שרימפס בלימון זעפרן וארטישוקים

1 שקית של שרימפס בלאק טייגר קפואים 8 תחתיות ארטישוק חתוכות לארבע 1-2 שיני שום מיץ מחצי לימון (ואפשר יותר) שקיק זעפרן טהור - או כמה סיבים מושרים במעט מים חמים שמן זית, חמאה טימין, פטרוזיליה 1 לימון בשרני פרוס לפרוסות לא דקיקות חתוכות לארבע - להוריד הקצוות מלאי הקליפה להפשיר את תחתיות הארטישוק עד שניתן יהיה לחתוך אותן לארבע. לפרוס את שיני השום לפרוסת דקות. להפשיר את השרימפס ולייבש על מגבות נייר. לחמם מעט חמאה במחבת טפלון. כשהחמאה נמסה, להוסיף את השרימפס ולהלהיט עד שישנו צבעם לוורוד. להוציא ולשמור בצד. בינתיים להוסיף למחבת מעט שמן זית ואת השום ולאדות עד שמעלה ניחוח. להוסיף את הארטישוקים ולהקפיץ. להוסיף למחבת את מיץ הלימון, וכשהמיץ מבעבע, להוסיף לתוכו עוד חמאה (הכמות לפי הטעם וספירת הקלוריות), את רבעי פרוסות הלימון ואת הזעפרן. לערבב. להוסיף למחבת את השרימפס ולהקפיד שהכל ייצבע בזהב. לאפשר רתיחה חזקה אחת, להקפיץ עוד קצת ביחד לעירוב טעמים, להוסיף טימין טרי, לטעם ולהוסיף מלח ופלפל לפי הצורך. להעביר מיד לצלחת הגשה ולפזר פטרוזיליה קצוצה מעל. אין כבושם הזה! מבוסס על רעיון של אורי בורי עם שינויים אישיים שלי.

ינוסה בקרוב!

הולך להיות לי לילה לא קל...

פאי לימון

פאי לימון

ניצי שלום בבקשה אשמח מאוד לקבל את המתכון לעוגת פאי לימון תודה

ניצי, חדשה כאן, נעים מאוד.

העוגה נראית מדהים, תוכלי לומר לי איך עשית את הציור על העוגה, או מאיפה קנית? תודה

שלום לכולם אני מצטרפת חדשה .ניצי מזל טוב .הכל נראה מעולה

תאווה לעיניים יאמי ,יאמי בישולים לתפארת..

אשדוד

צר לי. לא יודעת איפה, באשדוד. נסי בחנויות מתמחות.

פאי לימון

ניצי שלום בבקשה אשמח מאוד לקבל את המתכון לעוגת פאי לימון תודה

פאי לימון

כאן. http://community.walla.co.il/?w=/303/1036/11551902

שלום לכולם אני מצטרפת חדשה .ניצי מזל טוב .הכל נראה מעולה

תאווה לעיניים יאמי ,יאמי בישולים לתפארת..

תודה תודה וברוכה הבאה גם!

שמחים שהצטרפת.

השבוע חגגנ את יום הולדתו ה-18 של תום.

לבקשתו, הכנתי ארוחה בבית לפי תפריט שחלם, במקום הארוחה המסורתית במסעדה. מספר מנות של אנטיפסטי החלו את הארוחה. פיצה עם בשר, שהיתה בגודל של מנת ביס, כדי שלא נתמלא מידי ישר על ההחלה. את המנה הזו הוא אכל בפולין דווקא וטעמה הלך עימו מאז. את כדורי המוצרלה המטוגנים אני הוספתי, סתם כי בא לי.

מזל טוב, הרבה אושר ובריאות

תודה-תודה לכולכם!

ניצי - רק עכשיו ראיתי - WWOOOWWWWW

כל הכבוד והמון המון מזל טוב sunie
עבור לעמוד
, , ,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: חיה רבינוביץ
עבור לפורום:
אוכל
בחר
בחר