היפנוזה

היפנוזה

היפנוזה מאת: חנן צוריאלי שלום אני ליאור. הסיפור שאני עומד לספר לכם הוא על תהליך שניקרא "היפנוזה". אני בן יחיד, היתיתמתי מאימי כשהייתי בן 7. 12 שנה חלפו מאז. לאבא שלי יש קליניקה להיפנוט אנשים בבית. הרבה סוגים של אנשים באים אליו, כאלו שעברו מקרים פוסט טראומתיים ואיבדו את הזיכרון, או מקרים נפשיים, או סתם אנשים שצריכים להיזכר בפרט חשוב שהיה מזמן. מגיל 10 אני עוזר לאבא שלי בעבודתו. הוא עדיין לא לימד אותי ליהיות מהפנט, אבל בלעדיי הוא לעולם לא היה מסתדר. אני מאוד מסודר והוא אומר שבזה אני נורא דומה לאמא שלי. אמא שלי גם עסקה בהיפנוט, הם עבדו ביחד. מאז שהיא נפטרה אני האדם שהכי קרוב לליבו. הוא מספר לי הכל, ואנחנו יותר מאב ובן, אנחנו החברים הכי טובים. אני רוצה לספר לכם על מקרה מיוחד שקרה לנו. יום אחד הגיע אלינו בחורה צעירה, בלונדינית. היא הייתה בת 26. היא נסעה לטיול בחו"ל וניסתה לקפוץ מצוק מאוד גבוה אל המים, אבל הם לא היו עמוקים מספיק והיא קיבלה מכה מאוד חזקה בראש שגרמה לה לישכוח הכל. היא הייתה בבית חולים 3 שנים והיא למדה הכל מהתחלה, ללמוד לקרוא לדבר. היא החליטה יום אחד שהיא רוצה להיזכר בחיים הקודמים שלה ולכן היא פנתה אלינו. "ליאור, תביא את הספר האדום שבסיפרייה,, קרא לי אבי מהחדר שניה אבא.. נכנסתי, היא ישבה שם והתסתכלה באופן ממוקד למקום בחדר. היא לא זזה ככל הנראה היא הייתה מהופנטת. - הנה אבא מה שביקשת תודה, הוא אמר. עכשיו שב פה אני רוצה שתראה. הוא עשה לה כל מיני בדיקות ועצם לה את העיניים. ואז הוא אמר: "אני עכשיו יספור עד 3. שאני יגמור לספור אני רוצה שתחזרי 4 שנים אחורה. ביום שבוא יצאת לטיול. 3 , 2 , 1 ,, היא פקחה את העיניים. ואז הוא שאל אותה: מי את? לקח קצת זמן, והיא לא ענתה. אחרי כ 25 שניות היא ענתה בקול חלש וצרוד: שששש........ שש.... שני בת כמה את? היא לא ענתה. היא המשיכה את המשפט הראשון: שששני.... שני צרפתי. אני בת 22. ואז הוא אמר, יפה, כשאספור עד 3 אני רוצה שתחזרי 20 שנה אחורנית. 1, 2 , 3 דממה. הוא שאל אותה איך את מרגישה? היא לא ענתה. היא התחילה למלמל כל מיני דברים חסרי משמעות או רצף הגיוני. משהו שנראה כמו בכי של תינוק. לקח קצת זמן ואז היא התנהגה ממש כמו תינוק מגודל. זה היה מביך. כשאני סופר עד שלוש אני רוצה שתחזרי שוב 20 שנה אחורנית 1 , 2 , 3 (אבא שלי היתכוון להגיד שתתקדמי 20 שנה, אבל הוא התבלבל והוא אמר שתחזרי) הוא גמר לספור ואז הוא הבין כמה שהוא טעה. זה לא הגיוני שילדה בת 2 תחזור 20 שנה אחרונית. היא פקחה את העיניים והתכלה עלינו במבט מוזר. ואז היא התחילה לדבר. בהתחלה קצת, אבל אז הרבה והרבה והיא לא הפסיקה לדבר. הקטע הוא, שהיא ביכלל לא דיברה בעיברית!!! היא דיברה בשפה משונה שנשמעת כמו פולנית. אבא שלי ניסה לפקוד עליה שוב ושוב להתעשט על עצמה אבל היא לא הקשיבה. היא לא דיברה עברית יותר. רק פולנית. לא ידענו מה לעשות. היא התחילה לקום. היא רצתה ללכת אבל מנענו ממנה. אבא שלי אמר, תשיג לפה מהר מישהו שיודע לדבר פולנית!!! אני יעכב אותה בינתיים!! מהר..!! חיפשתי בדפי זהב מתרגמים, הבאתי את הראשון שמצאתי. אמרתי לו שזה דחוף ושיבוא במיידי. הוא הגיע. הוא ניכנס לקליניקה ופגש את שני. הם התחילו לדבר. אבא שלי אמר שישאל אותה כל מיני שאלות, בת כמה היא, איפה היא גרה ועוד. היא אמרה שקוראים לה סוניה, ושהיא בת 63 מוורשה, שבפולין. היא אמרה את מספר הטלפון שלה ועוד כל מיני פרטים מזהים, אבל היא לא הפסיקה לשאול מה היא עושה כאן ואיך היא הגיעה לכאן. היינו חייבים להרדים אותה. היא ניסתה כל הזמן לברוח. אבא שלי התקשר לשגרירות פולין ובירר על מנת לאמת את הפרטים שהיא מסרה. מסתבר שאותה אישה נפטרה ליפני 18 שנה!!!!!! אנחנו היינו בשוק. לא הבנו את המשמעות של הסיפור. זה היה הגילגול הקודם שלה. הבנו שהיינו חייבים לתקן את זה. חיפשנו מהפנט שיודע פולנית ובעזרתנו היפנתנו אותה חזרה והחזרנו אותה למצב הטבעי שלה. אבל זו הייתה רק ההתחלה, לאחר שגילנו את השיטה פשוט המשכנו איתה. הצטרפו אלינו אלפי לקוחות מכל העולם שרצו לדעת מה הם ומי הם היו בגילגול הקודם. ניהינו מפורסמים. הייתה לנו אפילו תוכנית בטלוויזיה. צברנו תהילה והרווחנו הרבה מאוד כסף. הכל עד יום מיסתורי אחד. יום אחד הגיע אלינו אמא אחת עם הילדה שלה. הילדה שלה הייתה בת 16. לילדה שלה קראו ליאת. היא באה באמצע שידור חי של התוכנית היומית שלנו. הם היו מאוד עשירים והם שילמו לנו הון. אמא שלה חושדת שהילדה שלה היא גילגול של מישהו שהיא הכירה בצעירותה ולכן היא הייתה חייבת לבדוק. התחלנו בהיפנוט. החזרנו אותה 18 שנה אחורנית. כשהיא פקחה את העיניים ירדו לה דמעות. היא התנפלה לעבר אבא שלי וחיבקה אותו. היא דיברה עברית, והיא שאלה: מה אני עושה כאן?? דויד, איך הגעתי לכן?? איך ידעת את שמי, שאל אבא בפליאה?? מה אתה לא מזהה אותי דויד...?!?!? אני אשתך!!! ממממההההההה......?!?!?!?!?!?!!!!!????????????? הייתי בשוק אמא שלי?!?!? אמא שלי שנפטרה שהייתי בן 7 ?? אמא שלי בגוף של ילדה בת 16 ?!? לא האמנו לה בהתחלה, אבל היא התחילה למסור עוד ועוד ועוד פרטים מדויקים שפשוט הסגירו אותה שזו אכן היא. עברו ימים וחודשים והיינו בדילמה מאוד קשה. היינו חייבים להחזיר את הילדה לקדמותה אבל רצינו לחיות עם אמא. אז ברחנו. לקח לנו שבועות אבל בסוף הצלחנו לברוח עם אמא. עם כל הכסף העצום שהרווחנו קנינו דירה באוסטרליה והתחלנו חיים חדשים. בכל זאת זה היה קצת מוזר שאמא שלי נראית ככה אבל לא היה איכפת לי. לפעמים זה אפילו היה קצת תורם. היא הייתה בכוונה חברה של ילדות שאני מחבב ואומרת עליי כל מיני דברים טובים... כמובן שלא סיפרתי לאף אחד את האמת. - הסוף-

אז ככה....

לסיפור יש פוטנציאל טוב, אבל הסוף שלו מאוד מאכזב בעיני. מה גם, שגם כאן דרושה עריכה רצינית בניסוח ובחיבור ולשונית. בקיצור, דרוש ליטוש מכל הצדדים, אבל אכן יש בו פוטנצאיל. הוא נכתב בצורה קצת ילדותית. אבל כאמור, יש פוטנציאל, כלומר, יש על מה לעבוד.
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
כתיבה
בחר
בחר