לחם פולייזי - כפי שהובטח

מתכון שתמיד מצליח, מתכון שהכנתי אלפי פעמים, מתכון שהוספתי לו את כל מה שרק אפשר להוסיף, מתכון לא יכול להיכשל, אף פעם, חוץ מלפני שלושה שבועות (בקירוב) כשהיו לי אורחים ו....קרה הברוך. למה דווקא אז? לאלוהים פתרונים. לראש העיסה 1/2 כפית שמרית 1 כוס מים 1/4 כוס קמח רגיל לבצק: 5 כוסות קמח רגיל או קמח לחם 1/2 2 כוסות קמח מלא 4 כפיותשמרית כ- 3 כוסות מים 3 כפיות מלח 250 ' זיתים שקולים עם החרצנים ומגולענים אח"כ ההכנה: ערב לפני האפיה, מכינים את ראש העיסה. בקערה בינונית מערבבים את השמרים עם המים והקמח. מכסים את הקערב בניילון נצמד ושומרים במקום חמים (ואיפה לא חמים עכשיו?) ל- 12 שעות לפחות. בקערה גדולה מאוד מערבבים את הקמחים וצרים גומה. שמים בגומה את השמרים וראש העיסה ומערבבים. כל עבודת לישה נעשית באצבעות. מוסיפים בהדרגה מים ומערבבים את השמרים עם קמח משולי הגומה. אחרי שהוספנו 1/2 1 כוסות מים מוסיפים את המלח.ממשיכים לערבב ולהוסיף מים עד שעירבבנו את כל הקמח. לא חובה להשתמש בכל המים. הבצק צריך להיות רך ודביק מאוד. אם רוצים (לא חובה, זה הזמן להוסיף הזיתים). מייצבים את הקערה ביד אחת וביד השניה לשים את הבצק. היד מבצעת תנועת גריפה של הבצק מהקערה החוצה, ומפילה אותו בחזרה לקערה. כך מכניסים אוויר לבצק. אחרי 5 דקות של לישה נמרצת הבצק מפסיק להיות דביק ולהידבק לקערה. הופכים את הקערה על משטח מקומח. שוטפים את הקערה, מייבשים ומורחים שמן זית בכמות לא קטנה. הבצק עדיין רך ודביק. לא נוגעים בו בידיים. נעזרים במרית אפייה ומקפלים את שולי הבצק כלפי המרכז. זוהי לישה עדינה שלא מוציאה לו את האוויר. מעבירים לקערה משומנת, מכסים במגת מטבח נקייה ומניחים ל- 3-4 שעות. הופכים שוב את הקערה על משטח מקומח היטב. בעזרת מרית חוצים את הבצק לשניים. עובדים על כל חלק בנפרד. מניחים את הבצק כשהמימד הצר שלו מקביל לנו. מגלגלים את הבצק כמו רולדה, החל מהקצה הרחוק, כאשר אחרי כל גלגול מהדקים את הבצק היטב. מסובבים את הבצק כך שאורכו יהיה שוב מאונך לנו, וחוזרים על צורת הלישה הזו עוד פעמיים. צרים כדור מן הבצק. מניחים על צלחת שטוחה, גדולה ומקומחת. מסים מגבת ומשאירים למך שעה. חורים ומטפלים באותה דרך גם בחלק השני של הבצק. מרפדים תחתית תנור בלבני שמוט. מחממים תנור לחום גבוה 250 מעלות. לאחר שעת התפחה הופכים את הבצק מהצלחת ללבנים החמות. משאירים את דלת התנור פתוחה לחצי דקה, מנמיכים את החום לחום בינוני (180 מעלות) ואופים במשך 50 דקות ומוציאים לרשת. אם התנור מספיק גדול אפשר לאפות את שני הככרות ביחד. הערות: את הלחם הזה הכנתי עם המון וריאציות: עם רוזמרין, ימין ופלחי שום יבשים עם שבבי בצל יבשים או שבבי בצל מטוגנים (יש להשיג בשקית) עם עגבניות מיובשות משומרות בשמן זית + עשבי תיבול: טימין ופלחי שום עם זעתר עם זיתים כאמור ום בלעדיהם. הוא תמיד מצליח והוא נפלא. לאירועים מיוחדים הייתי מכינה מכל הכמות כיכר לחם אחת ענקית, כזאת שעושה פוזה על כל השולחן. בקיצור, תכינו ותהנו ותשלחו גם תמונות. בהצלחה!

בשביל לחם כזה - צריך להיות דוקטור, נראה לי.

אבל אני אנסה, למרות נבערותי. תודה, פוליאנה הפולייזית. ס.

הופה! לבני שמוט. ככה את אוהבת אותי?

שולחת אותי ללקט לאסוף לשבור אבנים ולסחוב 3 קומות? אף פולינזי לא יהיה פה. ס. יאללה. בואי נמשיך. בלי אינתיפאדה בבקשה.

יש דוקטור שקשוקה, ודוקטור לק, אז למה לא דוקטור לחם? הריני מכתירה אותך בזאת

אבל הכי פשוט, כמו שקרה הרבה פעמים, לדחוף את הכל למיקסר ןלערבל בלי הרבה בעיות, כולל הראש עיסה (שלא תמיד הקפדתי להכין מראש...) וכל הבלגן. אם לא מספרים ללחם - הוא לא יודע מזה ולא עושה עם קיצור הדרך הזה שום בלגן. ואם תתני לי מספר טלפון - אסביר לך כבר בע"פ את הכל.... ודוקטור ס. למדעי הלחם נשמע ממש מכובד.

הופה! לבני שמוט. ככה את אוהבת אותי?

שולחת אותי ללקט לאסוף לשבור אבנים ולסחוב 3 קומות? אף פולינזי לא יהיה פה. ס. יאללה. בואי נמשיך. בלי אינתיפאדה בבקשה.

אינתיפאדה הא?

ואם את לא רוצה לסחוב אבנים יש פלטה שלמה של טרה קוטה שמרפדת את תחתית התנור. מאז שגנבו לי אותה, אני מסתדרת גם בלי. מרפדת בנייר אפיה והכל בסדר. אין מה לעשות, צריך לדעת להסתדר.

יש דוקטור שקשוקה, ודוקטור לק, אז למה לא דוקטור לחם? הריני מכתירה אותך בזאת

אבל הכי פשוט, כמו שקרה הרבה פעמים, לדחוף את הכל למיקסר ןלערבל בלי הרבה בעיות, כולל הראש עיסה (שלא תמיד הקפדתי להכין מראש...) וכל הבלגן. אם לא מספרים ללחם - הוא לא יודע מזה ולא עושה עם קיצור הדרך הזה שום בלגן. ואם תתני לי מספר טלפון - אסביר לך כבר בע"פ את הכל.... ודוקטור ס. למדעי הלחם נשמע ממש מכובד.

את כורכת אותי ואת הדוקטור שקשוקה המושמץ בנשימה אחת...?

ממש נעלבתי עכשיו. כבר עדיף לי להשאר בורה-ועמת-ארצות כאשר הנני. ככה הבנתי פה לא מזמן, בכל אופן.

רוצה דוקטורים אחרים?

תני לי כיוון ואנסה לחפש. אבל אם זה לא דוקטור זה לא שווה? סנובית עאלק?

אינתיפאדה הא?

ואם את לא רוצה לסחוב אבנים יש פלטה שלמה של טרה קוטה שמרפדת את תחתית התנור. מאז שגנבו לי אותה, אני מסתדרת גם בלי. מרפדת בנייר אפיה והכל בסדר. אין מה לעשות, צריך לדעת להסתדר.

תמיד רציתי להגיד גם כן ככה "לבני שמוט", בנון-שלאנטיות כזאת...

תלמדי אותי...? איכשהו הצלחתי להסתדר בינתיים בלעדיהן, ובכל זאת איש/ה טרם התלונן/ה.

רוצה דוקטורים אחרים?

תני לי כיוון ואנסה לחפש. אבל אם זה לא דוקטור זה לא שווה? סנובית עאלק?

יש מעט מאוד דוקטורים שאני אוהבת

אבל את אלה שאני אוהבת - לא אחליף בשום שקשוקה או לק, או כל דבר אחר.

תמיד רציתי להגיד גם כן ככה "לבני שמוט", בנון-שלאנטיות כזאת...

תלמדי אותי...? איכשהו הצלחתי להסתדר בינתיים בלעדיהן, ובכל זאת איש/ה טרם התלונן/ה.

תביאי לחם, נטעם, נגיד אם לא חסר.....

יש מעט מאוד דוקטורים שאני אוהבת

אבל את אלה שאני אוהבת - לא אחליף בשום שקשוקה או לק, או כל דבר אחר.

או, יֵה, הולכת לשאול את הפולני אם הוא יכול לארגו כאן איזה דוקטור עבורך

יש איזו התמחות מיוחדת שאת מעדיפה? פרוקטולוגיה אולי? נלך לחפש. הפתעת אותי, כי אני למשל, דווקא מעדיפה אנשים בלי תארים. בגובה עיניים. בלי כתרים מיותרים. כאלו שהם בוגרי האוניברסיטה של החיים. קצת סגורים. קצת ביישניים. חכמים. רגישים. אוהבים. זה מה שקונה אותי. לא התואר. אנשים.

ראיתי נכון? השתמשת באייקון לב? WOW!

זה לא קורה כל יום.

אני בד"כ לא סקרנית

אבל עכשיו הסקרנות הורגת אותי. למי, למי הלב הזה? יש איזה דוקטור חתיך ששבה את ליבך?

תרשמי ביומן, אלה מהרגעים הנדירים הללו...מי יודע מתי יחזרו

איזה השמצות, משהו....

אני, שבאה-מאהבה? עשב-בשמלתי, פרח-בשיערי וכל זה? רעים אתם, ממש.
עבור לעמוד
,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
אוכל
בחר
בחר