קשאסה ישירות מברזיל

כמו וודקה של רוסים, שמפניה של הצרפתים, טקילה של המקסיקנים....כך קשאסה של הברזילאים.

קשאסה - שם דיי ישראלי, לא נראה לכם???

היחסים בין ברזיל לישראל טובים ולמה שלא נתייחס למשקה הנפלא הזה. אולי אני אצליח לחזק את הקשר בין שתי המדינות :) בטוח שלא באפשרותי להחליף את הכדורגל הברזילאי בקשאסה, אבל לשלב את שני הדברים האלה בהחלט רעיון לא רע.

בתחילת מאה ה-16 הפורטוגלים שלטו בברזיל. הם לא הצליחו להכריח את האינדיאנים המקומיים לעבוד ונאלצו להביא עבדים מאפריקה.החברה החמודים האלה, שעבדו כל כך קשה תמורת אוכל ו...זהו... שמו לב עם הזמן על נוזל שמפרישים קני סוכר. הם התחילו להשתמש בו לעלות מצב הרוח ואיכשהו האירו את החיים בשבי.

לצערם הרב הם לא הבינו איזה שירות נדיב נתנו לראשי השבטים באפריקה על ידי גילוי כזה משמעותי. אחרי תקופה מסוימת הפורטוגלים גנבו את הרעיון, שיפרו את עשיית המשקה וגילו נוסחא מאוד אינטרסנטית לסחר בעבדים - "קשאסה - העבדים - קשאסה".

במאה ה-18 ברזיל הפכה להיות אחד המחוזות העשירים ביותר של הפורטוגלים, לאחר שבדרום מזרח המדינה גילו את הזהב. וגם את זה עשו בעזרת קשאסה. לחברה שעבדו בכורים היה קר והם שתמשו בקשאסה כדי להתחמם. הפורטוגלים לא אהבו את זה, כי רצו לקדם את המשקאות הלאומיים שלהם, כמו פורטוויין. הם הטילו מסים כבדים ואפילו אסרו לייצר את המשקה.

העבדים ניסו לעשות מהפכת עצמאות, והסיסמא שהלכה איתם "בעד הקשאסה" הייתה מאוד פופולארית הרבה זמן אחרי הכישלון המהפכה.

קיימים הרבה מאוד סוגים של המשקה. אפילו ברזילאים בעצמם לא יודעים כמה בדיוק.

קשאסה הכי יקרה דומה לוויסקי טוב או קוניאק ברמה, וצבעו מזכיר תה חלש עם לימון.

בגלל הטעמו המקורי של המשקה, אפשר לשתות אותו נקי או להוסיף לקוקטיילים. המפורסם שבהם הוא קפיריניה שרובכם מכירים.

אני כמובן אתן לכם מתכון מהאוסף האישי שלי, קוקטייל מתוק, מאוד מעיר את תאבון,  ועשיר בטעמים שרובכם אוהבים.

הקישור למתכון: http://www.lamariposa.co.il/cashaca/

בלוג תרבות הבילוי של פליקס פיכמן

לעוד הרבה פוסטים מעניינים ודברים שלא הכרתם כנסו lamariposa.co.il

ברמן לאירועים, סדנאות אלכוהול

זה כשר??? emo_41.png

לעוד הורדות ומדריכים לפוטושופ כנסו:
אתר: pohotoshop 4U

YouTube

פייסבוק

קשאסה 51 כשרה

בלוג תרבות הבילוי של פליקס פיכמן

לעוד הרבה פוסטים מעניינים ודברים שלא הכרתם כנסו lamariposa.co.il