אגודת החלל הישראלית פותחת במבצע זנדברג - חשוב מאוד!

מודי זנדברג, שר המדע החדש, התראיין ברדיו ודיבר על חשיבות חקר החלל, ועל כך שצריך לחזק את הנושא הזה. פוליטיקאים, כמו פוליטיקאים, נבנים מאהדה ציבורית. אם הוא לא ירגיש שהוא זוכה לתמיכה כתוצאה מהעלאת סדר היום הזה, הוא יכול להחליט שיהיה לו הרבה יותר משתלם פוליטית להעלות (ולתקצב) נושא אחר. אז תראו לו שיש בארץ קהל שרוצה חלל! תכתבו למודי זנדברג, אפילו רק כמה משפטים, להגיד לו שאתם מעריכים את כוונתו לקדם את חקר החלל, מודים לו, כמה שזה חשוב וכו`. כתובת המייל שלו היא: minister@most.gov.il אגב, עדיף לשלוח בדואר (או גם וגם) ואז הכתובת היא : מר אליעזר זנדברג, שר המדע והטכנולוגיה, ת.ד. 49100, ירושלים בתור מי שהיה יושב בכנסת ופותח מכתבים ומיילים כאלה, אני יכול לספר לכם כמה זה חשוב לחברי הכנסת ולשרים. מעבר לזה, יש כלל סטטיסטי ידוע (לפחות ידוע לפוליטיקאים) שרק אחד מתוך כל 400 אנשים שאכפת להם כותב מכתב. כך שפוליטיקאים נוהגים להכפיל את מספר המיילים שהם מקבלים ב- 400 על מנת לעשות חישוב גס ולגלות לכמה אנשים איכפת מנושא, וכמה כדאי להתעסק איתו. ושכל מי שכותב ישרשר בבקשה כדי שנדע כמה אנשים פנו.

שמע וגנר...אגודת חלל לא תחזיר אותך לכנסת...

המטרה בסדר. אבל לפי ההודעות שלך יש תמיד תחושה שאתה קצת עילג ומתלהב...לדוגמא, פנייה לאיתן בן אליהו מראה על פופוליזם. מה אתה סבור שהשם שלו יגייס כסף? רק בגלל שהיה מפקד חיל האוויר וידע להיות פוליטיקאי טוב? האסון של המעבורת עורר לצערינו הרבה מילים מתלהמות, מיותרות ולא מאוזנות. כדי להקים אגודה רצינית לא מספיק יחסי ציבור רגשניים. מוטב לנסות לגייס מדענים בעלי שם בתחום החלל, אישי ציבור ואלי גם אנשי רוח שמזוהים באמת כתחום הזה. כדאי אולי שתבדוק את ההסטוריה של הקמת "החברה הפלנטרית" בארה"ב, שם היו חברים יקרים כמו סאגן ואחרים ולא גנרלים.

אני מבקש לא לנצל את הפורום להתנגחות אישית,

בוודאי לא כזו בה "ניק" מתקיף אדם גלוי בשמו ותפקידו. תודה עבור ההתחשבות, ד ו ד .

למה הכל חייב להיות אישי תמיד?

אני פשוט אתעלם מניסיונות להעליב אותי אישית מצד אנשים שאני לא מכיר, וגם לא אתווכח עם תחושות של אף אחד. אבל לגופו של עניין, גם אני היית רוצה שיהיו בישראל מדענים מפורסמים כמו רוברט זוברין בארה"ב, כאלו שהשם שלהם מוכר ברחוב, ויש להם יכולת לגייס כסף או להרים טלפון לאחד השרים. הבעיה היחידה היא שאין. (שמתי לב שגם אתה לא מציע שמות, למרות שאני פתוח להצעות). איתן בן אליהו הוא אדם שמזוהה עם תחום החלל, יש לו יכולת לגייס כספים, הוא נלקח ברצינות גם ע"י פוליטיקאים וגם ע"י התקשורת, וזה הכי טוב שאני מכיר... אין לי בעיה שקארל סאגן יעמוד בראשות האגודה, אבל הוא לא עימנו עוד. בקיצור, ישראל מאוד שונה מארה"ב ולכן אין טעם להשוואה בין ה- planetry society לבין מה שאנחנו מנסים לעשות פה. להם יש נאס"א, לנו יש חיל אוויר.... אם אתה מסכים עם המטרה אבל לא עם הדרך, בוא, תצטרף, תציע ותיזום פעילות שמתאימה למה שאתה חושב שצריך להיות. אני מתחייב לעולם לא לבקר אותך אישית ותמיד לעזור במה שתבקש. דיל?

אל תדאג, לא יהיה.

זו הפעם האחרונה, התלבטתי עם למחוק את הודעתו או רק להעיר. אני מקוה מאוד שזה יעזור. ד ו ד .

תודה, אבל אני לא חושב שצריך למחוק. אני מוכן לקבל כל ביקורת.

אם הביקורת מקדמת דיון בנושאים שאני מנסה להעלות. רק חבל לי שבכל פעם שקם אדם ומחליט לעשות מעשה חיובי בסה"כ, חייב להגיע מישהו ולנסות לשפוט את המניעים הנסתרים שלו - מתוך חוסר היכרות טוטלי - במקום לשפוט את התועלת הפוטנציאלית בעשייה עצמה. בקיצור, נגיד לצורך הדיון שהייתי מספיק טיפש בשביל לחשוב שאוכל להיבחר לכנסת ע"י הקמת אגודת חלל, ומספיק מזוכיסט כדי לרצות להיבחר לכנסת. ונגיד גם שהייתי טיפוס שלילי באופן כללי ובעל ריח רע מהפה. האם זה מצדיק שההצעות שלי לא יקבלו התייחסות לגופו של עניין? חבל לי שהוא כתב מה שהוא כתב, ואני חושב שזה מעיד יותר על עצמו מאשר עלי, אבל עדיין אני לא רואה סיבה למחוק את דבריו. הם במסגרת חופש הביטוי.

אגודת החלל הישראלית פותחת במבצע זנדברג - חשוב מאוד!

מודי זנדברג, שר המדע החדש, התראיין ברדיו ודיבר על חשיבות חקר החלל, ועל כך שצריך לחזק את הנושא הזה. פוליטיקאים, כמו פוליטיקאים, נבנים מאהדה ציבורית. אם הוא לא ירגיש שהוא זוכה לתמיכה כתוצאה מהעלאת סדר היום הזה, הוא יכול להחליט שיהיה לו הרבה יותר משתלם פוליטית להעלות (ולתקצב) נושא אחר. אז תראו לו שיש בארץ קהל שרוצה חלל! תכתבו למודי זנדברג, אפילו רק כמה משפטים, להגיד לו שאתם מעריכים את כוונתו לקדם את חקר החלל, מודים לו, כמה שזה חשוב וכו`. כתובת המייל שלו היא: minister@most.gov.il אגב, עדיף לשלוח בדואר (או גם וגם) ואז הכתובת היא : מר אליעזר זנדברג, שר המדע והטכנולוגיה, ת.ד. 49100, ירושלים בתור מי שהיה יושב בכנסת ופותח מכתבים ומיילים כאלה, אני יכול לספר לכם כמה זה חשוב לחברי הכנסת ולשרים. מעבר לזה, יש כלל סטטיסטי ידוע (לפחות ידוע לפוליטיקאים) שרק אחד מתוך כל 400 אנשים שאכפת להם כותב מכתב. כך שפוליטיקאים נוהגים להכפיל את מספר המיילים שהם מקבלים ב- 400 על מנת לעשות חישוב גס ולגלות לכמה אנשים איכפת מנושא, וכמה כדאי להתעסק איתו. ושכל מי שכותב ישרשר בבקשה כדי שנדע כמה אנשים פנו.

הכל טוב ויפה- אך עם עם הקופה המדולדלת של המדינה, ובעקבות הקיצוצים המחפירים שבצע שר המדע הקודם בתחום המדע

רצוי קודם לנסות ולהחזיר תקציבים לכל מערך המחקר המדעי בישראל ולא לשים את כל הביצים בסל אחד. לצערי, שר המדע הקודם מתן וילנאי ניסה להרוס כל חלקה טובה, שידו היתה יכולה לגעת בה, בתחום המדע בישראל. את הכסף העביר בעיקר לתחום הספורט ומעט לכוון התרבות. אני מקווה ששר המדע הנוכחי, אליעזר (מודי) זנדברג, יחל בתיקון העוולות שהשר הקודם טרח כל כך לבצע. מתוך הכרות עם האנשים הסובבים, ועם חוג חבריו הקרובים (ר"ע ח"כ נחמיה (חמי) דורון), אני בטוח, כפי שצוטט השר החדש, שהוא ישים את יהבו לתיקון הפגיעה החמורה שנעשתה על ידי השר הקודם. אני בטוח שהפניית הכספים והמשאבים תעשה בצורה הוגנת, נכונה, ובראש ובראשונה על מנת להביא ולהבריא את הממסד המדעי בארץ.

דורון, אנו משתדלים להתרחק כאן מכל נימה פוליטית,

לך יכולה להיות דעה פוליטית כזו, ולשני בדיוק ההפוכה, ונקבל כאן עוד פורום אקטואליה או דתיים\חילוניים. אני מבקש להמנע מכך, כאן. ד ו ד .

ok

הכל טוב ויפה- אך עם עם הקופה המדולדלת של המדינה, ובעקבות הקיצוצים המחפירים שבצע שר המדע הקודם בתחום המדע

רצוי קודם לנסות ולהחזיר תקציבים לכל מערך המחקר המדעי בישראל ולא לשים את כל הביצים בסל אחד. לצערי, שר המדע הקודם מתן וילנאי ניסה להרוס כל חלקה טובה, שידו היתה יכולה לגעת בה, בתחום המדע בישראל. את הכסף העביר בעיקר לתחום הספורט ומעט לכוון התרבות. אני מקווה ששר המדע הנוכחי, אליעזר (מודי) זנדברג, יחל בתיקון העוולות שהשר הקודם טרח כל כך לבצע. מתוך הכרות עם האנשים הסובבים, ועם חוג חבריו הקרובים (ר"ע ח"כ נחמיה (חמי) דורון), אני בטוח, כפי שצוטט השר החדש, שהוא ישים את יהבו לתיקון הפגיעה החמורה שנעשתה על ידי השר הקודם. אני בטוח שהפניית הכספים והמשאבים תעשה בצורה הוגנת, נכונה, ובראש ובראשונה על מנת להביא ולהבריא את הממסד המדעי בארץ.

אז תכתוב לו את דעתך, זה יהיה משמעותי הרבה יותר מאשר כאן

לדעתי, בראייה ארוכת טווח הנכון הוא לטפח את תחום החלל, לא רק מכיוון שהוא הצעד הבא שהאנושות צריכה לצעוד, אלא גם משיקול פופוליסטי : החלל מצליח לרתק את תשומת ליבם של מאות מיליונים בכל רחבי העולם, בייחוד בני נוער וצעירים. מהבחינה הזו, לחלל יש שני מתחרים עיקריים על תשומת הלב: הדת והכדורגל. איפוא אתה מעדיף שיושקעו כספי המיסים שלך? אגב, לשמחתנו משרד התרבות והספורט הוצאו ממשרד המדע, כך שהשר הנוכחי יכול לבחור להעדיף תחום ספציפי במחקר המדעי - טכנולוגי, אבל לא משהו אחר.

אני עדיין ממתין, להענות לאתגר,

ולנסות לחשוב כיצד למזג את החלק ההגיוני והסביר שבחזון של ריי קורצוייל, עם שני התחומים אותם הוא הזניח והם: תחום החלל ותחום האנרגי. לי יש כמה רעיונות משלי, אבל הם טרם מעובדים סופית. ד ו ד .

נראה שלא הבנת את אשר כתבתי.

אני עדיין ממתין, להענות לאתגר,

ולנסות לחשוב כיצד למזג את החלק ההגיוני והסביר שבחזון של ריי קורצוייל, עם שני התחומים אותם הוא הזניח והם: תחום החלל ותחום האנרגי. לי יש כמה רעיונות משלי, אבל הם טרם מעובדים סופית. ד ו ד .

שאלה:

מהו התחום הלא-הגיוני ו/או הלא סביר בחזונו של מר קורצוויל?

לדעתי האישית, ככל שהחזון מתרחק בזמן אל העתיד- הסכוי לטעות בו הולכת וגדלה, ולא לינראית בלשון המעטה.

תודה לך.

עבור לעמוד
,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
מדע
בחר
בחר