שנה טובה לכולם וגמר חתימה טובה גם

ראש השנה מאחורינו, השנה החדשה לפנינו. אפשר להתחיל להתכונן לארוחה המפסקת. אז מה היה לנו בארוחת החג? אצלנו בבית לא אוהבים חידושים גדולים בארוחת החג המסורתית. מחשים להיצמד למסורת ככל שאפשר. געפילטע בשתי צורות, פרוסות דג ממולאות בקציצה, למי שאוהב, וקציצות של דג לכל השאר. לא לשכוח את כיפת הזהב. עם חלה עגולה ליד ורוטב, ויש שאומרים חזרת נושכת שדין הכין ומלפפונים חמוצים. ליד היה גם כבד קצוץ, כמו תמיד. איך לא? מרק עוף עם קרעפלך וכל השאר כרגיל.
2.jpg
1.jpg

ההכנה בתמונות:

בחרתי בתפוחים שיש בהם מעט אדום בקליפה וטעמם חמוץ מתוק. אני מניחה שתפוחי דלישס הצהובים או סמית הירוקים יתנו תוצאה צהבהבה-ירקרה יותר.

המשך

שנה טובה לכולם וגמר חתימה טובה גם

ראש השנה מאחורינו, השנה החדשה לפנינו. אפשר להתחיל להתכונן לארוחה המפסקת. אז מה היה לנו בארוחת החג? אצלנו בבית לא אוהבים חידושים גדולים בארוחת החג המסורתית. מחשים להיצמד למסורת ככל שאפשר. געפילטע בשתי צורות, פרוסות דג ממולאות בקציצה, למי שאוהב, וקציצות של דג לכל השאר. לא לשכוח את כיפת הזהב. עם חלה עגולה ליד ורוטב, ויש שאומרים חזרת נושכת שדין הכין ומלפפונים חמוצים. ליד היה גם כבד קצוץ, כמו תמיד. איך לא? מרק עוף עם קרעפלך וכל השאר כרגיל.

ונעבור למתוקים. תפוח בדבש

לא מה שחשבתם. מגש של מתוקים שכולו בסימן תפוח בדבש.

תפוחים-תפוחים כל כך יפים וטעימים: קריש תפוחים

תפוחי עץ סוכר מים מיץ מלימון אחד שמן או חמאה לשטוף את התפוחים ולחתוך לקוביות (עם הקליפה). לשים במחבת טפלון עם 1 כוס מים. לכסות במכסה ולבשל על להבה בינונית במשך 20 דקות עד ריכוך. לטחון את התפוחים במשך דקה או שתיים עד לקבלת עיסה הומוגנית. קליפת התפוחים צריכה להיות מרוסקת-טחונה לחלוטין בתוך העיסה מבלי להשאיר עקבות לחלוטין. לשקול את עיסת התפוחים, להחזיר למחבת, ולהוסיף את משקל התפוחים בסוכר ביחד עם מיץ מלימון אחד. לחמם את העיסה עם הסוכר ומיץ הלימון עד שהסוכר נמס כולו. להביא לרתיחה ולבשל עד שהעיסה נפרדת מדפנות המחבת. לפי סוג התפוחים ומידת עסיסיותם התהליך הזה צריך לארוך 10-15 דקות. לרפד תבנית מלבנית בעלת דפנות שגובהן 2 ס"מ לפחות, בנייר אפיה. לשמן או למרוח בחמאה את נייר האפיה ולפזר סוכר בנדיבות. למזוג את עיסת התפוחים ולפזר עליה סוכר נוסף. להשאיר לייבוש במשך יממה שלמה ולחתוך לקוביות או לכל צורה שרוצים. ריבועי התפוחים האלו נשמרים היטב בקופסה סגורה אם לא יחסלו אותם עוד לפני... הערות שלי: במקום ריבועים חשבתי שיהיה נאה יותר לחתוך בעזרת חותכן לצורות של פרחים. המקור: http://fiordizucca.blogspot.com/2005/09/morbidose-alle-mele.html

ההכנה בתמונות:

בחרתי בתפוחים שיש בהם מעט אדום בקליפה וטעמם חמוץ מתוק. אני מניחה שתפוחי דלישס הצהובים או סמית הירוקים יתנו תוצאה צהבהבה-ירקרה יותר.

המשך

גילוי נאות: קצת שכחתי את הסיר על האש. אולי זה מה שתרם לצבע העמוק של המרקחת. לשמחתי לא נשרף כלום. אפשר גם לשים בצנצנת ולאכול כמו מרמלדה מרוכזת וטעימה. ניסינו למרוח על לחם - משובח ביותר. לא צריך כלום יותר.

דבורים בזזזזזזזזזזזזזזזזזזזזזזזזזזז

לעוגיות הדבורים: 350 ג' קמח 100 ג' חמאה קרה חתוכה לקוביות 100 ג' דבש 100 ג' סוכר 1 ביצה קליפת לימון מגוררת שקית זעפרן לקישוט: שקדים פרוסים שוקולד מומס לשים את כל מצרכי העוגיות בקערה. לערבב במהירות. לאסוף לכדור ולעטוף בניילון נצמד. לצנן שעה במקרר. לחמם תנור לחום 180 מעלות. לחתוך פיסות מהבצק, ליצור כדורים אובאליים, ליצירת גוף הדבורה. לשים מכל צד של הגוף שקד פרוס ליצירת הכנפיים. להניח על תבנית אפיה מרופדת בנייר אפיה, ולאפות במשך 10-15 דקות. כשהעוגיות מוכנות, להמיס את השוקולד,להכין שק זילוף מנייר אפיה או משקית ניילון ולזלף פסים על גוף הדבורה. אפשר להשתמש גם בנוטלה, רק שהיא לא מתקשה כשהיא מתקררת בניגוד לשוקולד מומס. הערות שלי: לא הוספתי זעפרן, אין לי מושג באיזה ארגז הוא מתחבא. השתמשתי בג'ל מיוחד במקום בשוקולד, פשוט משום שהוא היה זמין לי יותר. המקור: http://dandoliva.blogspot.com/2007/09/apine-al-miele-mandorle-e-zafferano.html

ההכנה בתמונות:

דובשניות של מיקי שמו, תודה לשושי זלינגר על המתכון

דובשניות של מיקי שמו 200 גר חמאה רכה 1/2 כוס סוכר 1/4 כוס סוכר חום כהה 1 כוס דבש קורט מלח 2 ביצים מס' 1 4 כוסות קמח 1 שקית אבקת אפיה אבקת סוכר לציפוי יש להכין את המסה יום לפני ולהכניס למקרר ולמחרת לעבוד ולרדד לכדורים ולטבול באבקת סוכר. לאפות בחום בינוני 175 מעלות כ-10 דקות...

עוגיות דבש ותבלינים

במקור אילו העוגיות המסורתיות לכריסטמס של הגויים. הן עברו גיור כהלכה והן נפלאות לראש השנה. עם או בלי הזיגוג הלבן. אני ויתרתי. עוגיות דבש ותבלינים 500 ג' קמח 125 ג' חמאה 125 ג' סוכר חום 250 ג' דבש 1 ביצה גדול או 1 ביצה קטנה + 1 חלמון 1 כפית סודה לשתיה 10 ג' אבקת קקאו 1 כפית שטוחה קינמון 1 כפית אבקת ג'ינג'ר (זנגביל) לערבב בסיר קטן את החמאה, הסוכר, הדבש והתבלינים. להמיס עם אש קטנה עד שהסוכר נמס לחלוטין ואז להוסיף את הקקאו לערבב ולצנן. לערבב את הביצה – טרופה כדי לאחד את כל המצרכים. לנפות לקערה את הקמח ואבקת הסודה לשתיה עם המלח. להוסיף לתערובת הדבש. לערבב לקבלת תערובת חלקה. לעטוף בניילון נצמד ולצנן במשך 3-4 שעות. אפשר גם להכין לילה קודם ולהשאיר במקרר ללילה. לרדד בין שני דפים של נייר אפיה. לקרוץ צורות ולאות בחום בינוני (180 מעלות) עד שמתייצב. 10-15 דקות. להוציא ולצנן. אם רוצים לצפות: לציפוי: 1 חלבון 200 ג' אבקת סוכר להקציף את החלבון תוך שמוסיפים את אבקת הסוכר באיטיות עד לקבלת תערובת חלקה. לשמור מכוסה בניילון נצמד. למרוח בעזרת סכין שטוחה או לזלף מבעד לפיה צרה. להמתין הרבה שעות לייבוש מוחלט. בעיני הן נפלאות גם בלי הציפוי. המקור: http://sognidizucchero.blogspot.com/2008/12/christmas-cookies.html

עוגיות שקדים - נפלאות גם לפסח

עוגיות שקדים 400 ג' אבקת שקדים 200 ג' אבקת סוכר 2 חלבונים בינוניים (70 ג' בערך) 1 כף מיץ לימון סחוט טרי 3 כפיות שטוחות אבקת קינמון ½ כפית ג'ינג'ר טחון קורט אבקת ציפורן 1 מקל וניל קורט מלח לציפוי: 1 חלבון 200 ג' אבקת סוכר 1 כפית מיץ לימון לערבב בקערית את אבקת השקדים, הסוכר, התבלינים והמלח. להקציף את החלבונים לקצף רך, ואז להוסיף את מיץ הלימון, ואת אבקת הסוכר, מעט בכל פעם. להמשיך להקציף עד לקבלת קצף יציב ומבריק. להוסיף את הקצף למצרכים היבשים, מעט בכל פעם, עד שהכל יבלע ויהפוך לתערובת הומוגנית. יש לשים לב שיתכן ולא יהיה צורך בכל הקצף. אם התערובת יציבה ויבשה אפשר להפסיק להוסיף את הקצף. התערובת אינה צריכה להיות דביקה במגע. אני הוספתי את כל הקצף. לעטוף את התערובת בניילון נצמד ולצנן במקרר במשך 1 שעה. לחמם תנור לחום 150 מעלות. לשטח את תערובת הבצק על משטח עבודה שעליו פוזרה מעט אבקת סוכר. עובי הבצק צריך להיות כחצי ס"מ. לקרוץ צורות בעזרת מיקדים. להעביר לתבנית אפיה מרופדת בנייר אפיה. לאפות במשך כ- 15 דקות. לצנן לחלוטין. אפשר גם ליצור עיגולים ולשים שקד בראש כל כדור. לאפות כנ"ל. לשים במנז'טים. להכין את הציפוי: להקציף את החלבון. להוסיף מיץ לימון ואת אבקת הסוכר מנופה. להמשיך להקציף עד שהקצף הופך מבריק. אם הקצף סמיך מידי אפשר להוסיף כמה טיפות מיץ לימון. אם הוא דליל מידי אפשר להוסיף עוד קצת אבקת סוכר. אפשר להכין את הציפוי מראש ולשמור במיכל סגור במקרר. למרוח בעזרת סכין ולחכות שעות רות לייבוש. אפשר גם להכין ללא ציפוי. כמוני. הערות שלי: העוגיות האלו דומות מאוד לעוגיות של הנזירות בסגנון האמרטי. עוגיות איטלקיות טיפוסיות מאוד. http://www.cilieginasullatorta.it/2008/12/biscotto-di-natale-zimtsterne.html
עבור לעמוד
,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
אוכל
בחר
בחר