חזי ורימבורג היקרים

זו הפעם הראשונה שאני כותב משהו בכובד ראש בפורום הזה. חוש הומור והבנה באוכל, כמו גם תקופות טובות ונחמדות לא מכפרים על ההתפרצויות המזעזעות האלה. לא מקובל עליי שמדובר ב"סגנון" כלומר שיש כאן "אחלא בנאדם" רק שהוא קצת מחוספס ולא יודע להתנהג. אנושיות והתחשבות בזולת זה לא הצבע שצובעים בו את את החרא כדי שלא יראו שהוא חרא, אלא זו עצם ההכרה בזה שיש אנשים אחרים בעולם ושאסור לפגוע בהם רק כי אין לך מצברוח, או אתה לא מרגיש טוב באותו יום, או כי אתה יודע לבשל יותר טוב מהם. סיפור הסכין הקפיץ אותי - בנאדם שואל שאלה, ולא רק שהוא מתוייג מייד כאיזה אידיוט שלא מבין כלום, אלא גם מי שמנסה לענות לו, וקיתונות של לעג והשפלה נשפכים על רצונו הטוב. כל הסגנון המשפיל המכוער והמתנשא הזה פשוט עושה לי בחילה. זה פשוט זיהום בפורום שאני נהנה לטייל בו כבר הרבה שנים. כולם חושבים שלהם זה לא יקרה אם יהיו מספיק נחמדים, או שחבל לוותר על הידע האדיר של מישהו בענייני אוכל בגלל עניינים של "סגנון". בעיניי זו ממש תסמונת האישה המוכה שמעדיפה לחטוף עוד סטירה העיקר שיהיה מי שיפרנס את הבית. אני חייב להודות שבפעמים שהגועל הזה כוון אליי מאד נפגעתי ולא הצלחתי לגייס את גדלות הנפש או את חוש הפרופורציה כדי לא להתייחס לזה. ולכן כתבתי מה שכתבתי, ואני לא חושב שזה היה בסגנון לא הולם.

לא מסכימה בכלל

סרקזם, אירוניה וציניות אינם בבחינת עלבון. לעתים אירוניה גם מורה על אינטליגנציה גבוהה. מאידך העלבות מהירה, רגישות ייתר שאינה במקומה וקפיצה למצב של התקפה שהיא למעשה סוג של מגננה מעידים על חולשות, על חוסר הערכה עצמית ועל העדר ביטחון. מה קרה לכם? בסה"כ אבי התייחס באירוניה לשאלה שנשאלה (ולדעתי, שהיא לא פחותה מדעתך, - בצדק) באירוניה. נו אז מה? הוא לא האשים את השואלת בזנות ולא טען שהיא אהבלית. הרגישות הזו שכל מטרתה חרחור ריב לא במקומה. אני לא "נשכבת" מולך עצמת הידע של גולש זה או אחר ומאידך גם לא נראה שבגלל בוטות-מה שווה לעורר מהומות.

יש לי בעיה עם התגובה שלך, גילה

את אומרת שאת גולשת אנונימית בפורום הזה כבר הרבה שנים, וזאת כמובן זכותך המלאה, אבל מפריע לי שבפעמיים היחידות שבהן בחרת לכתוב זה היה כדי למתוח ביקורת על התנהלותם של חברי פורום - בפעם הראשונה מול נירה, ועכשיו מול אבי. מפריע לי גם שאת לוקחת רשימה של תכונות אישיות ועושה לפיהן דיאגנוזה מהשרוול שממנה משתמע שאבי הוא בעל אינטליגנציה גבוהה ואילו אלי - ילדותי (ואני מתנצלת מראש אם הבנתי אותך לא נכון, אבל ככה זה נשמע לי). ולעניין - אנחנו מכירים את אבי הרבה שנים, לטוב ולרע. ולפעמים לא מתחשק לבלוע את הרע כדי ליהנות מהטוב. אותם כללי נימוס אינטרנטי צריכים לחול על כל הגולשים בפורום, כולל עליו.

גילה היקרה

1. הוכחת בתגובתך שאפשר למתוח ביקורת חריפה ואישית בלי להעליב. 2. מאחר שיש לך בטחון עצמי בלתי ניתן לערעור ואת לא נעלבת מביקורת אני מרשה לעצמי להגיד לך, תוך גלישה מסויימת לסגנונו של אבי* שהאמירה ש"אירוניה מעידה על אינטליגנציה גבוהה" מעידה על אינטליגנציה מאד נמוכה.

אתה יכול לומר לי במישרין שלדעתך איני אינטליגנטית....

זה לא מזיז לי כהוא זה. שאירוניה מעידה על אינטליגנציה היא לא אמירה שלי אבל לא חשוב. אם אתה סבור שאתה אינטליגנט ואפילו שנון אז אני שמחה בשמחתך... ואחרי שסיימנו את הפרק הזה אז הבה נמשיך להתווכח על סגנון כתיבתו של אבי. זה כל כך מעניין. נכון? קצת חיים לפורום. וכאן סיימתי ואני שבה לאנונימיותי....

להגר

אם טרחת, בדקת וקראת את מעורבותי בפורום בעבר אז פלא שהסקת מסקנות שגויות. התערבותי בעבר הייתה נגד אילו שהעירו לנירה הערות מהערות שונות. התערבתי בכל פעם שנראה לי שהפורום גולש לקנטרנות אישית. ההפך ממה שאת טוענת. גם כאן אין בכוונתי להיכנס לוויכוחים אינסופיים. זכותך כמובן שלא לרצות "לקבל את הרע כדי ליהנות מהטוב וכיו" . זכותי גם לומר את דעתי ולהציע לפסוח על כל זאת ולהמשיך הלאה כדי שהפורום הזה לא יהפוך לעותק של פורומים אחרים... סוף פסוק מבחינתי

אלי והגר שלום

אני מסכימה עם כל מה שגילה כתבה. אלי, מותר לך שלא יהיה מקובל עליך שאבי הוא "אחלה בנאדם ורק שהוא קצת מחוספס" כמו שמותר לי לחשוב על אבי ועל כל אחד אחר מה שאני רוצה לחשוב עליו בלי לכפות את דעתי על אחרים ולכנות את אלו שאני לא אוהבת בשמות "ראויים", במיוחד לפורום אוכל, כמו "חרא". מעולם בשנות גלישותי בפורומים, לא ראיתי שנכתב על ידו של אבי מילה כגון זו.באשר ל"כולם חושבים שלהם זה לא יקרה אם יהיו נחמדים או יוותרו על ידיעותיו של "- מה יקרה? שאבי ירעיד את מקלדתו ויצעק גוועלד בצורה זו או אחרת על מתכון שהבאתי או משהו שהערתי-... נו באמת, דרך אגב זה כבר קרה בפורום אחר ולא קרה לי כלום- אני חיה ונושמת ולא הרגשתי אידיוטית או אישה מוכה וכאלה שציינת מדוע? כי אני בטוחה במי שאני ולא אבי או אחר ישנו את זה הבנתי שמה שהוער לי באותו אז היה על המתכון ולא עלי. אז מה היה להפוך בדברים להרהר בהם הלוך וחזור לנטור להעלב ולקחת ללב וממי? ואתה חושב שמה שנכתב על ידך היה בסגנון הולם? יש לי חדשות בשבילך לא רק שנקטת בסגנון לא הולם גם נתת לחזי ולי ולכל אלה שלא מסכימים עם דעתך אם בשקט או שלא, כותרת של נחמדים או לא רוצים לוותר על הידע האדיר והמשלת אותנו לנרפסים- אישה מוכה לשיטתך, זכותך לחשוב כרצונך...אני מצטערת שנפגעת ואיני שופטת אותך אבל מבקשת שגם אתה לא תטיף לצדק ותנהג בחוסר צדק בחריצתך אותי ואת חזי וכמונו שלא חושבים כמוך וכמו הגר- כן, אני רוצה להמשיך לראות פה את אבי מפני שאני חושבת שהוא מצויין בנושאים המטבחיים- הנושאים שבהם הפורום הזה דן.מקווה שלא תנטרו לי שכתבתי את אשר על ליבי. יום נהדר

החיים..

קצרים,וכולכם מתעסקים בשטויות. יש מסטר שף עוד מעט.. מתעסקים שם באוכל. ככה אומרים.
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: morannoga
עבור לפורום:
אוכל
בחר
בחר