סלמון בהדרים

סלמון בהדרים 1 כוס דבש (בערך - אפשר יותר ואפשר גם פחות) 8 כפות רוטב סויה 1 כוס מיץ תפוזים קליפה משני תפוזים 4 פרוסות עגולות של תפוזים עם הקליפה (מ-2 תפוזים בערך) 4 שיני שום כתושות לקלוף את התפוזים ולחתוך לרצועות ז'וליאן דקיקות וארוכות לחמם את הדבש בסיר קטן. להוסיף את פרוסות התפוזים עם הקליפה. אם התפוזים משחירים או מתייבשים מהר מידי, אפשר להוציא אותם. להוסיף לסיר את רוטב הסויה, שום ורצועות התפוזים. להרתיח עד שיעלה בועות. לבשל על אש נמוכה במשך 1 דקה. למרוח את הדג בשמן זית. לשים על תבנית אפיה כשהעור כלפי מעלה, ולא כלפי מטה כרגיל. לאפות בחום גבוה 4-5 דקות. להוציא, להפוך בעדינות לצד השני. למזוג על הדג את הרוטב, להחזיר לעוד כמה דקות אפיה בתנור בחום בינוני (3 דקות בערך) ולהוציא. הערות שלי: זמן האפיה תלוי מאוד בגודל ועובי נתח הדג. יש להשתדל שלא לבשל יתר על המידה כדי שלא יתייבש.

טוב, תפסתי שורה אחת מפה - לגיד לכ

שכרגיל,אני אחזור על עצמי אבל ... התמונות שלך עושות לי רק טוב השיתוף שלך ענק התוצרים שלך נפלאים ההגשה יפייפיה ואם אני צריכה להשוות לדברים נפלאים שאני אוהבת אני אביא בחירות מצחיקות אז אשאיר את זה פתוח ככה ...מראות נפלאים כמו כל דבר שמביא חיוך ועונג ! דונה

מגדל של בלינצ'ס - כמו של דונה - אבל רק כמעט. שלה יותר יפים.

מאז שראיתי את התמונות של הבלינצ'ס של דונה, אין לי מנוחה. שלא תבינו אותי שלא כשורה. גם שאר התמונות שלה עושות לי המון טוב על הלב. יש לה את זה, אין ספק. מזמן אמרתי. אבל הצורה העגולה המדויקת של הבלינצ'ס שלה, הדרך בה קופלו ונשארו מהודקים, כמו גליל יפה כזה, איכשהו איתגרה אותי. הייתי חייבת גם. שיצאו לי יפים, ולא שטוחים, ולא מקופלים. מצאתי את המחבת המרובע שלי בתחתית הארון. וניסיתי. וואלה הצליח. לא יפה כמו דונה. אבל בהחלט עבר את המבחן. לא שמישהו כאן שם לב לזה בכלל, כשקמו בבוקר וחיפשו משהו טעים לנעוץ בו את השיניים...

ניצי יקירתי. זו לא ארוחה זו שירה!

עוגת הגבינה הנהדרת של פיירי מי

http://www.tapuz.co.il/blog/viewEntry.asp?EntryId=1393698 מתוך הבלוג שלה שלא ידעתי בכלל על קיומו. מה שהכי אהבתי זה שמקור המתכון הוא אמא שלה. אני הכי אוהבת מתכוני אמא-דודה-סבתא וכד'. אתם הרי כבר יודעים. מתכונים כאלו שמכינים את עצמם. עוגת גבינה קלאסית החומרים: 6 ביצים מופרדות 1-3/4 כוס סוכר 1 שקית סוכר וניל 2 גבינה לבנה 9% ו-1 גבינה לבנה 5% 1 שמנת חמוצה 3 כפות קורנפלור או קמח תפו"א אופן ההכנה: מחממים תנור לחום בינוני-גבוה. מערבבים החלמונים לעיסה, מוסיפים גבינות, שמנת וקורנפלור ומערבבים לעיסה חלקה. מקציפים בהדרגה סוכר וסוכר וניל עם החלבונים לקצף יציב. מוסיפים לתערובות הגבינות בתנועות עטיפה ומערבבים לתערובת אחידה. משמים תבנית אפיה בגודל 26-28 ויוצקים אליה התערובת. אופים 10-15 דקות בחום בינוני-גבוה, מנמיכים התנור לחום בינוני ואופים לעוד שעה. משאירים בתנור לצינון. מקור המתכון: אמא של פיירי מי

דימיון מדהים לעוגה של אמ'שלי

לפיכך היא ללא ספק מצויינת

אפשר לגשת לסלסילת הלחמים: גריסיני קימל וצ'ילי

גריסיני קימל וצ'ילי 500 ג' קמח לבן רגיל 10 ג' שמרים טריים 250 ג' מים 15 ג' מלח 1 כף דבש 40 ג' שמן זית 1 כף שבבי צ'ילי 1 כף זרעוני קימל לערבל את כל המצרכים לבצק גמיש. לעצב את הבצק לצורת מלבן על משטח בעבודה. לכות במגבת ולהניח להתפחה במשך כשעה. בתום השעה, לחתוך מקלות מהצב הקצר של המלבן. למתוח ולמשוך קצת את המקלות. ככל שיהיו מתוחים יותר כך יהיו יותר פריכים. למשוח במעט שמן זית. אפשר גם לפזר קמח. להניח על משטח אפיה מרופד בנייר אפיה. לאפות בחום 200 מעלות עד הזהבה – 15 דקות.

פראי ויפה כ"כ

זה רק מרמז לי שמעולם לא ראית את הרשומה שלי בבלוג

מלפני שנה בערך http://www.tapuz.co.il/blog/ViewEntry.asp?EntryId=1238658 ולא שכפ'ת לי אלא שפשוט בגלל זה חיכית שנה..חחחחח נראה מצויין

שתהיי לי בריאה - בחיי שלא זכרתי.

סיפרה לי חברה איטלקיה על פיצה קונוס, http://www.konopizza.com/ תפתחי את הסרטון שב: prodotti פתחתי ברשת וראיתי על מה מדובר. בכלל לא זכרתי שכתבת על זה כבר. זה בסדר, אני לא זוכרת גם דברים שאמרתי או ראיתי מאתמול-לפני שעתיים-דקותיים וכד'. אילו זכרתי, הביצוע שלי היה מן הסתם הרבה יותר יפה. והרבה פחות מעצבן. הפיצה שאני ראיתי היתה מבצק שמרים שכן תופח קצת, לא לגמרי דקיק והיתה מלאה ברוטב עגבניות, גבינה, וכל מה שאת אוהבת לשים על הפיצה - רק בפנים. נורא הזכיר לי את הקיורטוש, כי נאפה גם על מקלות כאלו, ואני שברתי לי את הראש איך אוכל לאפות אותם בתנור הבייתי. מצטערת דונה, הראש לא עובד. מתנצלת. זה הגיל או סתם עייפות החומר.

בטח שראיתי. אפילו אמרתי לך שם* שזה יכול להיות להיט עולמי אצלנו בבית.

אבל כמו עוד הרבה דברים אחרים, אמרתי ושמתי במגירה, ואח"כ שכחתי מזה לחלוטין. שוב, מצטערת דונה. קבלי את התנצלויותי. * בדקתי בתגובות. כבר לא סומכת על הראש שלי לחלוטין.

אפשר לגשת למתוקים? טירמיסו אישי

מתכון מודולרי, ניתן להכין אותו לפי מידה. יש רק להכפיל את הכמויות. אז ככה: המצרים: בישקוטים - אנא השתדלו לקנות את הבישקוטים "סאבויארדו" תוצרת איטליה. אלו הם הבישקוטים לטירמיסו, המרקם שלהם אינו מתפורר ובקיצור, ככה זה צריך להיות. קיים בהרבה סופרמרקטים. אם אין, אז בישקוטים מסוג אחר, אבל מתוצרת איטליה, סליחה על הפלצנות, אבל אם רוצים שיצא כמו שצריך ולא בערך, יש להקפיד. קפה אספרסו חזק - 1/2 כוס, או לחילופין נס קפה חזק מאוד (2 כפות קפה על כחצי כוס מים) סוכר ביצים גבינת מסקרפונה (אך ורק) אבקת קקאו מאיכות טובה (ללא סוכר) ועכשיו לכמויות: המתכון האיטלקי הולך כך: על כל 100 ג' גבינה יש להקציף ביצה אחת מופרדת לחלמון וחלבון +2 כפות סוכר, כף לחלבון וכף ולחלמון. בארץ, בגלל שהגבינה יותר מיימית (זה לא נראה כך אבל זה בהחלט כך), אני מורידה מכמות של 500 ג' גבינה ביצה אחת. ז"א על 500 ג' גבינה, אני מקציפה רק ארבע ביצים עם חמש כפות סוכר להקצפת החלמונים וחמש כפות סוכר להקצפת החלבונים. להקציף את החלמונים עם מחצית הסוכר, ולערבב עם הגבינה בעדינות עד שתיבלע בתוכו. להקציף את החלבונים עם המחצית השניה של הסוכר ולקפל לתוך תערובת החלמונים והגבינה. למזוג את הקפה לצלחת עמוקה, להוסיף מעט ברנדי. לטבול את הבישקוטים בצלחת (לא להספיג יותר מידי) ולהניח בתבנית המיועדת.לכסות בחלק מתערובת הגבינה. לטבול עוד בישקוטים ולסדר שכבה שניה על הגבינה ושוב לכסות בתערובת הגבינה הנותרת. להעביר את אבקת הקקאו דרך מסננת ולאבק את כל פני השכבה העליונה של הגבינה. לכסות בנייר אלומיניום כך שלא ייגע בעוגה אלא יכסה את התבנית מלמעלה - קונסטרוקציה מסובכת למדי, לשלוח לאיפסון במקרר לפחות ללילה עם שומרי ראש (כי ישנה התגנבות יחידים לכיוון המקרר כשיודעים שיש טירמיסו מאופסן שם). לאכול למחרת, להאנח עמוקות ולברך את האיטלקים על יצירת מופת קלה שכזו! בהצלחה!

שאלה בקשר למיכלים של הטירמיסו

הי ניצי\ הכל מקסים ומגרה!! שאלה לגבי הכוסות של הטירמיסו מה גודלם? יש לי דומים של מיכלי זהב אבל הם כל כך פיצפונים שאני מתביישת להגיש בהם קינחים. תודה רבה

כ-10 ס"מ גובה.

לא ממש גדולים. מספיקים לשתי שכבות טירמיסו במידה מדויקת ומינון מבריק.

בטח שראיתי. אפילו אמרתי לך שם* שזה יכול להיות להיט עולמי אצלנו בבית.

אבל כמו עוד הרבה דברים אחרים, אמרתי ושמתי במגירה, ואח"כ שכחתי מזה לחלוטין. שוב, מצטערת דונה. קבלי את התנצלויותי. * בדקתי בתגובות. כבר לא סומכת על הראש שלי לחלוטין.

חחחחח על מה ההתנצלות ? מצחיקולה

הכל בסחוקים האמת שיש רשת בארץ לעניין הזה כבר עוד לא הייתי שם אבל מעניין לבדוק הבצק עדיף שיהיה מהמהירים והדקים ומצידי שיתנו לי רק לאכול סתם משטחי בצק כאלו..חחח

חלומי מטוגנת

תמונות נהדרות

חחחחח על מה ההתנצלות ? מצחיקולה

הכל בסחוקים האמת שיש רשת בארץ לעניין הזה כבר עוד לא הייתי שם אבל מעניין לבדוק הבצק עדיף שיהיה מהמהירים והדקים ומצידי שיתנו לי רק לאכול סתם משטחי בצק כאלו..חחח

אנחנו יכולות להיות נורא חסכוניות כצוות: אני מעדיפה את המלית, אשאיר לך את הבצק בשמחה

מזכיר לי שכשהבנים הגדולים היו קטנטנים, אחד היה אוכל רק את החלמון של הביצה, והשני רק את החלבון. כלומר, בביצה אחת פתרת ארוחת ערב של שניהם... איפה הרשת של הקונוס פיצה? מענין.

לורנה בוביט לא היתה עומדת במשימה

אני הייתי מחסלת את כולם לפני שמישהו בכלל היה מגיע (ואפשר לקרוא את המשפט הזה משמאל לימין מצידי) נראים מעולה !!!! את תצטנעי (את לא מצנעה נכון?) ו......אנחנו נהלל

לורנה בוביט היתה רעבה?חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח.

לזאניה ריקוטה

הילדים ביקשו לזאניה גבינות. בכל הלכסיקון האיטלקי לבישול אין ולו לזאניה אחת של ריקוטה שאין בה תוספת של בייקון או אספרגוס או תרד או פטריות או ארטישוק. אז הכנתי משהו שהמצאתי לבד. לזאנית ריקוטה וגבינות. 1 חבילה עלי לזאניה של בארילה רוטב עגבניות (אפשר להכין לבד מעגבניות מרוסקות ולא מרסק, ואפשר להתשמש ברוטב עגבניות בארילה או גם בעגבניות מרוסקות מקופסה או צנצנת) 750 ג' גבינת ריקוטה רוטב בשאמל עלי טימין גבינת פארמיג'יאנו מגוררת לרוטב הבשמל: להמיס 50 ג' חמאה בסיר קטן. להוסיף 2 כפות קמח ולערבב היטב. להוסיף 1 כוס חלב ולערבב. לתבל במעט מוסקט מגורר מלח ופלפל. לבשל עד שיסמיך. אפשר להכפיל כמויות. למרוח תבנית אפיה במעט רוטב עגבניות. להניח עליה עלי לזאניה כך שיכסו את כל התבנית. למרוח על עלי הפסטה רוטב עגבניות. לפזר על הרוטב קצת טימין -עליו לפזר קצת מהבשמל. על הבשמל להניח גושי ריקוטה. לפזר על הריקוטה פארמיג'יאנו מגוררת. שוב לחזור על סדר השכבות עלה פסטה- עגבניות-טימין-בשמל-פארמיג'יאנו-ריקוטה וחוזר חלילה. עד תום המצרכים. אפשר להקפיא. מפשיר נפלא. אם מקפיאים כדאי לשים על השכבה העליונה ניר אפיה ולהקפיא איתה כדי שהרוטב לא ידבק לניילון הנצמד. רצוי להקפיא לפני אפיה. לאפות בחום בינוני 180 מעלות עד שמזהיב ומבעבע.

שלבי ההכנה בתמונות:

המשך ההכנה בתמונות:

המשך ההכנה בתמונות:

עבור לעמוד
, , , ,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
אוכל
בחר
בחר