דג סלמון בתנור-כמה זמן ?ועל איזה חום?ואיך יודעים מתי מוכן?-זקוקה לתשובה בדחיפות...!

אם הכוונה לסטייק סלמון כ8 עד 10 דקות והתנור חייב להיות חם כשמכניסים את הסטייק 180 מעלות

כדי להעניק לסטייק גם פריכות וטעם רצוי קודם לצרוב קלות על מחבת מתכת משני הצדדים בחמאה ואז עם המחבת החם להכניס לתנור כשכמובן יש לקמח את הדג משני צידדיו לפני הטיגון. אם הכוונה לדג שלם ליצוק עליו מעט חמאה רותחת ולהכניס לתנור חם מאוד למשך כ20 עד 25 דקות הסטייק מוכן ברגע שהוא מקבל צבע חוור לגבי דג שלם אם ניתן לראות את חלקו הפנימי את תראי פס שחור לאורך שדרת הדג אם לא ניתן לראות את תוכנו הפנימי עצה פשוטה נעיצה של קיסם או סכין דק הגופו של הדג ודדאי תספק לך את התשובה בזמן הנעיצה אינך צריכה להרגיש התנגדות כל שהיא אלא ידמה הדבר כאילו את נועצת סכין בחמאה

אדם-חן חן על ההסבר המפורט!

ועוד שאלה קטנה,אם אפשר...

כשמכניסים בטטות לתנור -האם צריך לחורר אותן קודם במזלג כדי שהבישול יהיה יותר מהיר? וכשאתה בוחר בטטות תוכל לומר לי אילו אידיאליות-גודל ,צבע. אני חדשה בתחום הבטטות אבל ההתאהבתי.. מתאים לאכול אותן עם הסלמון? תודה לך.

מנפלאות הבטטה

לעניות דעתי בטטה וסלמון כבד מדי בד"כ עם דג הכי מתאים כמלווה אורז מסוג כלשהו או ירק כגון ברוקולי או כרובית או משהו דומה ולעניין את הבטטות אם את אופה אותן בשלימותן לא לחורר אלא לנקות היטב ואז לאפות ושוב לעניות דעתי למה שלא תפרסי אותן לפרוסות ותאפי בשמנת למשל או סתם בחמאה מתובלת או הרטבים אחרים שמתאימים ולא חסר כאלה לצורך קניית בטטות תשתדלי לבחור את אלה הצרות והמוארכות שצבען אדום ורדרד ולא את העבות והנוטות לכדוריות כי אלה מרקמן סיבי ועצי בתיאבון

תודה על התשובה המהירה!

2 מתכונים לבטטות בתנור

בטטות בחמאת מרווה ================= מתאים כתוספת לבשר, בייחוד למולארד. חומרים: ------ 1 ק"ג בטטות קטנות, קשות וסגלגלות (בצורה ובצבע) 50-100 גרם חמאה, לפי הטעם עלי מרווה טרייה (בכל שוק, לפעמים גם בסופר) מלח גס פלפל גרוס טרי הכנה: ---- 1. שוטפים היטב את הבטטות, קולפים, ושוטפים שוב. פורסים לפרוסות דקות ושמים בקערה גדולה. 2. ממיסים את בכלי קטן במיקרו (או בסיר אם אין מיקרו) ומערבבים עם כפית מלח גס ועלי מרווה שלמים. 3. שופכים את תערובת החמאה על הבטטות ומערבבים עם הידיים היטב כך שהבטטות יהיו מצופות בחמאה מכל הכיוונים. אם יש צורך מוסיפים עוד חמאה. 4. משטחים בתבנית ואופים בתנור שחומם מראש ל-180 מעלות. זה צריך לקחת 1/2 שעה אבל זה מאוד משתנה לפי הבטטות ולכן מומלץ לבדוק. זה צריך להיות רק מאוד. בטטות בסויה וסוכר חום ===================== זהו מתכון מתקתק וטעים, אני די בטוחה שהרעיון לא שלי, נדמה לי שמשהו דומה הופיע אצל שרי אנסקי. מטעים למתכוני בשר עם הרבה טעם כמו ספריבס. חומרים ------ 1 ק"ג בטטות כמו במתכון הקודם בדיוק. 1/4 - 1/2 כוס שמן זית 1/4 כוס סויה טובה (אני אוהבת את קיקומן, בכל מקרה שהיה תוצרת יפאן או סין ובלי מונסודיום גלוטמט) 5 כפות סוכר חום - אפשר להחליף בדבש 3 שיני שום כתושות מעט מלח פלפל שחור גרוס טרי קצח (בכל חנות תבלינים - לא חובה) הכנה ---- 1. שוטפים היטב את הבטטות, קולפים, ושוטפים שוב. פורסים לפרוסות דקות ושמים בקערה גדולה. 2. בקערה מערבבים את כל חומרי הרוטב חוץ מהקצח וטועמים. אם לא מספיק מלוח מוסיפים מלח (תזכרו שזה צריך להמליח את הבטטות). 3. שופכים את התערובת על הבטטות ומערבבים עם הידיים היטב כך שהבטטות יהיו מצופות מכל הכיוונים. 4. משטחים בתבנית ומפזרים מעל קצח. אופים בתנור שחומם מראש ל-180 מעלות. זה צריך לקחת 1/2 שעה אבל זה מאוד משתנה לפי הבטטות ולכן מומלץ לבדוק. זה צריך להיות רך מאוד. בתיאבון, אילת נ.ב. אני מסכימה עם קביעתו של אדם שבטטות לא הולכות עם סלמון. זה גם לא יראה טוב בצלחת כתום עם וורוד.
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
אוכל
בחר
בחר