחרונה האופוריה המיטיבה שהפכה את האוקסיקונטין לסם חזק בגופי נעלמה לחלוטין, כל מה שאני יכול לייחל לו זה שהרעידות בגפיים, הדקירות בבטן, הבהלה המשתקת והמחשבות על מוות - ייפסקו לרגע אחד. התחושה המענגת היא כבר מזמן היסטוריה. סתם משהו שרציתי לחלוק

שלום רב, ותודה על השיתוף. כמו תמיד אני ממליצה לפנות לטיפול כאשר נוצרת תלות או אף סכנת התמכרות לחומרים. אמנם רשמת שרק רצית לחלוק במצבך אך אני לא יכולה שלא לייעץ לך לפנות לרופא ולפסיכיאטר על מנת לאבחן, ולסייע לך במצב אליו נקלעת. כידוע התרופות חייבות במרשם ובפיקוח וחשוב להדגיש שגם במידה ותחליט על גמילה או הפחתה (או גולשים נוספים המזדהים עם הבעיה) הכרחי שהדבר ייעשה בליווי רפואי ובמקביל לבדוק את הצורך לטיפול רגשי בהתמכרות, אם קיימת.
כל זאת על מנת לסייע לך להרגיש טוב פיזית ונפשית. זה אפשרי ! בהצלחה !    

דפנה שושני-אשכנזי, מנהלת אתר נגמלים - מרכז מידע לגמילה וטיפול בהתמכרויות, כולל מאגר מטפלים.
עו"ס, M.S.W. - טיפול משפחתי, טיפול בהתמכרויות. להכוונה טלפונית - 0528.776916 04-9532001

אני ממש חייב לעדכן ולחלוק ,

נתחיל מזה שאני ללא משככי הכאבים כבר כמה ימים , ה"קריז" הנוראי כבר עבר , פיזית אני מרגיש טוב כרגע .

אני חייב לציין שהאלטרנטיבות שהוצעו לי ע"י 2 פסיכיאטרים שונים הם העמסת עוד כדורים על הגוף ולהפחית לאט לאט עם הכדור הארור הפרקוסט או האקסיקונטין או הטרמדקס.

הורדתי מ 40 מ"ג אוקסיקונטין ביום מיידית ל 20 לאחר יום ל 15 לאחר יום הורדתי ל 10 לאחר יום לחמש ,ככה שבארבעה ימים הורדתי את המינון ל אפס וכבר ארבעה ימים אני בלי כלום , היה קשה מאוד , אך הבוקר התעוררתי למשהו חדש ,משהו נעים יותר , אני מרגיש שהגוף פעיל יותר ולא צריך את ה"תדלוק" של הכדור כל 3-4 שעות, במיוחד בעבודה .   

ההורדה הייתה בסיועו של חבר טוב שהשארתי אצלו את הכדורים וממש כמו מרכז גמילה הלכתי אליו יום יום אחר העבודה לקבל את הכדור שהוא הקציב לי אם ביקשתי יותר - החבר סרב . לבד - ההורדה בלתי ניתנת - צריך אישיות ממש ממש חזקה - אני במשך שנה מנסה להוריד את המינון אך ללא הועיל- כל שלושה ימים נשבר מחדש וחוזר חלילה , שלא נדבר על ההגבלה שהרופא אורטופד מגביל אותי ל 40 מ"ג אוקסיקונטין ביום למשך חודש (4 כדורים של 10) , אך הגעתי למצב שהכדורים היו הולכים ואוזלים לקראת ה 10 לחודש ואז הייתי פונה לרופא המשפחה שירשום לי טרמדקס , הוא היה רושם לי 80 כדור בחודש וגם זה היה מספיק בקושי ל שבוע בתקופה האחרונה. אילולא אישתי הייתה יודעת מהם כמות הכדורים שאני צורך - היא כבר מזמן לא הייתה אשתי- הכמויות היו מטורפות, כיום אני נרדם עם כדור שינה/הרגעה איך שתקראו לזה .

אבל עם כל הטוב שבדבר- ההרגשה היא קשה , כאילו משהו חסר , במיוחד בשעות הערב שאני עם אשתי והילדים- בשעות אלו הייתי צורך את הכדורים כמו מטורף רק בשביל לשמור על איזון ונחמדות כלפיי הילדים ואשתי כי לולא נטלתי את הסם הזה היתי עצבני נורא או לחלופין עייף - ניתן לקרוא לזה חסר סבלנות אבל קיצוני.

אני לא יודע אם ביצעתי את הירידה כפי שבאמת צריך, איני יודע אם זה טוב שאני כיום מתנגד לכדורים שהרופאים רוצים לתת לי כנגד דיכאון - אולי עקב הפחד להתמכר מחדש ולעלות למינונים מטורפים. אבל ללכת למוסדות גמילה זה היה משהו בלתי אפשרי בשביל אדם כמוני בעל עבודה מסודרת ובעל משפחה.

אני שמח שאני ללא הכדור הארור אך אני חייב שיהיה משהו שימלא את החסר.

רק בריאות,

אלי

עוד עדכון, חבל שהפורום לא יותר חי .

אז ככה , הפסקתי עם האוקסי,
עכשיו אני חי חיים יותר משוחררים , אבל האוקסי מאוד חסר לי , במיוחד בשבתות ף אני שומר שבת , והאוקסי היה מאוד מרגיע אותי בשבתות עם הילדים -אז הם היו "נהנים " ממני בשבתות כי הייתי מאוד מאוד רגוע וקשוב להם .
עכשיו מה קרה לי -
חזרתי לפתח חיי חברה ,  אבל - חזרתי להריח קוק מדי פעם בשביל להנות קצת מהחיים הריקניים שלי .
אני פשוט לא יודע מה לעשות .
מה אתה/ם יכולים להציע לי לעשות ?
תודה,
גלעד

שלום רב, כמו תמיד אני ממליצה על כיוון טיפולי. אני לא יודעת אם היית בעבר מטופל אצל מטפלים או מרכזי גמילה וטיפול - אבל אני מאמינה שזו הדרך לעבור תהליך אמיתי ויסודי (לא חייב מסגרת סגורה בתנאי פנימייה), על מנת למצוא את המענה וללוות אותך בדרך לשינוי מכל הבחינות - רגשית, קוגניטיבית, גופנית, רוחנית אם תרצה...יחד עם זאת להימצא בפיקוח רפואי/פסיכיאטרי ולבדוק אם צריך טיפול תרופתי אחר, במינון ובפיקוח. חבל שתעבור את החוויות והקשיים לבד, במיוחד כאשר עזרה מקצועית תוכל להקל ולסייע בפתרון. בהצלחה !

דפנה שושני-אשכנזי, מנהלת אתר נגמלים - מרכז מידע לגמילה וטיפול בהתמכרויות, כולל מאגר מטפלים.
עו"ס, M.S.W. - טיפול משפחתי, טיפול בהתמכרויות. להכוונה טלפונית - 0528.776916 04-9532001

אני ממש במצב שאתה מתהר ממש באותו מצב!!!!!

פאק אני בן 22 אני לוקח בקבוק אוקסיקוד ליום ועכשיו עברתי לכדור אוקסיקנטין 4 כדורים ביום. אני כדורגלן ומאז אני לא משחק.

היי , ללא ספק הצע הראשון לטיפול בבעיה הוא להכיר בה .

אם נוצר תלות בתרופה או כל חובר כימי אחר והיכול להפסיק את השימוש היא מאוד מוגבלת

אני ממליץ להיעזר באנשי מקצוע . את הבעיה אפשר להפסיק ולעצור .

אני ממליץ לך לבדוק במרכז לטיפול וייעוץ בתחום הגמילה מתרופות .

אין לי ספק ששם תמצא את הפתרון .

שיהיה בהצלחה!

שלום, שמי לימור ואני חייבת להודות שלאחרונה התקרבתי לנושא של התמכרויות לתרופות הפסיכאטריות בעיקבות קרוב משפחה שהגיע למצב נוראי !! התיאורים שלו על מצבו באמת הביאו אותי לחשוב שבמצבו אכן אולי פשוט עדיף להפסיק לחיות. הוא אדם בוגר למעלה מגיל 50 עם 5 ילדים ואישה צעירה ואוהבת , משפחה מקסימה , רווחה כלכלית ובקיצור שום סיבה ניראת לעין להדרדרות נפשית ומצוקתית שאליה הגיע. התאורים שלו היו שאילו היה עומד על מגדל של 100 קומות - עכשיו היה קופץ. לפי דבריו הוא הרגיש בניתוק מוחלט מהעולם והתיפקוד הפיזי הגיע כמעט לאפס. - כבר לא הצליח להשתין בעמידה. כאשר הילדים התקרבו אליו היה חסר רגש וחסר סבלנות. הוא הרגיש סגור בבועה מבלי שום יכולת לתקשר החוצה לעולם. הבדידות והכאב הנפשי היו לו כבדים מנשוא. בעזרת המשפחה נמצא מקום קטן וביתי יפה וירוק שמסתבר שמטפל באמצעים טבעיים בלבד ועם כילים וידע להתמודדות חדשה. מקום שעזר לו להיגמל לחלטין מהכדורים הוא ירד ממינון של 140 לאפס! זה לקח זמן והיה בשלבים אבל הוא נולד להיות אדם חדש. הוא נולד להיות עצמו. הוא צוייד בידע וכילים וגילה שהעולם הוא עולם שכייף לחיות אותו והיכולת להתמודדות קיימת בו היום. זה היה לראות קסם מול העיניים. היום הוא קיצוני בגישתו ואינו מוכן לגעת כמעט באף תרופה. מסתבר שיש שם במקום אפשרות לנקות את שאריות הסמים והתרופות מהגוף שמסתבר שממשיכים לעבוד על האדם גם לאחר גמילה מהתרופא. והוא טוען שזה עשה אצלו שינויי בחיוניותו לחיים ולגוף.אם אינני טועה המקום נקרא נרקונון.

תודה רבה לך לימור על השיתוף, אכן תיאור מרגש שמוכיח שאפשר לעבור שינוי וגמילה, להשתלב בתהליכי טיפול על מנת להתחיל בדרך חיים חדשה ומשוחררת משימוש בחומרים. אם כי אני חייבת לציין שיש מצבים שלקיחת טיפול תרופתי שאינו ממכר ומסייע למצבים נפשיים שונים, וכל עוד הוא נלקח במינון המתאים ועל פי הוראות הרופא המטפל זה לא ייחשב כמובן להתמכרות ואדם יוכל לנהל חיים מתפקדים ומאושרים. ויש כאמור מצבים שאדם מתמכר ומתחיל לקחת על דעת עצמו מינונים וסוגים שונים של תרופות הגורמות לו לנזק ולחוסר תפקוד כבכל התמכרות. כל מקרה לגופו.

על מנת להביא לידיעה את האפשרויות השונות לטיפול אצרף קישור לאתר נגמלים בו מלבד מטפלים ומסגרות טיפול פרטיות יש מידע על מסגרות הטיפול הממשלתיות:

http://www.nigmalim.co.il/

בהצלחה לכולם.

אכן אני מסכימה ואינני קיצונית. אך אותו אדם את כל התרופות והמינונים הממכרים קיבל מרופאי קופת החולים. לכן אין לדעת על מי באמת ניתן לסמוך....דרך אגב , למי שרוצה פרטים יכול לפנות אלי במייל

בוקר טוב לכולם, בהקשר לנושא של התמכרות לתרופות מרשם, משתפת בפוסט באתר שהעליתי לפני זמן מה, למי שמעוניין ברקע אודות שימוש לרעה בתרופות, תלות, התמכרות, סוגי התרופות, ההשלכות והגמילה:
http://www.nigmalim.co.il/%d7%94%d7%aa%d7%9e%d7%9b%d7%a8%d7%95%d7%aa-%d7%9c%d7%aa%d7%a8%d7%95%d7%a4%d7%95%d7%aa-%d7%9e%d7%a8%d7%a9%d7%9d-%d7%95%d7%92%d7%9e%d7%99%d7%9c%d7%94/

כמו תמיד גולשים מוזמנים לשאול ומטפלים להגיב לשם עזרה וסיוע בטיפול ובגמילה.

בהצלחה לכולם.

אחרי פגיעת גב שגרמה לפגיעה עצבית ברגל קיבלתי את הדבר שהכי חששתי ממנו משככי כאבים במרשם!

אני לא ממש מצליחה לצאת מהמעגל הזה. שלוש שנים של פרקוסט מעורבב עם אוקסיקונטין וטרמדקס. עברתי גמילה. כמעט 4 שנים בלי כלום מלבד נפילות של טרמדקס לכמה ימים.

לאחרונה לא מצליחה לצאת מתחושת הריקנות בלי הכדורים. שוב חוזרת לטרמדקס 200, כל יום עולה בכמות הכדורים (נכון להיום בערך 6 כדורים) מקבלת את הכדורים ממשרד הביטחון כך שאין ממש הגבלה בקבלה של התרופות, הרופא בקופה נותן מרשמים אפילו בלי לראות אותי, משאירה כרטיס מגנטי עם רשימת "קניות" והוא מוציא לי את המרשמים.

לא מוכנה לשתף אף אחד מבני המשפחה מהפחד שיקחו את הדבר הזה שגורם לי להיות קשורה לסביבה ולא מחוצה לה. אבל יותר מהכול מפחדת לא להיות שם בשביל הילדה שלי.

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
התמכרויות
בחר
בחר