מהם הקריטריונים שחשוב לשים אליהם לב במכונה לאפיית לחם?

חשוב מאוד לוודא שהחלון בקומה הרביעים יהיה פתוח לרווחה

על מנת שתוכלי לזרוק את המכונה דרך החלון מגובה רב, כדי להבטיח שלא ישאר ממנה כלום כשתמעך שם למטה. לחם אמיתי מיכל, לא אופים ע"י מכונה. את אינספור הניואנסים שיש למגע היד לעולם לא תצליח המכונה הארורה לחקות, לא את מגע היד האישי לא את הנגיעה האנושית, וכל מה שמשתמע מכך. לחם עושים ביד, או עם כל הגוף, לאט, בשלבים, באופן אישי, ועם המון אהבה. שישרפו המכונות.

אני חולקת,

ברור שאין שום דבר שמשתווה לאפיית לחם ביד. רק לישה ארוכה וחושנית של הבצק תניב לחם אמיתי ואיכותי. אבל זה גם לוקח המון זמן ולא משהו שאפשר לעשות כל יום. אבל לחם בכל זאת אנחנו אוכלים כמעט כל יום, ואם האלטרנטיבה זה לקנות בסופר... אז אין ספק שמכונת לחם זה עדיף. וגם מקור שאני סומכת עליו אמר שיוצא לחם לא רע בכלל (שוב, לא בהשוואה ללחם אמיתי). והכי נחמד זה שאפשר לשים את החומרים בערב לפני השינה ולקבל לחם טרי לארוחת בוקר. אז זהו. עצות לא אוכל לתת כי אין לי מכונת גלידה. ועוד סיפור (יש לי מצברוח סיפורי היום) פעם הכנתי ארוחת מאפים שבוע לפני פסח. בגלל שלקמח יש נטייה להעלם לפני פסח וגם ככה קשה להשיג את הקמחים הספציפים של שטיבל, אז שבועיים לפני זה קניתי המון קמח ספיצי של שטיבל לפני העבודה. הגעתי לעבודה עם 4 סוגי קמח שונים ו-2 חבילות מכל סוג. אחד מחברי לעבודה פתח עיניים גדולות ופתחנו בשיחה על סוגי קמח ומה עושים איתם ולמה זה חשוב. הוא סיפר לי שהוא קיבל מתנה מכונת לחם והלחם אף פעם לא יוצא כמו שצריך. אז הסברתי לו שכדי שלחם יתפך צריך קמח עשיר בגלוטן. גלוטן זה חלבון שיש לו מבנה של רשת, והמבנה הזה נשאר יציב. כאשר לשים את הבצק, המבנה "משתלט" על הבצק, ואז כשהשמרים (או השאור) מתפיחים את הבצק הם גורמים לבועות אוויר להיכלא בתוך הרשת. זה מה שיוצר את מבנה הלחם מבפנים. את נתתי לו חבילה אחת של קמח ללחם, עשיר בגלוטן. ולמחרת קיבלתי שפע של מחמאות על כך שסוף סוף יצא לו לחם מהמכונה. וזהו. אני ממליצה בחום על כל הקמחים של שטיבל. אילת

עם כל הכבוד לשטיבל................. אני עדיין מחזיק בדעתי :

אין דומה דבר הנעשה במכונה, ללא התחושות הפינימיות שיש לך בייחס לאוכל כשהוא בא במגע עם גופך, לאוכל שנגרס ונטחן תחת עולה של מתכת קרה, שתמיד ייצא אותו הדבר, בלי שום נגיעה אישית. זה לא רק עניין פרוצדוריאלי, אלא תפיסת חיים. צורת השקפה על דברים. ובקשר ללהכין לחם כל יום: ממש לא צריך להכין לחם כל יום, בקושי פעם בשבוע: עושים בפעם אחת כמה לחמים באיזה גדלים שרוצים, ומקפידים לעטוף אותם היטב בנייר כסף עבה, חשוב לעטוף אותם בנייר כסף, ולא בנילון או כל דבר אחר. לעטוף הרמטית, ומנסיוני אפשר בצורה כזאת לשמור על טריות הלחמיםבמקפיא שבועות שלמים. !
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
אוכל
בחר
בחר