שאלה בנושא חלל

שאלה בנושא חלל

שאלתי היא: 1. האם לאחר ההמראה כאשר החללית עדיין בגבולות כדה"א היא יכולה לשנות נתיב בצורה מיידית? או שהכל מתוכנת מראש ואין אפשרות לשנות נתיב או להימלט? 2. האם לאחר השיגור כאשר החללית עדיין בתחום כדה"א היא בשליטת מרכז יוסטון?

תשובה

1. הנתיב מתוכנת מראש. אין דרך "להתחרט" ולחזור בין השאר בשל העובדה שמרגע שמציתים את המאיצים הרקטיים לא ניתן לכבותם עד סיום שריפת הדלק. 2.בשום שלב המעבורת לא נמצאת בשליטת יוסטון או כל גורם אחר חוץ ממחשב המעבורת (והאסטרונאוטים בשלבים מסוימים).

המעבורת ממריאה ישר, ואחר כך היא עוברת לאלכסון, כנראה שאנשי הצוות מטים אותה לאלכסון עד שהיא ממש שוכבת כשהיא כבר בחלל

אני חושב שהאסטרונאוטים אחראים על השאר, לדעתי אין אפשרות מכדור הארץ לנתב את המעבורת. תקנו אותי אם אני טועה.

תשובה

1. הנתיב מתוכנת מראש. אין דרך "להתחרט" ולחזור בין השאר בשל העובדה שמרגע שמציתים את המאיצים הרקטיים לא ניתן לכבותם עד סיום שריפת הדלק. 2.בשום שלב המעבורת לא נמצאת בשליטת יוסטון או כל גורם אחר חוץ ממחשב המעבורת (והאסטרונאוטים בשלבים מסוימים).

השאלה עדיין עומדת בהינה!

התשובות שקיבלתי סוטרות אחת את השניה. אני צריך תשובה חד-משמעית ואם אפשר גם מוכחת!

תנסה לבדוק בגוגל אולי תמצא אתר שיענה לך, או שתפנה לעוד פורום ותקבל עוד תשובות שיספקו אותך.

תנסה בנענע להכנס לאסטרונומיה, ולתעופה וחלל, וגם בתפוז יש פורומים רלוונטיים.

שאלה בנושא חלל

שאלתי היא: 1. האם לאחר ההמראה כאשר החללית עדיין בגבולות כדה"א היא יכולה לשנות נתיב בצורה מיידית? או שהכל מתוכנת מראש ואין אפשרות לשנות נתיב או להימלט? 2. האם לאחר השיגור כאשר החללית עדיין בתחום כדה"א היא בשליטת מרכז יוסטון?

ב-8 דקות הראשונות, לאף אחד אין שליטה

כל עוד המעבורת נמצאת בדרכה למסלול, ב- 8 הדקות מהשיגור ואילך, מאיצי הדלק המוצק עובדים ולא ניתן לעשות כלום. לא ניתן לכבות אותם מרגע שהם מודלקים. לאף אחד אין שליטה על זה מבחינה טכנית, כמו שלא ניתן לשלוט בהתפוצצות של דינמיט אחרי שהחלה. אחרי 8 דקות הבעירה, המעבורת מגיעה למסלול והתמרונים נעשים בכוח המנועים שלה, בשליטת הטייס/ בקרת המשימה ביוסטון. הדבר המעניין הוא, שבנאסא עובדים היום על אפשרות לייצר להבא את המאיצים משעעות נרות, שמצאו ד'רך לזרז את מהירות הבעירה שלה פי 3. הסיבה היא שאת השעווה כן ניתן לכבות אחרי שהיא כבר החלה לבעור, וכך בעצם ניתן לשפר את הבטיחות.

CHEN

אני ממש היית בשוק ששמעתי את זה , זה ממש מזעזע אני והמשפחה שלי חיכנו שהוא יחזור ולא האמנו שזה מה שיקרה . והדבר הכי חרא שהערבים פתחו שמפניות ששמעו עלזה .

חן

אני מקווה שאלוהים יעשה איך שהוא נס ויחזיר הכל אחורה ומישהו יוכל לשנות את מה שבאמת קרה צריך המון תפילות בעיקר במצב היום שנשמע רק בשורות טובות ביי .
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
מדע
בחר
בחר