כריך לבית'צפר (אייטם של יום-יום ביום שבת)

אמנם כבר אחרי פסח ומסתמנת באופק התחלת הסוף של שנת הלימודים, אבל לא זוכרת שהתייחסנו כאן כבר לסוגיית הסוגיות היומיומית הפשוטה והמטרידה כל אם בישראל, גם אם לא פולניה דווקא: "מה לשים לילד/ה בסנדביץ' לבית-ספר?" כן, השאלה הנצחית הזאת, המאתגרת כל יום מחדש, כפול מספר הצאצאים שיש לשלוח כל בוקר למחוזותיה של ל. לבנת... ואתם, אל תהיו לי אובר-חוכמים ופיליס-גלזרים ותגידו לי: "תכיני לו כריך (משום מה, בספרים, כל סתם סנדביץ' הוא "כריך") של לחם חי, עליו ממרח סויה או חמאת שומשום, עליהם חסה אורגנית וחופן נבטים, ירקות ירוקים פריכים, אבוקדו וטופו ובצד, פיתה מקמח מלא ובתוכה תמרים ושקדים, ותפוח ואגס לקינוח". כי אני עוד לא זכיתי לפגוש את הילד שיאכל את כל זה, גם אם הוא מסכים לאכול יותר מלחמניה פשוטה עם ממרח שוקולד-השחר בלבד. נו - אז מה כן? טוב, כל אחד והעדפותיו (למעשה - אי העדפותיו) וכמה מעט אנחנו יכולים להשפיע על טעמם ובכלל על תזונתם. אפשר אולי להביא את הסוס לאבוס אבל אי אפשר להכריח אותו לאכול את האספסת ששמנו לו שם. ובינינו - גם אנחנו לא ממש אוכלים אספסת... אה. עוד משהו, שכן עובד, ודי לצערי: מותגים ופיגורות בפרסומות טלוויזיוניות. ההוא שלא הסכים לטעום גבינה צהובה - מסכים פתאום ל"עמק ביס", כי יוסי בן-עיון אמר. וזה שלא אוהב דגנים, יאכל לפתע קורנפלקס - כי קטש המליץ. וזאתי שלא אוכלת כלום - תרצה דנונה, כמו ששירז טל אוהבת. ומן הסתם, זה מחזיק מעמד רק עד רדת הפרסומת מן המרקע. ועוד מסתבר, שגם לעיצוב המוצר יש אפקט חזק על ילדים (כל פרסומאי מתחיל מכיר בכח הקניה החזק של הרכים בשנים). אקטימל, הזוועה (סליחה) הסופר-בריאה הזאת - הבקבוקון שלו כזה חמוד... אז יש אחד שצורך אותו רק בגללו. אך יש נחמה אחת, שאפשר לראות אותה רק בפרספקטיבה של שנים: מעשה בילד אחד, סרבן האוכל הראשי, שרבות תהיתי בעבר איך יגדל בכלל בלי חלבונים, בלי ויטמינים, בלי כלום - באורח פלא פתאום אני רואה אותו גובה-מטר-שמונים-וחמש, רגל אחת בצה"ל, וזאת למרות שלא אכל דבר (ככל שאני ראיתי לפחות) במשך 12 שנות לימוד. איך זה? נשגב מבינתי באמת. אז איך זה אצלכם/ן? וכן, מה לשים להם מחר בסנדביץ' (טוב, כריך) - בקיצור. תנו רעיון - אבל שיהיה יישים בקשה... תודה (וסליחה על האורך), ס.

הצעות

אם יש לך מכונת לחם אפשר להוסיף טופו ללחם עצמו כחלק מהנוזלים או להוסיף קמח סויה (כף על כל חצי כוס קמח)וכן קמחים שונים ותוספות של דגנים שונים: שומשום ופישתן (אבל רק טחון כי אחרת זה לא משפיע)נבט חיטה וכו' אין לזה השפעה על הטעם והם אפילו לא ידעו... וכן כל מיני תוספות של דגנים שונים:חמניות, שקדים וכו' שמאוד בריאים למרות שיש להם תדמית טעימה ולא דווקא בריאה. בתור שילוב בסנדויצים אפשר להוסיף חומוס וטחינה (אם הם אוהבים)שהם מאוד בריאים ןמשהוא שטעים מאוד ועובד על ילדים זה שילוב של טחינה גולמית עם דבש גם מתוק (בשבילם)וגם מאוד בריא (בשבילך) אבל אני (בתור בעלת מכונת לחם) הולכת על תוספות בריאות ללחם שאני עושה וזה עובד מצויין על קטנים ועל גדולים (שמסרבים לאכול טופו אבל אוכלים אותו כבר חצי שנה בתוך הלחם ולא יודעים אפילו).

ועוד משהו...

אותו חבר גר פעם בחולון (קריית בן-גוריון, יכול להיות? משהו כזה?)... אז מה עושים לכם שם??? משהו טוב, כנראה... כי זה עובד.

מה זה????!!!!!!!!!!!! אני כתבתי הודעה אחרת לגמרי פה! מוזר, מוזר

ס.

אני נוטה להחזיק מעצמי קצת לא מוגבלת... מה לעשות, יומרנות... היתה פה איזו פואנטה שפספסתי???

מה זה????!!!!!!!!!!!! אני כתבתי הודעה אחרת לגמרי פה! מוזר, מוזר

איך זה יכול להיות?! שמישהו יסביר לי. מה, אפשר להחליף בין הודעות?

ומה, מישהו אחר יכול לכתוב תחת כינויי? ממש משמיט לי את הקרקע מתחת לרגליים )-: וזה אני כתבתי ס.

ס.

אני נוטה להחזיק מעצמי קצת לא מוגבלת... מה לעשות, יומרנות... היתה פה איזו פואנטה שפספסתי???

די! תעזרי לי! אני בהלם קשה...

ועוד משהו...

אותו חבר גר פעם בחולון (קריית בן-גוריון, יכול להיות? משהו כזה?)... אז מה עושים לכם שם??? משהו טוב, כנראה... כי זה עובד.

נעמה. אבקשך לברר עם הנהלת הפורומים את המקרה הנורא הזה:

אני כתבתי הודעת תגובה להודעת "הצעות" (דיברתי בה על לחם עם כל מיני דברים בתוכו). כאשר אישרתי אותה למשלוח - התקבלה על המסך הודעה אחרת, של מישהו אחר, בענין אחר. לא מבינה איך זה יכול להיות, אבל אם יתכן בוואלה שהודעה שלא אני כתבתי תופיע פה תחת כינויי - אין לי מה לחפש פה יותר. אני אולי קצת מוזרה - אבל סכיזופרנית אני עדיין לא. ויש גבול למה שאפשר לסבול פה. וזהו הגבול שלי. ואת זה אני כתבתי - שלא יהיה פה ספק. ס.

ס.

הדבר הזה קרה לי פעם אחת בלבד, כששלחתי הודעה באי סי קיו, והיא זו שנכתבה בהודעה לפורום במקום באי סי.. האם כתבת את המלל ההוא באיזה שהוא מקום אחר ולא בהודעה? או שזה טקסט שמעולם לא כתבת בשום מקום?

תודה, די. אין לי איסיקיו בכלל ומעולם לא היה לי

אני גם לא כותבת באף פורום אחר, לא של וואלה ולא של אחרים. ואת ההודעה הזאת ממש לא אני כתבתי. אני לא מכירה את חולון ובטח שלא יודעת כלום על קרית בן גוריון, או מה שכתוב שם. אני גם לא סנילית עדיין ובהחלט יודעת מה אני כותבת וגם מה אני לא. האם עלי להדביק הולוגרמה נגד זיוף על כל הודעה שלי פה? לא בא בחשבון כזה דבר ויצא לי כל החשק מהמפרשים... עכשיו אני הולכת לישון, כי אני מה-זה עייפה (בתחושת מועקה גדולה, עלי לציין), ואם מחר אני לא רואה פה איזשהו הסבר מניח את הדעת מטעם השלטונות הוולאהים (ולא תזיק גם התנצלות ושחזור הודעתי המקורית, לא משנה לאיזה פורום היא הגיעה) - שלום לעפרי. כבר מתנסח לי בראש מכתב הפרידה הסופי. (את זה אני כתבתי) ס.

שאלך לישון?

את משוחררת. אני מאוד מודה לך. לילה טוב.

נעמה. אבקשך לברר עם הנהלת הפורומים את המקרה הנורא הזה:

אני כתבתי הודעת תגובה להודעת "הצעות" (דיברתי בה על לחם עם כל מיני דברים בתוכו). כאשר אישרתי אותה למשלוח - התקבלה על המסך הודעה אחרת, של מישהו אחר, בענין אחר. לא מבינה איך זה יכול להיות, אבל אם יתכן בוואלה שהודעה שלא אני כתבתי תופיע פה תחת כינויי - אין לי מה לחפש פה יותר. אני אולי קצת מוזרה - אבל סכיזופרנית אני עדיין לא. ויש גבול למה שאפשר לסבול פה. וזהו הגבול שלי. ואת זה אני כתבתי - שלא יהיה פה ספק. ס.

יבדק.

איך זה יכול להיות?! שמישהו יסביר לי. מה, אפשר להחליף בין הודעות?

ומה, מישהו אחר יכול לכתוב תחת כינויי? ממש משמיט לי את הקרקע מתחת לרגליים )-: וזה אני כתבתי ס.

ס. יקרה!

נתקלתי בעבר, בפורום חתונות, במקרה בו אחד המשתתפים בפורום החליט, ברוב חוצפתו, לכתוב הודעות בשמם של משתתפים אחרים, ואפילו בשמה של מנהלת הפורום. זה יצר, כמובן, תסכול רב אצל כולם. בפורום אחר, בו התחזו למנהל, המנהל המקורי נאלץ לפרוש. רק שתדעי שכבר היו מקרים כאלה. אני לא קובעת שזה מה שהיה כאן, כי לאור נסיון העבר עם וואלה, יש גם טעויות אחרות. קרה לי כבר שהגבתי להודעה קיימת, והודעתי הופיעה כהודעה חדשה, בלי שום קשר לכלום, ומשום כך היא נמחקה. זה מרגיז, אני מודה. ואם את אומרת שכתבת הודעה ומצאת אותה תחת שם אחר ואת שמך מחובר להודעה אחרת, אני מאמינה שזו תקלה בוואלה ולא נעשה בזדון. אל תלכי!:-) שלי
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
אוכל
בחר
בחר