היתרון היחיד זה שאין פרסומות (מלבד של משרד התחבורה)

ע"ע לא לפרסומות! כן לחסויות!

גלגל"צ - שירים מאוסים אבל...

גם לדעתי אין ברירה אלא לשמוע את התחנה היחידה בארץ שלא משדרת פירסומות... אין מה לעשות השירים נטחנים הלוך ושוב עד שמוציאים להם את כל המיץ והיופי אבל מכיוון שאין דיבורים יותר קל להאזין בדרכים או בעבודה! יש מקום לנסות ולשדר תוכניות ייחודיות כמו ה"קצה" ולנסות לשפר קצת את המונוטוניות עם מוזיקה יותר מיוחדת - אלקטרוני,ג'אז וכו'

אם השירים מאוסים, למה לשמוע אותם?

אם השירים מאוסים, למה לשמוע אותם? רק בגלל שאין דיבורים? אין דיבורים? חה חה חה. יש מבזקים ויש דיווחים ויש ג'ינגלים ויש אינסופ שדרנים שמאוהבים בעצמם נואשות. מה עם קצת אלטרנטיבה, הלא אני מממן אתכם! אני משלם מיסים! והקצה? אותם צפונבונים מתימרים שמשחקים אותה אלטרנטיביים בכזאת קוליות מגניבה? וואו! מתי יוציאו פוסטרים שלהם במעריב לנוער? האלטרנטיבה לגלגל"צ היא אהבה אמיתית למוסיקה, תשוקה אפילו, הצורך לשמוע עוד ועוד מוסיקה מתוך בחירה אישית, ןללא מניפולטיביות זדונית, לא, אין זו אטימות, להיפך, זו יציאה ממעגל האטימות. Soon Forward! Ras Kulcha

נו באמת.......

נו באמת....יש כל כך הרבה תחנות רדיו , ומי שלא מוצא חן בעיניו משהו שמשודר בתחנה אחת שפשוט יעבור לתחנה אחרת. זה כמו שמישהו ישאל סופר למה הוא כותב בסגנון מסוים? לא מוצא חן בעיני מישהו שלא יקרא.

למה בכל זאת לצאת כנגד גלגל"צ

שלמה דוד היקר, כן, יש עוד הרבה תחנות רדיו, אולם לצערי,רובן, אלה העוסקות בהשמעת מוסיקה, די משכפלות את עצמן עפ"י מודל האמ טי וי. אבל הנקודה היא שתחנות ממלכתיות, שמונעות מכספי משלמי המיסים, מן הראוי שיספקו את צרכי משלם המיסים. אמנם נכון, קשה לספק את כל הצרכים של כל האזרחים, אבל הכתבת הז'אנר בכוח, ודיקטטורה מוסיקלית, הם אינם סממנים של חברה "דמוקרטית" שאנו מתיימרים להיות. הצץ נא בבקשה בסקר שעורך הפורום הנכבד הזה, ותראה עבור מה מצביע הרוב! Peace and Love Ras Kulcha

גלגל"צ - תחנת מוסיקה מדהימה

ברצוני לשבח את גלגל"צ על המוסיקה המעולה שהם משמיעים - פשוט נהדר - בכל שעה משעות היום בדרך כלל - המוסיקה מעולה ונעימה - המשיכו כך

מסר לבנו של האח הגדול

כמו שציינתי בתגובה להודעה אחרת, על טעם אישי במוסיקה אין מה להתווכח. אולם עפ"י הודעתך, נראה לי כי אתה עוד קורבן של תופעת העדר שנפל במלכודת טחנות הרדיו! צא מזה, פתח את העיניים! אל תתן להם להאכיל אותך בכח! Health and strength Ras Kulcha

בפעם האלף (על מדיניות ההשמעה של גלגל"צ)

רבות דובר על המדיניות הנוקשה של גלגל"צ בנוגע לבחירת השירים שישודרו בתחנה. הטענות מדברות על כך שאלדד קובלנץ, על פיו יישק סינגל בתחנה, בוחר רשימה של שירים מסוימים מאוד שנעים בגבולות ברורים מאוד, ומריץ אותם להישחק לעייפה. קולות מתוך התחנה מרמזים שכל רשימת שירים שעורך מכין לתוכנית מסוימת חייבת לעבור דרך אותו הקובלנץ, שמשפץ אותה כראות עיניו. לדעת אלה שחשים את עצמם פגועים ממדיניותה של גלגל"צ הפלייליסט יוצר מצב של ואקום, כאשר כל בחירה מוסיקלית שאינה מתיישבת עם זו של התחנה נשארת בחוץ. ראוי לציין כי גלגל"צ היא ברירת המחדל של רבים ממאזיני הרדיו בבתים או בפקקים, וזאת בשל היעדר הפרסומות שבה וכמות המלל הנמוכה (אם כי נתון זה מועמד לסתירה, אם מחשבים את כמות התשדירים המזעזעים למניעת תאונות דרכים). הפגיעה אם כך, טוענים המוחים, היא לא רק בצרכני המוסיקה שמחונכים בכפייה לשמוע רק סוג אחד של מוסיקה, אלא גם ביצרני המוסיקה - קרי האומנים - שנשארים בחוץ בשל סירובם להתכופף ל"דרישות השוק" שנקבעו ע"י גלגל"צ, או יותר חמור מכך ובשלב האחר של שרשרת המזון - חברות התקליטים, שתעוזה היא מילה זרה להן. המדיניות של גלגל"צ, לשיטתם של מתנגדיה, אינה משליכה רק על עצמה ומאזיניה. הקשר לחברות התקליטים כבר הוזכר, ואולם שכנותיה לסקאלה של גלגל"צ, תחנות הרדיו האחרות, מושפעות גם הן מאחותן הגדולה והמצליחה. כך נוצרת עקביות בין תחנות הרדיו וחברות התקליטים, עקביות שמעצבת את הרגלי ההאזנה של צרכני המוסיקה, ומתאימה אותם להלך הרוח של אמצע הדרך, והידוע מראש, בין שיר שהוא להיט רגוע מתוק ושחוק, לשיר שהוא מוסכמה אייטיזאית בפעם האלף. ופעם ביומיים, בשביל הנועזות איזה "סטיירווי טו הבן".

מה קרה לכם??

גלגל"צ היא התחנה היחידה ברדיו שמקדישה זמן נכבד לשירי האייטיז הדגולים גם בעברית וגם בלועזית ועל כך מגיע לה קרדיט. היא התחנה היחידה שלא מתיימרת להיות פסיכולוגית בגרוש וכוללת כמובן את תוכנית "הקצה" שנחשבת לדעתי כתוכנית הכי איכותית ברדיו. פחות דיבורים,יותר מוזיקה,פחות ישראליזם,יותר תרבות. יישר כוח!

תשמעו 88fm

תחנה מעולה עם מוזיקה איכותית בסגנון "הקצה". גלגל"צ בשעות היום מתפקדת בדיוק כמו 102fm. אותם להיטים שחוזרים על עצמם. נמאס. הם מוצאים להיט תורן וטוחנים לנו את המוח איתו שבועות עד שבא להקיא. 88 זו האלטרנטיבה שלי. כשיש פרסומות אני מעבירה לגלגל"צ, וחוזרת שוב אחרי כמה דקות. הם גם לא צווחנים, לא מקשקשים, ולא הורסים את השירים עם דברת אין סופית.

רבות דובר על המדיניות הנוקשה של גלגל"צ בנוגע לבחירת השירים שישודרו בתחנה. הטענות מדברות על כך שאלדד קובלנץ, על פיו יישק סינגל בתחנה, בוחר רשימה של שירים מסוימים מאוד שנעים בגבולות ברורים מאוד, ומריץ אותם להישחק לעייפה. קולות מתוך התחנה מרמזים שכל רשימת שירים שעורך מכין לתוכנית מסוימת חייבת לעבור דרך אותו הקובלנץ, שמשפץ אותה כראות עיניו. לדעת אלה שחשים את עצמם פגועים ממדיניותה של גלגל"צ הפלייליסט יוצר מצב של ואקום, כאשר כל בחירה מוסיקלית שאינה מתיישבת עם זו של התחנה נשארת בחוץ. ראוי לציין כי גלגל"צ היא ברירת המחדל של רבים ממאזיני הרדיו בבתים או בפקקים, וזאת בשל היעדר הפרסומות שבה וכמות המלל הנמוכה (אם כי נתון זה מועמד לסתירה, אם מחשבים את כמות התשדירים המזעזעים למניעת תאונות דרכים). הפגיעה אם כך, טוענים המוחים, היא לא רק בצרכני המוסיקה שמחונכים בכפייה לשמוע רק סוג אחד של מוסיקה, אלא גם ביצרני המוסיקה - קרי האומנים - שנשארים בחוץ בשל סירובם להתכופף ל"דרישות השוק" שנקבעו ע"י גלגל"צ, או יותר חמור מכך ובשלב האחר של שרשרת המזון - חברות התקליטים, שתעוזה היא מילה זרה להן. המדיניות של גלגל"צ, לשיטתם של מתנגדיה, אינה משליכה רק על עצמה ומאזיניה. הקשר לחברות התקליטים כבר הוזכר, ואולם שכנותיה לסקאלה של גלגל"צ, תחנות הרדיו האחרות, מושפעות גם הן מאחותן הגדולה והמצליחה. כך נוצרת עקביות בין תחנות הרדיו וחברות התקליטים, עקביות שמעצבת את הרגלי ההאזנה של צרכני המוסיקה, ומתאימה אותם להלך הרוח של אמצע הדרך, והידוע מראש, בין שיר שהוא להיט רגוע מתוק ושחוק, לשיר שהוא מוסכמה אייטיזאית בפעם האלף. ופעם ביומיים, בשביל הנועזות איזה "סטיירווי טו הבן".

ישנה שם בעיה בשם עמרי רונן

שלאחרונה נוהג האיש להשמיע את דעותיו באמצע התוכנית. אני שומע את גלגלץ לא בשביל לשמוע דעות של אנשים, ובודאי לא של עמרי רונן!

נכון! יש מנהלים מעליו, שיגידו לו לשמור את דיעותיו לעצמו

גלגלצ הם ע-נ-ק-י-י-ם

אין פה לאף אחד זכות דיבור בקשר לתחנת הרדיו הקדושה גלגלצ! התחנה הזאתי עושה חיל ומשדרת מוזיקה איכותית לכל אוזן ולעל טעם מסביב לשעון, אני מעריך את זה מאוד, וכך גם כולם צריכים להעריך!

בתגובה להודעתו של הדיקטטור הגדול

"אין פה לאף אחד זכות דיבור בקשר לתחנת הרדיו הקדושה גלגלצ! התחנה הזאתי עושה חיל ומשדרת מוזיקה איכותית לכל אוזן ולעל טעם מסביב לשעון, אני מעריך את זה מאוד, וכך גם כולם צריכים להעריך!" דיקטטור יקר! בתור אחד שאין לו זכות דיבור, יש לי די הרבה מה להגיד. ובעיקר לך, דיקטטור יקר! הלא זאת בדיוק הבעיה! סתימת פיות! גלגל"צ קובעת את הטון וכך זה צריך להיות! (???) אסור שתהיה אלטרנטיבה! (???) מצטער יקירי, אני את שירותי הצבאי סיימתי. הרס"ר כבר לא יקבע אם מותר לי לדבר או לא! מאחר והעלית את טחנת (לא, זו לא שגיאת כתיב) הרדיו לרמת קדושה, האם משמעות הדבר היא שמעכשיו עליונו לסגוד לה? להקריב לה קורבנות? להפריש לה מעשר? לסגוד? - תשכח מזה! קורבנות? - מדי יום ביומו מוקרבים קורבנות על מזבח הדרכים בארצנו הקטנטונת! אם נושא התנועה והתחבורה בארץ היה באמת מעניין את אנשי היחידה המובחרת הזו, אז היה עדיף אולי, אם הם היו משקיעים את מרצם (בחסות החברות הסלולריות, כמובן) בשיפור תשתיות התחבורה ולנצל את כוחם בקרב העם כדי שיביע דעה וישפיע על נבחרינו השמנמנים, שיזיזו את התחת וימציאו פתרונות פרקטיים לבעיית התחבורה! (אם יזכירו את המלה "רכבת" כמספר הפעמים שהם משמיעים שיר חדש של מדונה, אולי מישהו יבין סוף סוף, איך אפשר לחסוך בחיי אדם, לזרז את התנועה ולצמצם את הפקקים!) ולהפריש מעשר לתחנה המקודשת? אני חושב שאני משלם מספיק מיסים ואגרות כדי שהתחנה תמשיך לפעול, נותרו רק שתי הפרשות אותן אני מוכן להפריש לתחנה... הטחנה לא עושה חיל, החיל עושה את הטחנה. וחוץ מזה, מי אתה, דיקטטור, שתקבע כי המוסיקה שמשודרת בטחנת הרדיו של צבא הכיבוש לישראל היא איכותית לכל אוזן! קבל מבזק חדשות: האוזן המוסיקלית והדי רגישה שלי ממש לא מסוגלת לשמוע את מה שמשדרים בטחנה! אבל זו רק האוזן שלי! ודבר אחרון דיקטטור יקר, אם אתה מעריך משהו, מן הסתם הגעת לזה מתוך הבנה נרחבת, מתוך הסתכלות, מחקר ובדיקה, מתוך בחירה מהאלטרנטיבות העומדות בפניך! אבל שלא תעיז אפילו להחליט בשבילי מה אני צריך להעריך ומה לא! ובערב שמחת תורה זה, נותר רק להזכיר את סיפור עגל הזהב! הלא העדר הולך כעיוור אחרי כל מה שנוצץ! Free up your spirit Ras Kulcha

אם השירים מאוסים, למה לשמוע אותם?

אם השירים מאוסים, למה לשמוע אותם? רק בגלל שאין דיבורים? אין דיבורים? חה חה חה. יש מבזקים ויש דיווחים ויש ג'ינגלים ויש אינסופ שדרנים שמאוהבים בעצמם נואשות. מה עם קצת אלטרנטיבה, הלא אני מממן אתכם! אני משלם מיסים! והקצה? אותם צפונבונים מתימרים שמשחקים אותה אלטרנטיביים בכזאת קוליות מגניבה? וואו! מתי יוציאו פוסטרים שלהם במעריב לנוער? האלטרנטיבה לגלגל"צ היא אהבה אמיתית למוסיקה, תשוקה אפילו, הצורך לשמוע עוד ועוד מוסיקה מתוך בחירה אישית, ןללא מניפולטיביות זדונית, לא, אין זו אטימות, להיפך, זו יציאה ממעגל האטימות. Soon Forward! Ras Kulcha

שכנעת אותי!

אכן כן מוסיקה מבחירה אישית ואהבה אמיתית זה חשוב אבל כשאני באוטו,בפקק מה כדאי לי לשמוע? את הפרסומות של רדיו ת"א? את השדרנים הטפשיים של רדיו BU ? אז אני שומעת גלגל"צ... במדינה כזאת קטנה עם טלוויזיה גרועה לצערי גם הרדיו גרוע

ועוד משקרים בקשר למצעד לועזי רשמי.....תוחזר רשת ג' הלועזית!!!

אין דרך להשתחרר מהנחש הזה שניקרא "גלגל"צ"........העורכים שם חושבים שהם מינימום בדרגת אלוהי המוזיקה, וש"מוזיקה" היא בעצם מילה שהם המציאו. אני רק לא מבין את חברות התקליטים האימפוטנטיות שלא מציבות עמדה נוקשה כלפי ה"עורכים המוזקליים" של גלגל"צ. הם עוקרים להיטי ענק בלי בושה, ואפילו את ALIZEE הם השמיעו בכח.... וכמה מילים לגבי המצעד הלועזי שלהם (אם ניתן לקרוא לו מצעד לועזי בכלל): התקשרתי לברר היכן הם בדיוק מייצגים את ישראל- לבחורה שענתה לא היה מושג. פניתי לחברות התקליטים: שום חברת תקליטים בארץ לא משתמשת או שולחת את המצעד של גלגל"צ לחברות בחו"ל כמצעד הרשמי של ישראל. אז בנוסף הם גם שקרנים!!! שלא לומר שהמצעד מזוויע, נטול פופ ודאנס, ומשופע בשירים החביבים על עמרי רונן, דןדן מתיוק וחבריו. והכי גרוע זה שאין עתיד באופק........כניראה שניסתפק לעת עתה בתחנות האיזוריות. נ.ב. שיחזירו לנו כבר את רשת ג'!!!

נטול פופו ודאנס??? הצחקת אותי....

המיצעד של גלגלצ??? נטול פופ ודאנס???? רגע, אז זה רוק??? לגלגלצ אין אומץ לשדר רוק אלא אם כן הוא איזה קלאסיקה שאי אפשר להתעלם ממנה כמו נירוונה או פרל ג'אם... אר אי אם בעידן החדש, טראוויס וכאלה, זה רוק???? אז זהו, שלא! למה למשל גלגלצ לא משדרים את השיר החדש של סטיינד, שדווקא מצליח יפה באמ טי וי והוא לא אלים או כבד מדי? ככה... בדיוק אותו "ככה" שבגללו משדרים את השיר החדש והמשמים של מייקל (הגופה) ג'קסון במה שנראה כמו לופ אינסופי (מעניין אם יש קשר לאמ טי וי) בכל מיקרה רציתי להוסיף בזאת ברכת ברוך שפטרנו מלהקת פייב וכן יירבו ויתפרקו דומותיה.

גלגל"צ - יכול להיות טוב יותר

גלגל"צ היא תחנה לא רעה ולפעמים יש מה לשמוע ובניגוד לרוב התחנות הפועלות הארץ היא משדרת מוסיקת רוק שזה משמח , אבל צודק מי שאמר שהיא משדרת את השירים הפופולריים ביותר שמשודרים גם ב-MTV.לאחרונה גם נוספו שידורי פירסומות ארוכים יותר שממש מעיקים. צריך לשדר יותר רוק ופחות שירים שטוחנים 24 שעות ב-MTV-זה כבר ממש נדוש וממש הופך למשעמם בדיוק כמו MTV עצמו. אם זה ישתפר אז גלגל"צ - התחנה המובילה בארץ !

נטול פופו ודאנס??? הצחקת אותי....

המיצעד של גלגלצ??? נטול פופ ודאנס???? רגע, אז זה רוק??? לגלגלצ אין אומץ לשדר רוק אלא אם כן הוא איזה קלאסיקה שאי אפשר להתעלם ממנה כמו נירוונה או פרל ג'אם... אר אי אם בעידן החדש, טראוויס וכאלה, זה רוק???? אז זהו, שלא! למה למשל גלגלצ לא משדרים את השיר החדש של סטיינד, שדווקא מצליח יפה באמ טי וי והוא לא אלים או כבד מדי? ככה... בדיוק אותו "ככה" שבגללו משדרים את השיר החדש והמשמים של מייקל (הגופה) ג'קסון במה שנראה כמו לופ אינסופי (מעניין אם יש קשר לאמ טי וי) בכל מיקרה רציתי להוסיף בזאת ברכת ברוך שפטרנו מלהקת פייב וכן יירבו ויתפרקו דומותיה.

בוא נסכים שהמצעד של גלגל"צ נטול בכלל

ואתה צודק... יש התעלמות בכל הסגנונות...כולל השיר המצויין שציינת.

שכנעת אותי!

אכן כן מוסיקה מבחירה אישית ואהבה אמיתית זה חשוב אבל כשאני באוטו,בפקק מה כדאי לי לשמוע? את הפרסומות של רדיו ת"א? את השדרנים הטפשיים של רדיו BU ? אז אני שומעת גלגל"צ... במדינה כזאת קטנה עם טלוויזיה גרועה לצערי גם הרדיו גרוע

תחילתו של מסע מרתק

העובדה שבאוויר (=רדיו) אין מה לשמוע לא אומרת שחייבים לשמוע בכח את הזבל שיש. מתוך אהבה למוסיקה, תוכלי לצאת למסעות חיפוש מרתקים, כדי למצוא ולהשיג מוסיקה עשירה ומעניינת שקולעת לטעמך האישי! הכי חשוב זה להקשיב ללב שלך ולא לכפות על עצמך שמיעה מאולצת. (גם שקט יכול להיות מרגיע ומעניין) ואם כבר הזכרתי להקשיב ללב, בין הסגנונות שלא זוכים ל"זמן אוויר" גם הרגאיי והדאב! סגנונות מרתקים ורחבים המבוססים על קצב פעימות הלב. אם מעניין אותך להתחיל מסע מרתק, אני מוכן להקליט לך קסטה לאוטו. צרי קשר: kulcha@reggaemail.com RastafarI live! Ras Kulcha
עבור לעמוד
, , , , , ...
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
רוק ואלטרנטיב
בחר
בחר