מתאבן מוס טונה ואבוקדו

זה היה המתאבן בארוחה האחרונה שעשיתי. רציתי לכתוב אותו כאן מזמן אבל חיכיתי לתמונות כדי להוסיף אותן. אבל הסרט נשרף ואין תמונות. קצת קשה לדמיין את זה בלי תמונות אבל אני אשתדל לתאר את זה מספיק מדוייק. בשביל המתכון הזה צריך טונה משומרת בשמן זית. פעם הייתה כזו טונה די טובה אבל היום כבר לא מביאים אותה. זאת שיש היום בסופר (בקופסא ורדרדה) לא טעימה לדעתי, ובכלל כשמכינים טונה משומרת לבד אז זה יוצא הרבה יותר טעים. את הטונה המשומרת שעושים אפשר לשמור המון זמן במקרר ולהשתמש בזה לסלטים וזה נהדר. מצד אחד גם אנשים שלא אוהבים אוכל מורכב (וכן אוהבים טונה מקופסא) נורא אוהבים את זה ומן הצד השני זה מעדן. יש הרבה שיטות לשמר טונה, השיטה כאן היא האיטלקית. כל המנה זכתה לציון מאוד גבוה אצל הטועמים, וזה למרות שבהתחלה הם מאוד התנגדו לרעיון של טונה כי הם אוהבים רק טונה במצב הנא שלה, או מקסימום צרובה קלות. טונה משומרת בשמן זית ===================== חומרים (אפשר כמובן להכין יותר כי זה נשמר המון זמן) -------------------------------------------------------------- חתיכה של טונה אדומה עם העצמות נקייה במשל של 1 ק"ג, (בת"א בחנויות הדגים ובירושלים אצל דויד דגים בשוק) 1 ראש של לוקוס או דג ים אחר (לא חובה אבל מוסיף המון טעם) 40 גרם מלח גס משובח (כן, זה המון) 2 גזרים 1 מקל סלרי אמריקאי 1 בצל קלוף וחתוך לרבעים כמה שיני שום קלופות צרור פטרוזיליה חתיכה קטנה של שורש סלרי או שורש פטרוזיליה או שניהם (הכי מומלץ פשוט להכין את זה במקביל למרק עוף ואז אפשר לשים קצת מכל שורש שאתם שמים במרק) המון שמן זית איכותי (אני אוהבת את זה של בית ניר) הכנה ------ 1. חותכים את הדג לפיסות גדולות ושוטפים היטב. שוטפים היטב גם את הראש ושמים בסיר יחד עם כל שאר החומרים, חוץ מהשמן זית. 2. מכסים במים וביאים לרתיחה. 3. מבשלים שעה וחצי על אש קטנה מאוד. מקררים בתוך נוזלי הסיר. 4. מוציאים את הדג מהמים ומייבשים היטב. מוציאים חתיכות קטנות של בשר מתוך העצמות. מוודאים היטב שאין עצמות. שמים את החתיכות בצנצנת נקייה. 5. מכסים בשמן זית ושמים במקרר. הטונה מוכנה לאחר יומיים שלושה. צריך כל הזמן לדאוג שהיא מכוסה בשמן אחרת היא תתקלקל. מוס טונה ========= במעבד מזון שמים: 400 גרם טונה משומרת בשמן זית, 5 חלמונים ומיץ מחצי לימון. מערבבים עד שזה חלק. חותכים 300 גרם חמאה לקוביות קטנות. מוסיפים בהדרגה את החמאה ומעבדים עד שהיא נטמעת בתערובת. מקפידים לעבד בפולסים קצרים כדי שהחמאה לא תתחמם. מעבירים את הכל לכלי ושמים במקרר לכמה שעות להתגבשות מתאבן מוס טונה ואבוקדו ====================== בשביל להכין את זה צריך טבעת מתכת קטנה בקוטר של 4-5 ס"מ. קונים בגרובשטיין בת"א מיסטר קייק בנתניה או דומיהם. לוקחים אבוקדו בשל וקולפים אותו מבחוץ. בעזרת קולפן יוצרים רצועות דקות של בשר אבוקדו. טובלים את הפרוסות במיץ לימון (גם בשביל הטעם אבל בעיקר בשביל למנוע השחרה. על משטח עבודה שמים ניילון נצמד. פורסים פרוסות אבוקדו חופפות בגודל קצת יותר גדול מטבעת המתכת. מניחים את טבעת המתכת על פרוסות האבוקדו ולוחצים למטה כדי לחתוך את האבוקדו. ממלאים את הטבעת במוס טונה (הוא מאוד נוח לעבודה, כמו בצק פריך) בגובה של 1-1.5 ס"מ. מרימים את הכל מהמשטח, עם הניילון הנצמד ודוחפים בעדינות את הכל החוצה מהטבעת. עוטפים בניילון הנצמד ושומרים במקרר עד להגשה (אפשר לשמור עד 8 שעות). להגשה פשוט מוציאים את זה מהניילון ושמים על צלחת לבנה עם האבוקדו כלפי מעלה. מזליפים מסביב שמן זית ומטפטפים מעט חומץ בלסמי. יש בעייה באיך שזה נראה. חסר משהו אדום. במקום אחר מצאתי רעיון שהיה בסדר אבל לא מספיק בעיניי. מדובר בפלפל אדום שחותכים לקוביות ממש ממש קטנות. בצורה לא אנושית ממש. אבל אני עדיין מחפשת רעיון אחר משהו כמו עירית קצוצה אבל אדום. אז אם למשהו יש רעיון אני אשמח. אולי פרחי כובע הנזיר? זהו, אם אני אעשה את זה שוב אני אצלם ואפרסם שוב עם התמונות. אילת

אילת,סחטיין על המשקיענות

אצלנו אוכלים אבוקדו על פרוסת טוסט וטונה מפוררת מלמעלה,אם מפזרים לימון,שמן זית פלפל גרוס ומעט עירית ,כבר מרגישים בפסגת הגורמה. לכתמים אדומים חשבת על פלפל אדום גרוס?

בדיוק כשבקצות אצבעותי ...

עמדה מוכנה הודעה להקלדה - לברר אנה נעלמת, חזרת... מה קורה פה? אנשים נעלמים לימים...אולי זה באויר.

איתור מתכון של פוקאצ'ה

מנסה לאתר מתכון של פוקצ'ה שפורסם ב"גורמה" בפברואר או מרץ 1997 האם משהו יכול לעזור? תודה מראש
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
אוכל
בחר
בחר