נתן: עוגת שוקולד חלבה/ על השולחן

עוגת שוקולד חלבה/ על השולחן חומרים לתבנית בקוטר 26 ס"מ: לבסיס: 225 גר´ שוקולד מריר משובח 3/4 כפית אבקת/גרגרי נסקפה 2 כפות חלב 5 ביצים מופרדות 3/4 כוס סוכר 1 כף אמרטו או ברנדי (ליקר שקדים) למלית: 150 גר´ ממרח חלבה 150 גר´ חמאה 500 מ"ל שמנת מתוקה לגלזורה: 100 גר´ ממרח חלבה 30 מ"ל שמנת מתוקה לא מוקצפת הכנת הבסיס: במיקרו ממיסים שוקולד, קפה וחלב ומערבבים ליצירת מירקם חלק בקערה מערבלים חלמונים עם 1/4 כוס סוכר עד להבהרה. מוסיפים השוקולד המומס ומערבבים. במיקסר מקציפים חלבונים עם 1/2 כוס סוכר לקבלת קצף יציב. מקפלים את הקצף עם תערובת השוקולד, מוסיפים אמרטו ומערבבים קלות. תנור מחומם ל150 מעלות, יוצקים לתבנית משומנת, 50 דקות. העוגה שוקעת ונוצר שקע להכנסת המילוי. הכנת המילוי: במיקרו ממיסים ממרח חלבה עם חמאה. מערבבים לקבלת מרקם אחיד. מקפלים הקצפת בעדינות. יוצקים על העוגה הקרה ולמקרר. הכנת גלזורה: במיקרו ממיסים ממרח חלבה ושמנת, מערבבים ויוצקים אחיד מעל העוגה.

אני מבין קיפודה יקירתי שאת תעשי הכל אבל ממש הכל כדי להרוס לנו את הדיאטה שהחלטנו לפצוח בה

באופן סופי אחרי ראש השנה. הא ???? מהרסת דיאטות סידרתית שכמוך.... יאמי יאמי... אני חושב שדחסתי כבר כמה קלוריות טובות רק מרגשי האשמה בקשר לכמה שזה יכול להיות טעים בלי שהתחלתי אפילו להכין את זה. לרוץ עד דרום הארץ ובחזרה את חושבת שזה יסיפיק כדי לשרוף ולכפר על כל הקלוריות של המעדן הזה ????? (0-:

עזוב אותך שטויות

אתה לא יודע שאימון גופני בריא מעלה את התיאבון? אז מה עשית בזה? חצית את המדינה הפצפונת שלנו (כן, רגלית היא גדולה - יחסית) שבת לביתך ו... שוב הבטן מקרקרת והקלוריות מחייכות 'eat me'... חבל, תאכל, תהנה - לא צריך לסבול.

מה שנאמר כאן לא ממש מדויק - סתם בשביל ההשכלה הכללית:

אם עושים אימון גופני באופן חד פעמי - זה באמת יסתיים ככה: בזלילה גדולה שתחזיר את הכל בחזרה בריבית דריבית. אבל... אבל: אם הופכים את ההתעמלות למשטר קבוע ומסודר - אז המערכת מתחילה "לארגן" את עצמה מחדש, ומתחילה לייצר תחושות "רעב" או "שובע" במידה הנכונה. בדיוק כמו שצריך. כל הבלאגנים שיש בגוף, כמעט כולם, כל האי-סדירות של כל דבר שהוא, מתחיל ונגמר, בגוף שמתנוון ולא זז. ברגע שהגוף נמצא בתנועה נמרצת יום יומית על בסיס קבוע - הוא מתחיל לאזן ולסדר את עצמו, כך שתחושות הרעב והשובע יהיו בדיוק כמה שהוא צריך, לא יותר, לא פחות. או בקיצור: אין תירוצים טובים לעצלנות... ובכלל בסוף נשארתי בבית להכין לזניה...

לזניה זה טוב

ואני מודעת לכך שאם הופכים את האימון הגופני להרגל אז הגוף מתאזן - תאמין לי, אני מכירה את זה מקרוב. אבל דובר פה על חציית הארץ, כאילו סיימו להרוס את המדינה ולסלול את כוווול שביל חוצה ישראל, וזאת רק על מנת להוריד את עודפי ה'לזניות' למיניהן לאחר החגים. וזהו. אבל תודה על ההערה וההארה.
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
אוכל
בחר
בחר