הקמת אגודת חלל ישראלית

אנחנו מתכננים להקים אגודה ציבורית שתעסוק בקידום נושא חקר החלל. האגודה תעסוק בתחום הציבורי בניסיון להשפיע על מדיניות הממשלה והקצאת התקציבים, בהפעלת פרוייקטים חינוכיים, ובאיסוף תרומות למימון מחקרים וניסויים מדעיים בתחום. כשלב ראשון, אנחנו מתכננים פנייה לאלוף (מיל') איתן בן אליהו, בבקשה כי יסכים לכהן כנשיא כבוד של האגודה. הסכמתו עשויה לפתוח לנו דלתות בגיוס כספים ובקשרי ממשל. אנו רוצים לאסוף מספר חתימות רב ככל האפשר על המכתב, שנוסחו מצורף. אשמח אם כל מי שמוכן להיות חתום על המכתב (ולא חייב להתחייב לשום דבר מעבר לכך) ישלח אלי את שמו, תוארו ופרטי התקשרות אליו, למייל שלי או כשרשור להודעה. תודה!
h-14764.doc
(28 KiB) עדיין לא הורד

אתם מוזמנים בזאת,

לראות בפורום הנוכחי את פורום הבית שלכם, לצורכי פירסום מידע, הודעות שוטפות קיום קשר, ופירסום ממצאים מדעיים. ב ה צ ל ח ה , ד ו ד .

מה לאיש צבא ולאגודת חלל???

מכל האנשים בארץ דווקא איש צבא??? לא מספיק במילואים אני רואה קצינים... ולעניין, האם אתה רוצה לקדם את נושא החלל מהצד הבטחוני? אם התשובה היא כן אז סבבה. אם התשובה שרוצים לקדם את הנושא מהצד המדעי אז לא חסר לנו מדענים טובים בתחום, לא מזמן ראינו כאן הפניה למאמרים בטובי העיתונים שנכתבו על נושאי חלל על ידי מדענים ישראלים. יש כאן סטודנטים ששלחו לווין לחלל, יש אנשים שמשחר ילדותם היו בונים טילים ומטיסים אותם כלפי מעלה וכשבגרו עשו את אותו הדבר רק עם טילים קצת יותר גדולים... הרי בן אליהו היה שותף בעוול גדול כאשר הוביל את הפרויקט הנוכחי מבלי שהמחקרים המוטסים עמדו לתחרות חפשית על בסיס מצוינות מדעית ומבלי שבועדה הנבחרת ישב מדען אחד(ראה מוסף הארץ האחרון) אני מציע שתבדוק קצת לפני שאתה בא לתחום לא לך ומציע הצעות ...תעשה קצת שיעורי בית לפני. מדע זה לא פוליטיקה .

שאלה מצויינת - תשובה בפנים

נכון, חלל זה לא פוליטיקה, אבל התקצוב של פרוייקטים שונים והמדיניות נקבעת באמצעים פוליטיים. הרעיון הוא לא לייסד אגודה מדעית - כאלה יש מספיק וזה באמת לא התחום שלי, אלא לייסד אגודה ציבורית, שתהיה לה יכולת השפעה. בשביל להצליח, אגודה כזו תצטרך מאוד שני דברים - יכולת גיוס תרומות, ויכולת פתיחת דלתות אצל גורמים רשמיים. אם מישהו מכיר שם של מדען שהוא מפורסם יותר מאיתן בן אליהו, ויכולת גיוס התרומות ופתיחת הדלתות שלו גדולה יותר משל בן אליהו - אהיה מאושר לשמוע.
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
מדע
בחר
בחר