אני חושבת שהפורום קצת התייבש לא?....

הנה משהו לריענון - ברוסקטה לוקוס, גבינת עיזים ופלפל קלוי

רעיון מהספר של חיים כהן שעבר קצת שינויים במטבח שלי. חומרים ל-6 ברוסקטות ==================== 6 פרוסות עבות של ג'בטה הרבה שמן זית 1 עגבניית תמר או אחרת, בשלה וחצויה 1 שן שום חצויה לאורך 1 לוקוס במשקל 1.5-2 ק"ג מלח ים פלפל שחור גרוס טרי גבינת סנט מור (אפשר גם אחו של ברקנית שהיא הגבינה הישראלית המסחרית האהובה עליי) 2 פלפלים קלויים (לא חובה, אבל מוסיף המון) הכנה ==== 1. מחממים מחבת עם שכבה נדיבה של שמן זית. כשהשמן חם שמים את פרוסות הג'בטה (שמיד סופגות את כל השמן זית) מטגנים עד שהן מזהיבות. הופכים ומוסיפים עוד שמן זית למחבת. מטגנים עד שהן מזהיבות גם מהצד השני. 2. מוציאים את הג'בטות ומורחים אותן בשום ואח"כ סוחטים מעליהם את העגבנייה ומורחים (הרעיון הוא שיהיה רמז לשום ולעגבנייה). שומרים בצד (אפשר כמה שעות מראש). 3. חותכים את הלוקוס לפרוסות בעובי של ס"מ עם סכין מאוד חד (את הראש והזנב שומרים למרק דגים) בחנויות דגים משוכללות אפשר לבקש מראש 6 פרוסות קטנות של לוקוס בעובי ס"מ אחד. 4. מפלפלים וממליחים את פרוסות הלוקוס. מחממים שמן זית במחבת ומטגנים מכל צד דקה - 2 דקות. 5. שמים את הברוסקטות בתבנית (מומלץ לשים נייר אפייה). עליהן שמים פרוסות נדיבות של סנט מור ועליהן את הלוקוס המטוגן. מעטרים בפיסת פלפל קלוי. 5. שמים 3 דקות בתנור שחומם מראש ל-200 מעלות. מגישים. זה ממש טעים. אני מגישה את זה עם גירסה פרטית מאוד של מרק הבויאבז הצרפתי (מרק דגים ופירות ים). אם אתם רוצים מתכון תבקשו ואתן בשימחה. אילת
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
אוכל
בחר
בחר