מכונת גלידה של דלונגי, מה דעתכם?

כבר שנים אני רוצה להכין גלידות בעצמי, והנה מצאתי משהו מעניין ודי בזול- 250 ש"ח + משלוח. יותר מזה אני לא מעוניין להוציא, בשלב הזה. למישהו יש נסיון עם הדגם הזה? הנקודות שמעניינות אותי (לפי סדר עדיפויות): 1. מירקם. תחרותי לגלידה מסחרית? 2. עמידות. קראתי שלעיתים ישנה בעיה של התפוררות ציפוי-הטפלון הפנימי. 3. קלות ניקוי. 4. קלות הכנה. (זמן ההכנה פחות משמעותי- יש לי סבלנות). לפרטים: http://www.netaction.co.il/multi.php3?item=208611 תודה מראש, אורן.

היה על כך דיון מפורט בשני הפורומים:

אורט ויואל הישן. הייתי ממליץ גם על חיפוש במנוע החיפוש שם. לגבי יואל הישן - אין לי את הקישור, אבל לפי מיטב זכרוני הילית נתנה פה פעם קישור לארכיון שלהם. בהצלחה.

תודה על הלינק, אבל...

יש שם בעיקר התייחסות לגבי האמינות של החברה וממישהו שלא רכש את המכונה. הייתי מעדיף לשמוע פרטים ישירות מאנשים שקנו את הדגם המסויים הזה (IC5000). אגב, מביקורות משתמשים בחו"ל (epinions.com) לא מצאתי כאלה שדיברו על קילקול מוחלט של המכונה, אלא רק אחד שהזכיר את נושא הטפלון המתקלף. לא ברור לי נושא פורום iol הישן. הוא ממשיך להתקיים במתכונת הקודמת? חשבתי שהוא הוחלף בפורום הזה. כשאני מנסה להגיע לפורום "לינוקס" הישן עם favorite מתאים, אני מגיע לפורום החדש...

הנה הדיון ביואל ז"ל

http://www2.iol.co.il/communikit/scripts/forums/live/forums_single_25.asp?rootId=3093084&msg_id=3093084

מכונת גלידה של דלונגי, מה דעתכם?

כבר שנים אני רוצה להכין גלידות בעצמי, והנה מצאתי משהו מעניין ודי בזול- 250 ש"ח + משלוח. יותר מזה אני לא מעוניין להוציא, בשלב הזה. למישהו יש נסיון עם הדגם הזה? הנקודות שמעניינות אותי (לפי סדר עדיפויות): 1. מירקם. תחרותי לגלידה מסחרית? 2. עמידות. קראתי שלעיתים ישנה בעיה של התפוררות ציפוי-הטפלון הפנימי. 3. קלות ניקוי. 4. קלות הכנה. (זמן ההכנה פחות משמעותי- יש לי סבלנות). לפרטים: http://www.netaction.co.il/multi.php3?item=208611 תודה מראש, אורן.

מכונת גלידה - תגובה

יש לי בבית בדיוק את המכונה הזו מאותו הדיל בדיוק, אז ככה: היא מאוד קלה לנקוי, ומשום שהיא חדשה אין לי שום מושג לגבי העמידות לאורך זמן... לגבי השמוש: השמוש אינו ספונטני משום שהמיכל המקרר חייב להיות המון המון ה-מ-ו-ן זמן בפריזר לפני השמוש (בהוראות רשום שמונה שעות אבל זה יותר) כך שאם יש לך פריזר בגודל סביר עד גדול אין לך בעיה משום שהמיכל יכול לשבת שם קבע ואז כשבא לך אתה שולף אותו ומכין גלידה! זמן ההכנה נע בין 30 דק' ל50 דק' והקטע הקריטי ביותר הוא: את התערובת המוכנה של הגלידה (ממש לפני שאתה שופך לתוך המכונה), צריך לקרר מאוד ז"א ממש כמה שעות במקרר, כי אם לא, המכונה לא יעילה ולא מביאה את הגלידה לטמפ' מספיק נמוכה ואז לא עשינו כלום! לגבי הטעם והטקסטורה - נפלא! כבר בנסיון הראשון שלי (מתכון נפלא של אהרוני לגלידת שוקולד מספר הקינוחים שלו) יצאה לי גלידה מדהימה בטעמה ונפלאה במרקמה ועברה באיכותה כמה וכמה גלידריות שעברתי בחיי ועברתי הרבה... בסה"כ בסדר גמור אבל צריך לדעת איך להשתמש הנאה צרופה שתהיה פרילי

לא מכירה את המכונה הספציפית הזו אבל הנה כמה טיפים לגבי מכונות גלידה

יש שני סוגים: הסוג הראשון הוא כזה שמקרר תוך כדי הערבוב. זה הסוג הכי טוב אבל הוא עולה הרבה ולא ידוע לי על חברה שמוכרת אותו בארץ. בשביל המרקם האיכותי ביותר צריך מכונה כזו. הסוג השני הוא כזה שמקפיאים את הכלי, ואח"כ מוציאים את הכלי הקפוא מרכיבים על המכונה ומכינים את הגלידה תוך כדי ערבוב. בעיקרון יוצא מרקם פחות טוב אבל הדבר העיקרי שקובע את המרקם זה התערובת. בבית אתה יכול להכין תערובת טובה פי 4 מתערובת תעשייתי וזה מחפה על כך שהמכונה קצת פחות טובה. לגבי קלות ההכנה - שוב זה תלוי במתכון שאתה מכין ולא במכונה עצמה. כזה מגיע לשלב של המכונה זה פשוט לשפחוך את התערובת פנימה. במכונה כזו גם מומלץ לקנות מראש 2 קערות - זה מאוד עוזר. אם אתה מכין סורבה ולא גלידה (כלומר על בסיס פרי וסירופ סוכר, ללא שמנת) אז המרקם יוצא איכותי באותה מידה בשתי המכונות. אם אתה זקוק למתכונים טובים לגלידה ולסורבה אז יש לי בשפע ואשמח לתת. סורבה קל מאוד להכין. בגלידה יש שלב אחד בעייתי, אבל זה לא נורא. אילת

מכונת גלידה - תגובה

יש לי בבית בדיוק את המכונה הזו מאותו הדיל בדיוק, אז ככה: היא מאוד קלה לנקוי, ומשום שהיא חדשה אין לי שום מושג לגבי העמידות לאורך זמן... לגבי השמוש: השמוש אינו ספונטני משום שהמיכל המקרר חייב להיות המון המון ה-מ-ו-ן זמן בפריזר לפני השמוש (בהוראות רשום שמונה שעות אבל זה יותר) כך שאם יש לך פריזר בגודל סביר עד גדול אין לך בעיה משום שהמיכל יכול לשבת שם קבע ואז כשבא לך אתה שולף אותו ומכין גלידה! זמן ההכנה נע בין 30 דק' ל50 דק' והקטע הקריטי ביותר הוא: את התערובת המוכנה של הגלידה (ממש לפני שאתה שופך לתוך המכונה), צריך לקרר מאוד ז"א ממש כמה שעות במקרר, כי אם לא, המכונה לא יעילה ולא מביאה את הגלידה לטמפ' מספיק נמוכה ואז לא עשינו כלום! לגבי הטעם והטקסטורה - נפלא! כבר בנסיון הראשון שלי (מתכון נפלא של אהרוני לגלידת שוקולד מספר הקינוחים שלו) יצאה לי גלידה מדהימה בטעמה ונפלאה במרקמה ועברה באיכותה כמה וכמה גלידריות שעברתי בחיי ועברתי הרבה... בסה"כ בסדר גמור אבל צריך לדעת איך להשתמש הנאה צרופה שתהיה פרילי

תודה לכולם, אתם נהדרים!

החלטתי ללכת על הדלונגי. הציפיות שלי לא בשמיים ולכן אני לא חושב שאני אתאכזב... אפרסם כאן רשמים ותוצאות ברגע שאקבל את המכונה. תודה שוב על התגובות, אורן
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: aliza_b4
עבור לפורום:
אוכל
בחר
בחר