עוינג שאבעס בק"ק בני ברק

בשבוע שעבר היינו בבני ברק להביא מצרכים לקידוש בבית הכנסת, לכבוד בר המצווה של שון. התגובות על איכות המוצרים, הטעימות שאנחנו עשינו במקומות, קבלת הפנים האוהדת שקיבלנו בכל מקום שיכנעו אותנו שצריך לספר על המקומות האלו לכולם. היום כמו אז, התחלנו את הסיור שלנו במעדני זהבה. נכנסים לחנות קטנה ומיד רואים אור גדול. זה החיוך שבו מקבלים כל אורח. אם הוא חדש במקום וזו לו הפעם הראשונה שכף רגלו דרכה שם, מיד דואגים שירגיש בבית. תטעם משהו, ביס מזה ביס מזה, בוא ותכיר מה יש לנו בחנות, תתרווח ותרגיש אחד מהחברה. קשה לעמוד בפני החיוך שובה הלב של התאומים ושל כל העובדים במקום. כשנכנסתי היום, כבר מהדלת קיבלו את פני כאחות קרובה שחזרה לביקור.
2.jpg
1.jpg

מעדני זהבה רחוב ירושלים 20 בני ברק

המקום הוקם בשנת 1973 על ידי זהבה ויצחק וינטר. לפני 25 שנה קנה ממנה את החנות אביגדור כהן. איש מאיר פנים, אוהב בריות. אביגדור עבד אז במפעל דגים, בשנות השמונים. הוא הכניס לחנות סלטים שונים והשאיר את המהות של החנות ביחד עם השם. את אהבת האדם שלו הנחיל לבניו התאומים שעובדים עימו. את החיוך שלהם אי אפשר לפספס. המקום מתמחה בדג מלוח, הערינג, ששמעו יצא לפניו. לראיה, איך ששמנו את צלחות ההערינג בבית הכנסת, הם נחטפו מיד והתגובות לא איחרו לבוא. איזה דג משובח, אמרו זה לזה המתפללים. אני לא קליבר בעניני דגים, כידוע, אבל הפולני התלהב מאוד, מההערינג האדום, ומההערינג בחרדל. אני לעומת זאת התלהבתי מעשרות סוגי הסלטים שעומדים במקררים. עשרות סוגים ומינים של סלטים, שיעלו על שולחן השבת. המנהג הוא לשים שמעה סוגי סלטים והספרדים מהדרים בח"י מיני סלטים. לקחנו עימנו כבד קצוץ צמחי שהיה כל כך טעים, שאפשר היה לטעות בו ולחשוב שהוא מכבד עם שמאלץ. את המלפפונים החמוצים כובש במקום משה שעובד איתם שם. אילו מלפפונים נפלאים שראוי לצרף לידם איזה געפילטע פיש להשלמת התמונה. על המדף עומדים בסדר מופתי קוגעלים. בשבוע שעבר הסתובבנו בהרבה מקומות שמכרו קוגעלים. את הקוגעלים של מעדני זהבה לא יכולנו לשכוח. בבית הכנסת הם נחטפו. גם הקוגעל הירושלמי, קוגעל תפוחי העץ וקוגעל תפוחי האדמה. בחנות קיבלנו לטעום קוגל תפוחי אדמה שהיה הטוב מסוגו. חם, פרוס לפרוסות עבות ועם המלפפון שלהם ליד - מושלם. אהבנו מאוד את הארבעס, שהם החומוסים המתובלים עם נגיעה מתקתקה שנהוג לאכול בשבת, וגם את הפול המתובל ומבושל. כמו פיצוחים, רק מבושלם, נחטף מיד. מקרר הדגים עמוס בכל טוב. מעושנים מכל סוג, מקרל שלם ומפולט, סלמון, מקרוסקה, וכל מיני דגים שאיני מכירה בשמותיהם. ראיתי שם צלחת עם שלושה מיני פילטים קצוצים של דג, בצבעים שונים, כמו ציור. יש מציות למי שרוצה לנשנש בדרך, ויש את האייער קיכאלעך, שהם מציות הביצים המפורסמות שמקובל לאכול בפורים ובכל הזדמנות. יצאנו משם עמוסים בכל טוב, ועם נזק קטן לכיס. המחירים סבירים בהחלט, האווירה מסבירת פנים, מקום שראוי להיכנס לשיגרת הביקורים בבני ברק. את הפרטים הטכניים למדתי מכאן: http://www.themarker.com/tmc/article.jhtml?ElementId=skira20090226_11066868

מעדני זהבה

הפולני לא יכל לעמוד בקסמו של ההערינג, ולמרות שכמעט כתבתי בכתובה שאם הוא יאכל דג מלוח הוא יישן באמבטיה באותו הלילה, בכל זאת ריחמתי עליו וקופםסה שכזו נסעה איתנו הביתה. הגיל עושה את שלו, אתם יודעים... מתרככים. עוד לקחנו קופסה של פילטים ללא עור של מקרל מעושן שנראים מיליון דולר מסודרים בקופסת הפלסטיק שלהם.

מעדני זהבה

הגאלה, גאוות המקום, בתמונה הראשונה למעלה, אחרונה מצד ימין.

ונעבור לקיגעלים

פרוסות משולשות ארוזות בניילון של קיגעל ירושלמי מדהים. איך אפשר לוותר?

מבט על החנות

שני כוכבים: מימין קיגעל תפוחי עץ, ומשמאל החומוסים והפול המבושלים

המומחים לדגים במלאכתם

כמו ציור

פילטים של שלושה דגים. ססגוני ויפה כמו ציור.

משם חזרנו לרחוב רבי עקיבא מספר 81, לדליקטעס

מקום שגילינו ממש במקרה. בעצם חיפשנו את המאפיה שליד. מאפית יעלה. הניחוחות שעלו מהמקום הקטן הזה וכל מה שהיה מונח על הדלפק, משכו אותנו להיכנס. מוסיקה חסידית כמו שאנחנו אוהבים, ושוב יהודי עם חיוך מסביר פנים, שרוליק. טעמנו את הגעפילטע. אני חייבת לומר שזה הגעפילטע הכי טעים שטעמתי מחוץ לבית. מתקתק במידה כמו שאנחנו אוהבים, עם גוף, והטעם לוואי היחיד שיש לו הוא של עוד. פשוט אי אפשר להפסיק לאכול אותם. קציצות שמנמנות וטעימות מאוד. לקחנו, בטח לקחנו. על הדלפק מונחים זה לצד זה גלגל ענק של קוגעל ירושלמי מהביל, תבנית מלאה בלאטקס (לביבות) שמנמנות, ובתוך הויטרינה המון מאכלים. לקחנו לאטקס שהפולני טרף כבר באוטו. המקום קטן ועמוס מקררים ובהם שוב עשרות סוגים של סלטים. בכל איזה זמן מחדשים את המגוון. בשבוע שעבר הכינו סלט חדש, סלט של סביח. קצת מכל דבר שמרכיב את הסביח ועם טחינה. נחמד. קיבלנו גם את המגוון שמציעה החנות. בעל המקום אמר שלכבוד פורים הוא פותח שולחן גדול עם המון דגים שלמים בכל צורות העשיה, ומזמין את כולם לבוא החל מרביעי-חמישי-שישי לפני פורים שיוצא השנה ביום א'.

האוכל המבושל

והדגים המשובחים

יש פרוסות ממולאות ויש קציצות ויש גליל שנפרס למנות. יש גם ראשים למי שאוהב.

חגיגה של סלטים

ועוד סלטים

ולא נפקד מקומם של הקוגעלים

מכל הסוגים. ויש גם קוגעלים שהם בעצם סוג של פשטידות.
עבור לעמוד
,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
אוכל
בחר
בחר