נחל דישון או נתיבי איילון ?

נחיל דישון או נתיבי איילון ? בשבת האחרונה הגענו מספר חברים לטייל בנחל דישון. זה היה אמור להיות הטיול המושלם: שמש, פריחה, זרימת מים, אויר גלילי. לדאבוני זאת הייתה אחת החוויות המזעזעות שעברתי אי פעם בטיול במהלך היום עברו מאות רכבים מסוגים שונים בנחל. עליי לציין שהדבר מותר מבחינה חוקית ויש על כך שילוט, אולם בפועל הדבר גורם נזק חמור לשמורה, ופוגע בבטיחות המטיילים 1. אין הפרדה בין המסלול של כלי הרכב לבין המטיילים שמעדיפים ללכת ברגל, ולאורך כל המסלול , אני באופן אישי כמט ונדרסתי ע"י ג'יפ כאשר צילמתי או כאשר ישבתי ושרכתי את הנעל. ולכל אורך המסלול יותר היה צריך לתת זכות קדימה לרכב יותר מאשר להסתכל על הנוף או ליהנות מיופי הפריחה. 2. מדובר בכמויות אדירות של כלי רכב שמזהמות את האוויר, במיוחד הטרקטורונים 3. מאחר ויש מכשולים לאורך המסלול, הדבר מחייב את הרכבים לבצע תמרונים שפוגעים בנוף, הרבה מאוד התחפרויות במסלול הנחל 4. הנסיעה מתבצעת לשני בכיוונים, דבר היוצר פקקים, דבר הגורם לצפירות , צעקות ומריבות. 5. במקרים רבים נצפו תופעות של נהיגה שלא לפי כללי הבטיחות: ללא קסדות בטרקטורונים וברנג'רים למיניהם, ללא חגורות בטיחות, ילדים בגילאים מאוד צעירים שהוחזקו על הידיים, אנשים שנתלו על הדלתות, סיגריות שהושלכו מהרכבים, דיבור בטלפון או צילום תוך כדי נהיגה. אני בעד שכל מי שמעוניין לעסוק ב"ספורט" הזה שתהיה לו אפשרות לעשות זאת. יחד עם זאת צריך שהדבר יהיה מוסדר ויוקצו לכך אזורים מיוחדים. צריך להגביל את כמות כלי הרכב שנכנסות לפינות החמד הללו, או לאסור בתקופות מסוימות בכלל תנועה של כלי רכב. חבל מאוד שיתעוררו לאחר שתהיה פגיעה בטבע, או פגישה בנפש. הפגיעה בטבע כבר קיימת, אין לי ספק שנהיה גם עדים לאסון בנפש. הכתובת כבר על הקיר. כל מי ששקל לנסוע לנחל דישון, ואני בטוח שהדבר קורה בעוד הרבה מקומות, תחשבו פעמיים ושלוש. יש לנו אמנם ארץ יפה, אבל היא נהרסת

מסכימה.רכבי השטח הם מופת לאגרסיביות

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
טיולים בארץ
בחר
בחר