מסמך עבודה להערות הגולשים

שלום, אנחנו מצרפים תוכנית עבודה לפרוייקט חינוכי של אגודת החלל הישראלית. הנייר יוגש עוד כמה ימים למשרד החינוך. הערות יתקבלו בברכה, או בשרשור או לאימייל המצורף בסוף המסמך. אתר אינטרנט מצורף :
h-18127.doc
(29 KiB) עדיין לא הורד

הנה מספר הערות והארות...

(ראשית צרפתי תיקון כתיב קטן למסמך.. אזורים ולא איזורים,עברית ולא עיברית) ולמספר שאלות- האם מדובר בפרוייקט שמיועד לבתי ספר יסודיים בלבד? אם לא, הרי שמשרד החינוך שדוגל בביזור מדעי עבור כיתות מתקדמות בתיכונים וחטיבות הביניים, סביר שיעלה שאלה זו- כאשר מדברים על חקר החלל יש כבר בתוכנית המוצעת להתייחס לגורמים נפרדים כגון פיסיקה ואסטרונומיה, גאולוגיה, כימיה וביולוגיה עבור הפרוייקט ודגש על שיתוף הפעולה המחקרי בין הגורמים השונים. יש לציין שגישת משרד המדע היום וכן משרד החינוך היא לתמוך יותר במחקר המתבסס על שיתוף פעולה. אם התוכנית מוצעת בעיקר לכיתות לימוד נמוכות, יש לחלק את התוכנית ל 2 אופציות לדעתי: הראשונה עבור בתי ספר שבהם כיתות מחשבים מפותחות, והשניה עבור בתי ספר (לצערי) שעדיין אין בהם כיתות מחשבים מפותחות, ולהתאימה כך שכל אחת מהאפשרויות תצא נשכרת באופן זהה פחות או יותר- שאם לא כן יהיו כאלו שיצביעו על הפרוייקט כמיועד ל"עשירים"...

הפרוייקט מיועד לבתי ספר יסודיים עם כיתות מחשבים מפותחות

וזה בכלל לא תלוי בנו, זה התכתיב של משרד החינוך.כמובן שהם אומרים שאם זה יצליח אז הפרוייקט יתרחב...

מסמך עבודה להערות הגולשים

שלום, אנחנו מצרפים תוכנית עבודה לפרוייקט חינוכי של אגודת החלל הישראלית. הנייר יוגש עוד כמה ימים למשרד החינוך. הערות יתקבלו בברכה, או בשרשור או לאימייל המצורף בסוף המסמך. אתר אינטרנט מצורף :

תוכנית נהדרת אבל...

לדעתי זאת תוכנית ממש מצוינת עם כל מה שנובע מכך. חשוב מאוד לדעתי לחשוף את הילדים בארץ במיוחד אלו שמיתענינים (לצערי יש מעט מידי כאלו) לנושא של מחקר טכנולוגי ומדעי בחלל על כל רבדיו. אחי הקטן הוא בן 10 הוא די מישתעמם בשיעור מחשבים (כי את רוב הדברים אני מלמד אותו) אבל תמיד שואל שאלות על החלל לדעתי תוכנית כזאת יכולה ליהיות פיתרון נהדר בשבילו ובשביל ילדים אחרים. אני יכול להבטיח שהילדים יהנו מזה אני הישתתפתי בפרויקט S*T*A*R*S של בית הספר אורט מוצקין ולמרות הסוף המר שהיה לו אני וכל מי שהישתתף נותר מלא חויות וצבר ידע רב אני לא אומר לישלוח אותם לחלל אבל אני בטוח שגם זה ילהיב אותם לא פחות ויוציא אותם מהמיסגרת "המשעממת" של בית ספר. וזה אולי הדבר היחד שלא כל כך מוצא חן בעיני בתוכנית הוא שהיא מיועדת רק לבתי ספר יסודיים לדעתי יותר חשוב מהיסודים אפילו זה לערב את תלמידי חטיבות הביינים והתיכונים אפשר לעשות זאת אפילו ע"י לימוד חלק מהנושא בלימודים הרגילים (בחטיבת הביינים שלנו לומדים תוכנית העשרה של אסטרונומיה) ואז לבצע הדגמה פרקטית שלו דרך המחשב. אני מקווה שאחרי שהתוכנית תצא לפועל היא תורחב גם לכיתות הגבוהות יותר. ושוב כל הכבוד על כך.

מי שרוצה להצטרף ולעזור לנו (או סתם לקבל מיילים) מוזמן ב...

צודק בהחלט

קיימת בארץ נטייה מצערת לעודד ליזמות וחשיבה גילאים צעירים, תוך כדי נטייה לוויתור מראש על גילאים בוגרים יותר, וחבל.
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
מדע
בחר
בחר