סדנת שמרים מתוקים - שף יניב גור אריה, בכיתרי עפולה. אזהרה: תמונות קשות

ביום ג' אחה"צ. יניב על גומות החן שלו והידע העצום שלו וכשרון ההוראה הנפלא שלו - מרביץ בנו, 8 נשים, שמרים מתוקים. הוא הכין 3 בצקים: בצק שמרים מתוק בסיסי בצק שמרים "רבוך" - פלונדר בצק בריוש. מהבסיסי הוכנה רולדה של פרג, שושנים, רולדה "בורג עם קינמון. מהפלונדר - קראנצ' כמובן וגם דניש בכמה מילויים מהבריוש - בריושים אישיים עם סוכר גבישי מעליהם, ברישים עם שוקולד ועוד. היו לנו לפחות 10 סוגי עוגות לטעום (מה לטעום, לאכול. לקחנו הביתה, מי יכול לאכול כל כך הרבה עוגות! קיבלנו הסברים מעמיקים על הגלוטן ותפקידו בעוגה, על כמות המים הנחוצה (אין "כמה שנכנס" - יניב מנפץ מיתוס...), על משפר אפיה וגם על השמרים עצמם. קיבלנו גם, בתשובה לשאלותינו, "טיפים" לסופגניות. יניב הוא לא רק שף מחונן, אלא, כאמור, גם מורה מחונן והשילוב בין השניים מביא לסדנה יותר ממושלמת. באמת שאין הרבה כמוהו. פירגון אחד נוסף מגיע למיקי רבינוביץ' מ"כיתרי" שטורחת ומביאה אלינו את טובי המורים (בשבוע הבא סדנת שוקולד עם מישי) וגם את כל הפרודוקטים והכלים. המחירים - זולים יותר מבכל מקום אחר, היחס - הרבה יותר נחמד. ובכל זאת, גברי ונשות הפרובינציה הצפונים אינם מגיעים. ואם לא נגיע - המקום ייעלם ואז נבכה מרה. ועכשיו - לעוגות

הבריוש מוכן להגשה ופירות יער עם מירואר מוכנים

לדניש עם קרם פטיסייר

ועוד קצת ודי

ורק עוד לגלות שיניב הוא עכשיו גם השף במסעדת "ספרקס" שעובדת בסופי שבוע בלבד, וגם היא "צפונית" - בשדה יצחק, מול להבות חביבה ב"עוקף חדרה" הותיק, שעובר דרך צומת הכלניות. אפשר לראות את התפריט באתר REST, אם פירגון - אז עד הסוף.

פירגון זה תמיד נפלא בעיני. אף פעם לא מובן מאליו. יניב גור אריה הוא שף מוכשר ואדם נחמד

וגם חביב, איש מקצוע רציני ביותר, שראוי לכל הפירגון שאנחנו (ואחרים) יכולים לתת לו. הוא גם אומר שהוא אוהב לבוא לעפולה (במו אוזני שמעתי). הוא גם מוכן שיעלו מתכונים שלו לפורום שלנו, הוא נתן לי את הסכמתו באחת הסדנות הקודמות בהן ביקרתי, בכתרי של מיקי רבינוביץ. יתרה מזאת, יניב אף הסכים לבוא להתארח אצלנו ולענות על שאלות של הגולשים בתאריך נקוב מראש, וגם זו הזדמנות לשמוע קצת על רזי האפיה והבישול. אישית מתה על המתכונים שלו. הם ברורים, ומדויקים וטעימים מאוד. הכנתי פעם ארוחה שכולה הורכבה מהמתכונים של יניב והיא זכתה להצלחה גדולה (יום ההולדת של הנסיכה לפני שנתיים כמדומני). תודות גם לך ענת, על ההשקעה להעלות לנו את הצילומים של הסדנה, נראה שהיו שם דברים נהדרים. אשמח מאוד אם תוכלי לשתף אותנו במתכונים, ממש מדגדג בידיים להתחיל עם קצת בצק שמרים. תודה.

אוחחחחחחח וזהו...

הבריושים

אוי, אוי, אוי ושוב פעם אוי...... לא פלא שאנשים נעשים חולים

ביום ג' אחה"צ. יניב על גומות החן שלו והידע העצום שלו וכשרון ההוראה הנפלא שלו - מרביץ בנו, 8 נשים, שמרים מתוקים. הוא הכין 3 בצקים: בצק שמרים מתוק בסיסי בצק שמרים "רבוך" - פלונדר בצק בריוש. מהבסיסי הוכנה רולדה של פרג, שושנים, רולדה "בורג עם קינמון. מהפלונדר - קראנצ' כמובן וגם דניש בכמה מילויים מהבריוש - בריושים אישיים עם סוכר גבישי מעליהם, ברישים עם שוקולד ועוד. היו לנו לפחות 10 סוגי עוגות לטעום (מה לטעום, לאכול. לקחנו הביתה, מי יכול לאכול כל כך הרבה עוגות! קיבלנו הסברים מעמיקים על הגלוטן ותפקידו בעוגה, על כמות המים הנחוצה (אין "כמה שנכנס" - יניב מנפץ מיתוס...), על משפר אפיה וגם על השמרים עצמם. קיבלנו גם, בתשובה לשאלותינו, "טיפים" לסופגניות. יניב הוא לא רק שף מחונן, אלא, כאמור, גם מורה מחונן והשילוב בין השניים מביא לסדנה יותר ממושלמת. באמת שאין הרבה כמוהו. פירגון אחד נוסף מגיע למיקי רבינוביץ' מ"כיתרי" שטורחת ומביאה אלינו את טובי המורים (בשבוע הבא סדנת שוקולד עם מישי) וגם את כל הפרודוקטים והכלים. המחירים - זולים יותר מבכל מקום אחר, היחס - הרבה יותר נחמד. ובכל זאת, גברי ונשות הפרובינציה הצפונים אינם מגיעים. ואם לא נגיע - המקום ייעלם ואז נבכה מרה. ועכשיו - לעוגות

אך אם רק הייתי יכולה לנהוג בחושך הייתי מתייצבת לכל

הסדנאות אצל מיקי, נראה מדהים הסדנא שעברתם, איזה תוצרים שווים. ירוקה מקנאה

פירגון זה תמיד נפלא בעיני. אף פעם לא מובן מאליו. יניב גור אריה הוא שף מוכשר ואדם נחמד

וגם חביב, איש מקצוע רציני ביותר, שראוי לכל הפירגון שאנחנו (ואחרים) יכולים לתת לו. הוא גם אומר שהוא אוהב לבוא לעפולה (במו אוזני שמעתי). הוא גם מוכן שיעלו מתכונים שלו לפורום שלנו, הוא נתן לי את הסכמתו באחת הסדנות הקודמות בהן ביקרתי, בכתרי של מיקי רבינוביץ. יתרה מזאת, יניב אף הסכים לבוא להתארח אצלנו ולענות על שאלות של הגולשים בתאריך נקוב מראש, וגם זו הזדמנות לשמוע קצת על רזי האפיה והבישול. אישית מתה על המתכונים שלו. הם ברורים, ומדויקים וטעימים מאוד. הכנתי פעם ארוחה שכולה הורכבה מהמתכונים של יניב והיא זכתה להצלחה גדולה (יום ההולדת של הנסיכה לפני שנתיים כמדומני). תודות גם לך ענת, על ההשקעה להעלות לנו את הצילומים של הסדנה, נראה שהיו שם דברים נהדרים. אשמח מאוד אם תוכלי לשתף אותנו במתכונים, ממש מדגדג בידיים להתחיל עם קצת בצק שמרים. תודה.

גם לי יש פינה חמה בלב אליו.

הכניסה הראשונה שלי לפורומים. (תפוז) היתה בשאלה למנה צמחונית. בני הביא הביתה את חברתו דאז. כלתי המתוקה דהיום, ופעם ראשונה נזקקתי למנה צמחונית על רמה."הגברים שלי" כולם קרניבורים ועד אז המנות הצמחוניות היו תוספות בלבד. הוא העלה עבורי מתכון של פירה בטטה עם ראגו פטריות נפלא שעד היום מרבה להתארח אצלי. אחר כך כשהגיע למפגש שהיה כאן בישוב שלי, התעניין אם הכנתי ואיך יצא. מאוד ריגש אותי היחס.

טוב, אז אחרי השפעת שנטרלה אותי מאז העלאת האייטם-אני רואה שכתבתי שטויות

זה מה שקורה שכותבים עם חום גבוה. אין בצק שמרים רבוך, הכוונה ל"מדופף" כזה שמזכיר בצק עלים. בנוסף לשטות הזו, באותה הזדמנות גם מחקתי את רוב התמונות שצילמתיבסדנה לפני ששמרתי אותן במחשב... עכשיו, משירד החום, אמצא זמן לאקליד מתכונים. זו הבטחה.

ראשית החלמה מהירה.

אם את רוצה מרק עוף חם תשרקי. גם כוס מיץ תפוזים מעורב במיץ של קלמטינות כתומות-אדומות עושה עבודה נפלאה. תרגישי טוב, ואם אני יכולה לעזור במשהו - יידעי. בקשר למתכונים, נשמח לקבל כשתרגישי טוב יותר.

שלום אני חדשה

אני מאוד אוהב בריושים האם הפסדתי את המתכונים של יניב היכן ניתן למצוא אותם

שאלה לענת רון

הי ענת, איך מכינים את הזיגוג הלבן של שושני השמרים? האם אפשר לקבל את המתכון של שושני שמרים? תודה מראש

תשובה בפנים

זהו זילוף של פונדנט לבן, יניב חימם פונדנט (מוכן) חצי דקה במיקרו וזילף באמצעות כף - כך אפשר גם על סופגניות.
עבור לעמוד
,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
אוכל
בחר
בחר