בעקבותיו של vיעקב - לחורבת בורג'ין...ועוד.

יום חפשי, אני מרשה לעצמי להעתיק מvיעקב שטייל שם בחג. אף פעם לא הגעתי עד שם...הכי רחוק היה בחורבת עתרי. 6 ק"מ מהכניסה לאיזור...ממש מול הפניה ל"מצפה משואה". חורבת בורגין - ארכיאולוגים מרשות העתיקות זיהו את בורגין עם כפר ביש, יישוב שנזכר ב"מלחמות היהודים", ספרו של יוסף בן מתתיהו. כפר ביש, עיירה גדולה ומבוצרת, נכנעה ללגיון הרומי החמישי בעת מסעו באזור. בשנת 2008 התגלו בבורגין שרידי ביצורים וחללים תת קרקעיים ששימשו כמערכות מסתור, מערות קבורה, חללי אחסון, בורות מים, מתקנים חקלאיים ושרידים של מבני מגורים.

נמשיך הלאה לאייטם הבא...מערת העמוד...

בעצם יש שם 2 עמודים...קיפחו את השני... "מערת העמוד" - מעבר צר ובו מדרגות מוביל לתוך מערת קבורה מרשימה, חצובה בסלע. בדפנות המערה חצובות שקתות שכוסו בלוחות אבן, שלא נמצאו. במרכז החדר ניצבים שני עמודים חצובים בסגנון יווני. שודדי עתיקות פגעו באחד מהם, שזכה לשיקום. חזית הכותרות מעוטרת במדליונים שבכל אחד מהם חרוט צלב. על פי אופי המערה ועיטוריה ניתן לשייכה לתקופה הביזנטית.

יפהפה!!!

קרוב ולא מוכר. אתה יכול לתת הוראות הגעה לאיזור?

עוד מנהרות מיסתור...כמעט ואיבדתי את הדרך חזרה...

ואז התחלתי לחזור בזחילה כלעומת שבאתי ונוכחתי לראות שאני לא מצליח להסתובב...הייתי זקוק ליד תומכת...אז, שבתי על עקבותי ויצאתי שוב ברוורס...והנה - הצלחתי.

כמה באמת מסובך שם במערות המסתור? יש הרבה התפצלויות? זה מסוכן להסתובב בתוכן?

יום חפשי, אני מרשה לעצמי להעתיק מvיעקב שטייל שם בחג. אף פעם לא הגעתי עד שם...הכי רחוק היה בחורבת עתרי. 6 ק"מ מהכניסה לאיזור...ממש מול הפניה ל"מצפה משואה". חורבת בורגין - ארכיאולוגים מרשות העתיקות זיהו את בורגין עם כפר ביש, יישוב שנזכר ב"מלחמות היהודים", ספרו של יוסף בן מתתיהו. כפר ביש, עיירה גדולה ומבוצרת, נכנעה ללגיון הרומי החמישי בעת מסעו באזור. בשנת 2008 התגלו בבורגין שרידי ביצורים וחללים תת קרקעיים ששימשו כמערכות מסתור, מערות קבורה, חללי אחסון, בורות מים, מתקנים חקלאיים ושרידים של מבני מגורים.

חרבת בורגין וחרבת מדרס.

יום שבת 28/6/08 הובלתי לשם קבוצה (בין השאר לשם, היינו גם בחרבת לויה בפסיפס וגבעת גד ועוד..). במדרס נכנסתי למערת מסתור, אמנם מהכיוון ההפוך אבל זה לא עקרוני בכלל, בכל כניסה יש חץ שמורה מאיפה ההמשך. אחרי זחילה של 20 דק', הגעתי למקום שאין ממנו המשך. האמת קצת נלחצתי אבל היה איפה להתרומם דבר שבהחלט מרגיע. והחלטתי לחזור על עקבותיי. מוזר מאוד כי לפי התגובות אני לא היחידי. כנראה שהם חסמו את המעבר במחילה או שהם "סגורים לרגל שיפוצים" איפה מערת העמוד שליד חרבת פטום - לא מצאתי לעזאזל

עכשיו יש לך סיבה לחזור לשם.

ברוך הבא לפורום

יעקב

הדרכות מקצועיות בבורגין

www.asaellevi.co.il לינק למדריך מקצועי למערות מסתור ,מערות קבורה, שוד עתיקות, שפלת יהודה. לביא עשהאל מורה דרך ,טייל ,מדריך.

אכן, אך הדעות חלוקות...

או קולומבריות = שובך יונים... או כוכי קבורה = שבהם היו מניחים את אפר המתים אחרי שריפתם. שני המונחים יכולים להתאים אם כן.

הדעות אינן חלוקות! קולומבריום משמש לגידול יונים

נמצאו מערות קולומבריום חתומות ולא היה בהם שריד אחד של אפר מתים או של כד קבורה. העובדה שיוני סלע או צוצלות אינן מקננות לא מעידה על תעשית גידול היונים בעת העתיקה. בכוכים גידלו גוזלים, פיטמו אותם ושיווקו אותם למאכל / קרבן. אין זה אומר שקולומבריום אחר, כמו זה שבלהב, לא שימש לקבורת אפר מתים. המערות בשפלה שימשו אך ורק לגידול יונים.

חרבת בורגין וחרבת מדרס.

יום שבת 28/6/08 הובלתי לשם קבוצה (בין השאר לשם, היינו גם בחרבת לויה בפסיפס וגבעת גד ועוד..). במדרס נכנסתי למערת מסתור, אמנם מהכיוון ההפוך אבל זה לא עקרוני בכלל, בכל כניסה יש חץ שמורה מאיפה ההמשך. אחרי זחילה של 20 דק', הגעתי למקום שאין ממנו המשך. האמת קצת נלחצתי אבל היה איפה להתרומם דבר שבהחלט מרגיע. והחלטתי לחזור על עקבותיי. מוזר מאוד כי לפי התגובות אני לא היחידי. כנראה שהם חסמו את המעבר במחילה או שהם "סגורים לרגל שיפוצים" איפה מערת העמוד שליד חרבת פטום - לא מצאתי לעזאזל

חורבת מדרס

בתור מדריך אתה צריך לדעת שבמיוחד במערות המסתור ובמיוחד במדרס חשוב ביותר ללכת עם כיוון החץ ולא נגדו. מה שאתה עושה גורם לבלגן ופקקים במיוחד בימים עמוסים שלא לדבר על זה שאתה כמובן תלך לאיבוד..

הדעות אינן חלוקות! קולומבריום משמש לגידול יונים

נמצאו מערות קולומבריום חתומות ולא היה בהם שריד אחד של אפר מתים או של כד קבורה. העובדה שיוני סלע או צוצלות אינן מקננות לא מעידה על תעשית גידול היונים בעת העתיקה. בכוכים גידלו גוזלים, פיטמו אותם ושיווקו אותם למאכל / קרבן. אין זה אומר שקולומבריום אחר, כמו זה שבלהב, לא שימש לקבורת אפר מתים. המערות בשפלה שימשו אך ורק לגידול יונים.

אנא , השכיל אותי

למה הכוונה במערות חתומות ? מי או מה חתם ? אם החתימה בוצעה על ידי בני אדם , מה הטעם לחתום בכלל ? האם במערות החתומות , אלה שלא נמצאו בהם אפר , נמצאו ממצאים אחרים ? תודה Vיעקב

חפש סיפרות מקצועית בנושא וקרא.

למשל, חפש חיבורים מקצועיים ודיונים של טפר מיגור. לא הכל צריך להאכיל בכפית

תודה

יש הרבה דברים שלא חייבים לעשות . Vיעקב

מצפה לך שם vיעקב זחילה רצינית...

אך עם הרבה רצון ויכולת תצליח כמוני... המערה, כללית, משתרעת במדרון שאינו תלול...אני לא יכולתי לראות את הסוף...כי אין לה סוף... אני מניח שאם הייתי נשאר שם יום שלם לא הייתי ממצה את כל השטח... אין שם אולמות גבוהים, אך יש מרווח עמידה בכל מערה ומערה... המעברים מאד נמוכים...אין ישקיעו שם עוד מאמץ, אפשר להנמיך את הרצפה ולסדר מעברים יותר נוחים...אולי פעם עוד ישקיעו. שכחתי לחלוטין את טחנת הקמח במערה...הבנויה מאבני ריחיים: "אבני הריחיים הן זוג אבנים המונחות אחת על השניה העליונה נקראת רכב והתחתונה שכב. בריחיים טוחנים גרעינים, בעקר גרעיני דגנים, לקמח. אבן הרכב סובבת על אבן השכב והגרעינים נטחנים ביניהן. בתרבויות פחות מפותחות יש ריחיים של יד ובהן טוחנים קמח לצרכי הבית. ביצור תעשייתי בטחנות קמח, מנוע מסובב את אבן הרכב ובעבר היו בשימוש טחנות המונעות בכח המים ובאנרגית הרוח, וגם על ידי בהמות ועבדים. במרכז אבן הרכב יש חור דרכו מכניסים את הגרעינים והקמח נשפך בהקף". (ויקיפדיה)

מערת הזחילה בבורגין

האים אפשר לשרטט את מערת הזחילה ולתת הדגשים לגבי אופי הזחילה. צר , רחב ,גבוהה .מסומן ? האים אפשר לזחול עם מבוגרים .ועוד פרטים. כמה זמן הזחילה תודה .

ת'אמת, לא זחלתי בכל המנהרות...

אין בעיה לבוגרים...כשרואים מעבר צר פשוט לא מסתכנים... הספיק לי מה שראיתי... המקום נרחב ויש בו אתרים רבים ומעניינים.
עבור לעמוד
, , ,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
טיולים בארץ
בחר
בחר