שלום, אני חדש כאן לפחות לא כתבתי כאן אלא רק קראתי בד"כ- אבל תראו מה מצאתי אצלי במגירה..

אולי

ואולי ישן עכשיו, עייף מעמל יומו. ועת יתעורר יטיל חרון אפו? כי סרח עמו, נהייה כגויים, כי נקרע מלבבו ועשה חטאים. ואולי הוא נטש את עמו הבודד, ואימץ אל ליבו הלך נודד? כי שבע ממנחות, עולות ושלמים, כי ניסו לכפר על דברים אסורים. אך אולי מעולם לא היה? לא הוא ששלט במעשה הבריאה. ותפילות שפונות אל האל במרומים, אשר נאמרו כבר מקדם ימים, עוד עושות את דרכן בנתיבים עלומים.

צועני

אל תרעד, ילד אל תפחד. בלבך עמוד האש עוד זורח. אם תביט עכשיו בכף היד - קו חייך, שורשיו גבעת ירח. וסוסך דוהר אל ההרים, עגלתך פרוצה היא אל הרוח. ובדרך שודדים! - את גופך ונשמתך הם מבקשים, כי אתה בן גזע צוענים.

אולי

ואולי ישן עכשיו, עייף מעמל יומו. ועת יתעורר יטיל חרון אפו? כי סרח עמו, נהייה כגויים, כי נקרע מלבבו ועשה חטאים. ואולי הוא נטש את עמו הבודד, ואימץ אל ליבו הלך נודד? כי שבע ממנחות, עולות ושלמים, כי ניסו לכפר על דברים אסורים. אך אולי מעולם לא היה? לא הוא ששלט במעשה הבריאה. ותפילות שפונות אל האל במרומים, אשר נאמרו כבר מקדם ימים, עוד עושות את דרכן בנתיבים עלומים.

שאלה והערה...

השאלה: האם שני השירים היפיפיים הללו שלך? הם כתובים נהדר! השיר "צועני" אהוב עלי יותר, ומכאן ניגש להערה... ההערה: לא... אני לא מאמינה שאלוהים ישן או עייף... אני גם לא מאמינה שלנו ניתנה הרשות להדביק לישות חסרת גבולות רוחיניים (!!) גבולות ארציים וגשמיים כ"כ. חוסר ההסכמה שלי לתוכן השיר אינו עומד בסתירה ליופי שבו הוא כתוב, אך לעיתים אני נוטה לחשוב שאולי אנשים שמפילים את העול על אלוהים פוחדים לשים אותו על עצמם.. מניסיון... זו סתם היתה הערה שחשוב היה לי לכתוב, כי אם לא תאמין בזה שמישהו איפשהו שומע אותך, במה כן תוכל להאמין? או ככה לפחות אני מרגישה... אשמח לשמוע את דעתך בנושא! שלך, מיה

ואיך דורוני, איך נדע?

ומה אתה רואה? מגירה מעולה יש לך! את זה אתה יודע? נעם

צועני

אל תרעד, ילד אל תפחד. בלבך עמוד האש עוד זורח. אם תביט עכשיו בכף היד - קו חייך, שורשיו גבעת ירח. וסוסך דוהר אל ההרים, עגלתך פרוצה היא אל הרוח. ובדרך שודדים! - את גופך ונשמתך הם מבקשים, כי אתה בן גזע צוענים.

מהמם

שאלה והערה...

השאלה: האם שני השירים היפיפיים הללו שלך? הם כתובים נהדר! השיר "צועני" אהוב עלי יותר, ומכאן ניגש להערה... ההערה: לא... אני לא מאמינה שאלוהים ישן או עייף... אני גם לא מאמינה שלנו ניתנה הרשות להדביק לישות חסרת גבולות רוחיניים (!!) גבולות ארציים וגשמיים כ"כ. חוסר ההסכמה שלי לתוכן השיר אינו עומד בסתירה ליופי שבו הוא כתוב, אך לעיתים אני נוטה לחשוב שאולי אנשים שמפילים את העול על אלוהים פוחדים לשים אותו על עצמם.. מניסיון... זו סתם היתה הערה שחשוב היה לי לכתוב, כי אם לא תאמין בזה שמישהו איפשהו שומע אותך, במה כן תוכל להאמין? או ככה לפחות אני מרגישה... אשמח לשמוע את דעתך בנושא! שלך, מיה

מיה

השירים אכן יפיפיים. גם אני כמוך, אהבתי את הצועני יותר, ובכ"ז השיר השני הוא זה שזוכה להתייחסות, לפחות של שתינו. ובאשר להערה שלך, שהיא גם הארה, בפנס קטן אמנם" על בריחתם של אנשים מעצמם החוצה... אני, מכירה את התופעה של קושי, לקחת עול, ואחריות על מעשים ונטיה להשליכם על אחרים, לאו דווקא אלוהים... הלא הטלת אחריות על אלוהים, מכילה בתוכה את עיניין האמונה בקיומו של האל, והטלת העול הזו היא חלק מהדיאלוג, הלגיטימי, שמקיימים מאמיניו אתו. נעם

נכון... את בהחלט צודקת...

תודה על הפרספקטיבה הנוספת!

שאלה והערה...

coment to coment

Creatures need to develope certin conciousnes in order to add concept like God to their vocabulary, and than comes the big question, how do we work out the extra knowladge and is there a bigger quest from evolution itself

צועני

ברוך הבא לפורום. צר לי אבל לא הבנתי את הפואנטה של השיר....

אולי

ואווו! שיר פילוסופי עמוק שמאניש את אלוהים, חריף ושאלות שלכולנו יש כל הזמן... כתיבה משובחת!!

ברוך הבא לפורום. צר לי אבל לא הבנתי את הפואנטה של השיר....

אני לא חושבת שהיתה פואנטה... אולי זה תאור מצב... פשוט... ויפה...

אולי

מדהים.. יצירה של ממש

פשוט, ישיר לנושא שהוא אינו פשוט כלל.. משום כך מעורר מחשבה ותגובה ישירה כל הכבוד:)

Beautiful

Just hope for our sake that there is other option for the absence of God, in any case this will be philosopical issue and not as a comment for your nice piece

נכון... את בהחלט צודקת...

תודה על הפרספקטיבה הנוספת!

תודה לכל המגיבים ועל קבלת הפנים.

כן, זו הכתיבה שלי. לגבי "צועני"- הדברים נכתבו לאחר כתבה שראיתי המתארת את חיי הצוענים במזרח אירופה. משכה אותי ביותר תמונה בה נראה ילד צועני קטן בידי סבתו, ולמעשה הדברים המתוארים הם כעין קבלת פנים אל "העולם האמיתי" בהנחיית סבתו. אפשר עוד לפתח את הנושא ולהשליך את הדברים לכוונים שונים. לגבי "אולי" - שאלה קשה לאדם המתעסק במדע- יש מדענים שבחורים להתעלם מהשאלה מאחר וזהו קונפליקט שלצאת ממנו קשה יותר מאשר להכנס אליו. ומאחר וכבר חכמים ממני אמרו שההבדל בין אדם נבון לאדם חכם הוא שהנבון לא יכנס למקום שאדם חכם יודע איך לצאת ממנו.. אני מעדיף להיות נבון ;-) ולהשאיר את הדברים הללו לפחות כפי שהם. אך מבחינה מדעית ישות אלוהית היא "פרפקטו מובילה" מתור הגדרתה- שכן גם אם אלוהים נמצא מחוץ למערכת שלנו ולכן שולט בה על כל מרכביה- לגבינו הוא אלוהים שכן במערכת שלנו הוא כל יכול, אך במערכת בה הוא נמצא קיימים חוקים שהוא עצמו כפוף אליהם ולכן המושג אלוהות אינו מתאים לכך.- רק רעיון למחשבה.. :) דורון,
עבור לעמוד
,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
כתיבה
בחר
בחר