מחפשת מתכון של עוגת גבינה קרה עם ג'לטין

שאין בה ביצים והיא יציבה לחיתוך דהיינו הפרוסה לא מתמוטטת על הצלחת אלא עומדת יפה נשארתי עם ים של מוצרי חלב עוד מהחג.. תודה

רציתי לספר לך ש..

הכנתי עוגה ללא אפיה והכמויות היו 750 גר' גבינה 5% 3/4 כוס סוכר 1 שמנת להקצפה + 1 כף שטוחה של אינסטנט וניל לחיזוק הקצפת. (למי שאינו מפחד מקלוריות אפשר 2 שמנת להקצפה וכמובן יוצא שמן יותר) לכל הכמות הזו הספיקה כף אחת שטוחה של ז'לטין מומס ב-1/4 כוס מים חמים. זה הספיק לתבנית A4 כשהקונסטרוקציה:שכבה של בסקויט טבול בקפה+ברנדי, שכבה של גבינה ושוב בסקויט ושוב שכבה פחותה של גבינה. העוגה בהחלט יציבה ואינה קורסת. ה"מתכון" אינו שייך לאיש פשוט ניסוי כלים במטבח הפרטי שלי.

תודה,

אני מניחה שלא מדובר גם בעוגה גבוהה..?? למרות הג'לטין,האם לדעתך היתה מחזיקה מעמד כפרוסה גבוהה בלי הביסקוויטים..? בכל מצב - נשמע טעים מאד תודה דונה

מחפשת מתכון של עוגת גבינה קרה עם ג'לטין

שאין בה ביצים והיא יציבה לחיתוך דהיינו הפרוסה לא מתמוטטת על הצלחת אלא עומדת יפה נשארתי עם ים של מוצרי חלב עוד מהחג.. תודה

בבקשה - עוגת גבינה מדהימה

מתכון ממש טוב לעוגת גבינה יש ביצה אחת רק בבסיסה ואני בטוחה שאפשר להכין בסיס אחר עוגיות + חמאה מומסת

"אני לא מצליחה להכנס" יכולה להעתיק לי בבקשה לפה?

בבקשה

http://bit.ly/b1GLZ

ביקשתי את המתכון - לא את האתר !!!!!!!!!!!!!!!

זאת עוגה עם ביצים...הפרסום כאן חוגג.

הראשונה טובה וללא ביצים, לקרר טוב.

אהה סליחה :) בבקשה...

עוגת גבינה קרה לבסיס העוגה: 300 גרם קמח מנופה 200 גרם חמאה קרה חתוכה לקוביות 1/2 כוס סוכר/אבקת סוכר (100 גרם)1 יחידה ביצה* ניתן להוסיף גרידת לימון לבצקל עוגת גבינה: 200 גרם גבינת שמנת 30% 50 גרם שמנת חמוצה 1 יחידה לימון (גרידה +מיץ) 1 כוס סוכר (200 גרם) 25 גרם מים 1/3 כוס סוכר (70 גרם) 40 גרם חלמונים 7 גרם ג'לטין 28 גרם מים קרים 250 גרם שמנת מתוקה לקישוט:תותים,דובדבנים,פטל אדום,פטל שחור,ענבים ירוקים,תאנים הכנת הבסיס: שמים את הקמח, הסוכר והחמאה במעבד מזון ומעבדים לפירורים דקים. 2. מוסיפים ביצה, וממשיכים לעבד לפירורים גדולים. 3. אוספים את כל הפירורים למעין "פיתה", עוטפים בניילון נצמד ומאחסנים במקרר. 4. מוציאים את הבצק מהמקרר, מקמחים מעט משטח עבודה ומרדדים לעלה בעובי 3 מ"מ. 5. קורצים עיגול בעזרת התבנית / רינג בקוטר 20, מניחים על נייר אפייה ומחוררים מעט עם מזלג. 6. מחממים תנור ל- 180 מעלות. מכניסים את הבצק לאפייה ומורידים את חום התנור ל-170 מעלות. 7. אופים כ-10 -12 דקות עד שמזהיב. מוצאים מהתנור ומצננים. 8. מסדרים את הרינג על תבנית מרופדת בנייר אפייה (רצוי על כזו שנכנסת למקפיא) ומניחים את העיגול הפריך במרכז. מסדרים את השקף על דפנות הרינג / תבנית. 9. הכנת העוגה: מערבבים ג'לטין ומים בצלוחית קטנה ,מניחים בצד. 10. מקציפים שמנת מתוקה למרקם יציב ולא קשה, שמים במקרר. 11. מערבבים גבינת שמנת ,שמנת חמוצה, סוכר,גרידה ומיץ לימון. 12. מקציפים במיקסר את החלמונים והסוכר לתערובת תפוחה ובהירה. 13. מחממים מים וסוכר ל-121 מעלות (סירופ סוכר מבעבע). 14. מוסיפים את הסירופ באיטיות לתערובת החלמונים תוך כדי הקצפה.ממשיכים להקציף עד שתערובת מתקררת. 15. מחממים את הג'לטין 10-12 שניות במיקרו –עד שנהיה שקוף ונוזלי ללא גושים ונקודות. מוסיפים מעט מתערובת הגבינה לצלחת הג'לטין ומערבבים (השוואת טמפרטורות). 16. מערבבים את תערובת הגבינות עם הג'לטין. 17. מאחדים את מסת החלמון עם הגבינה. 18. מקפלים את השמנת לתוך תערובת הגבינות בתנועות איטיות. 19. שופכים לתוך הרינג / תבנית ומניחים להקפאה למשך לילה. 20. מוציאים את העוגה לפני ההגשה ומקשטים במיני פירות טריים בצורת כתר מסביב לעוגה.

תודה,

אני מניחה שלא מדובר גם בעוגה גבוהה..?? למרות הג'לטין,האם לדעתך היתה מחזיקה מעמד כפרוסה גבוהה בלי הביסקוויטים..? בכל מצב - נשמע טעים מאד תודה דונה

מעריכה שכף אחת ז'לטין תחזיק גם ב-תבנית 26

אם תכיני עוגה עם יותר מ-750 גר' = מקסימום עוד חצי כף תעשה את העבודה טוב.

עוד נקודה-שמנת מוקצפת נוספת תתן לעוגה נפח גדול יותר

העוגות אלה הן פושטיות אבל קרירות וטעימות מאוד ואפשר כל תוספת מעל כיד הדמיון כמו פרי (תות למשל או אננס) מזוגג או שוקולד. אין חוקים אצלי בהן פרט לכמות של הז'לטין.
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
אוכל
בחר
בחר