אפר שיער כולנו

אפר שיער כולנו

"זהב שערך מרגריטה אפר שערך שולמית" פאול צלאן ואם אברח מצד דוחק רחוק ליפול על ברכי כמבכה את הרוח הנה אני לאה שוב שולמית כי גמעתי די סלע, כי עייפה נשמתי ולא אוכל עוד לנוע. הה, האנשים, עוד גלות בלבבם עוד משריצה הגלות בנפשם הדואה ניצבים חבוקים, ועגל הזהב מראיתם ועגל הזהב תמונתם. הנה כי עגמתי שולמית, ושוב ייאוש חוצה מרבדי נפשי. משכיל נופל לפני כהן נאור כושל על פני תוהה ומה לך שולמית, עם לא הנצח בעוויות המחשכים החלולים ומה לך עם לא שחור תומתם השבה, חבוקים לפני העגל הקר הן אפר שיער כולנו שוב עם ננהה, ושום כלי משחית לא יצילנו. הזיתי שיערך בידי שולמית- אפר ועפר הוא שנית.

אתה בחור פורה במיוחד , הא?

ומדוע שלא אהיה (-:

נשגב מבינתי... חזק ואמץ!

אפר שיער כולנו

"זהב שערך מרגריטה אפר שערך שולמית" פאול צלאן ואם אברח מצד דוחק רחוק ליפול על ברכי כמבכה את הרוח הנה אני לאה שוב שולמית כי גמעתי די סלע, כי עייפה נשמתי ולא אוכל עוד לנוע. הה, האנשים, עוד גלות בלבבם עוד משריצה הגלות בנפשם הדואה ניצבים חבוקים, ועגל הזהב מראיתם ועגל הזהב תמונתם. הנה כי עגמתי שולמית, ושוב ייאוש חוצה מרבדי נפשי. משכיל נופל לפני כהן נאור כושל על פני תוהה ומה לך שולמית, עם לא הנצח בעוויות המחשכים החלולים ומה לך עם לא שחור תומתם השבה, חבוקים לפני העגל הקר הן אפר שיער כולנו שוב עם ננהה, ושום כלי משחית לא יצילנו. הזיתי שיערך בידי שולמית- אפר ועפר הוא שנית.

רואים שיפור ניכר-יפה!

השיר עצמו יפה לשם שינוי יש לו גם מסר. רק הערה אחת קטנה תסדר את השורות כדי שלא יווצר מצב שיש שורה עם 3 מילים ושורה עם 10 מילים.

שפה יפה!

כתיבתך מאוד יפה:) אך הזרימה של השיר איכשהו צורמת לי קצת.. אולי נתקעת? אולי זאת אני:)

נשגב מבינתי... חזק ואמץ!

שמו"צניקית?

רואים שיפור ניכר-יפה!

השיר עצמו יפה לשם שינוי יש לו גם מסר. רק הערה אחת קטנה תסדר את השורות כדי שלא יווצר מצב שיש שורה עם 3 מילים ושורה עם 10 מילים.

פזית

ריבוי המילים בשורות האחרונות הוא מכוון כדי ליצור "עומס" על השורה, לתת תחושה מסוימת של אי נוחות.

תלטש את זה-אפשר להעביר אי נוחות בהרבה צורות שמתאימות גם למבנה שיר.

שמו"צניקית?

בנשמתי , בעיקר. אם כי אני מוצאת את החולצה הכחולה פרקטית למדיי , ואף לשרוך הלבן שימושים למכביר.

תלטש את זה-אפשר להעביר אי נוחות בהרבה צורות שמתאימות גם למבנה שיר.

אל תתיימרי לקבוע מהו מבנה שיר נכון

לא התיימרתי לכלום.....אני ילדונת אז למה שעדתי תחשב?

אפר שיער כולנו

שיר יפה, שפה בהחלט עשירה יש לך. אך אם זאת...

שלושה דברים שהפריעו לי 1. אחרי הציטוט יש לציין מאיפה הוא לקוח ולא רק ממי. 2. כתבת : "ומה לך שולמית, עם לא..." זה צריך להיות "אם" ב-א'. כנ"ל גם בשורה שאחרי... 3. פרט קטן נוסף הוא שיש מקומות בשיר שהמבנה קצת לקויי...כמו בשורה : "עוד משריצה הגלות בנפשם הדואה ניצבים חבוקים, ועגל הזהב מראיתם..." לדעתי זה צריך להיות: "עוד משריצה הגלות בנפשם הדואה ניצבים חבוקים, ועגל הזהב מראיתם," כלומר "אנטר" אחרי חבוקים. כנ"ל גם בשורה: "ומה לך עם לא שחור תומתם השבה, חבוקים לפני העגל הקר " שלדעתי הייתה צריכה להיות כך: "ומה לך עם לא שחור תומתם השבה, חבוקים לפני העגל הקר." "אנטר" אחרי השבה, כדאי לעבור על השיר לראות אולי יש עוד מקומות כאלה.

לא התיימרתי לכלום.....אני ילדונת אז למה שעדתי תחשב?

אני מקווה שהרבה יקשיבו לעצותייך..

אמנם ילדונת אך בעלת חכמה וטעם:)

לא התכוונתי לפגוע בשום צורה שהיא

אם עשיתי כן אני מצטער. רק רציתי להבהיר את הנקודה שעיצוב השורות בשיר נעשה באופן קוגניטיבי(מודע), ולא במקרה. (ואגב, זה לא הגיל שקובע, אלא מה שיש לך להגיד) תחשבי על זה (;
עבור לעמוד
,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
כתיבה
בחר
בחר