שנה טובה מאד לכולנו

שתהיה שנה טובה כמו הארוהה שסיימנו הערב כבד קצוץ וגפילטע מרק עוף וסלטי תרד, כרוב,סלק,פלפלים בסויה(מצןין)ובורגול וירקות בתחמיץ,עוף בדבש ועגל בשום תפוחי אדמה ובטטות ברוזמרין פשטידה וקומפוט ועוגת דבש קפה ופיצוחים ולימונצ'לו תוצרת בית ובקיצור צריך לצום יום יומיים עכשיו כדי לתת למערכת לנוח מעט... שנה טובה!

שנה טובה קישקשתה

ראשית ממש חבל שביקשת מתכון ממש כמעט שערב תשנה החדשה כבר עמדה בפתח, עמ שכולם כבר מתכוננים לארח בבית את החמולה או לנסוע על הארגזים הסירים והעציצים למשפוחה והמחשב כמובן נדחק הצידה. אני מכינה אורז תמיד באותן כמויות מדויקות, רק שמשנה את הטיבול. אורז לבן רגיל: 2 כוסות אורז פרסי ארוך שטוף היטב עד שאין עמילן והמים צלולים. לשים בסיר קטן מעט שמן (2 כפות בערך) 2 כוסות מים ומלח והרתיח. מוסים את האורז מערבבים. מורידים את הלהבה עד למינימום (חשוב) למשך 20 דקות בדיוק. בסיום הבישול לשים מגבת מטבח נקיה על פתח הסיר( סופג את האדים לעוד כמה דקות). האורז יוצא אחד-אחד ולא דביק. את הצנובר והצימוקים את מטגנת במחבת במעט שמן ממש זמן קצר. מסדרת את האורז בכלי הגשה ומפזרת את הצנובר מעל. אם רוצים אורז צהוב להוסיף כף אבקת מרק ומעט כורכום לצבע.

צילה את נהדרת.תודה!

אח שלי שיודע שאני רצה בין לימודים ועבודה התקשר אלי בבוקר וביקש שאני יכין אורז. הוא חשב שהוא נותן לי מטלה קלה ולא הבין שבשבילי זה "תיק".רצתי לקנות חומרים משובחים ואז ניזכרתי שאני לא יודעת מה לעשות איתם..חחחח ניראה לי שפעם הבאה המטלה שלי תהיה לקנות שתיה אוקיי אז אני לא אלופה במטבח אבל אני אלמד.מציצה לכם הרבה. אני אוהבת לבשל אבל דברים פשוטים.בדרך כלל אין לי זמן להתעסק עם מסובכים. תודה על הכל. שנה נהדרת ממני המתלמדת.

תמשיכי לעקוב אחרינו ותאמיני לי - תהיי אלופת בישול

העיקר הרצון הטוב, קישקשתא! את מוזמנת להצטרף אלינו, תוך כמה ימים תהפכי לאלופה

מצטערת שלא ענינו בזמן, מרביתנו היינו כבר עסוקים בהכנת האוכל. שנה טובה קישקשתא!
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
אוכל
בחר
בחר