שלום אני כמה ימים לפני מבחן בכימיה והייתי רוצה שתעזרו לי בשאלות שמצאתי באינטרנט ולא הצלחתי להבין ולענות עליהן מי שיודע רק חלק מהשאלות אשמח שיענה גם על חלקן פשוט ,זה נורא חשוב לי

1.רשום את הנוסחאות הכימיות של החומרים הבאים: בוטאן,אתנול,גלוק וז,חומצה אצטית,אצטון. 2.רשום מהם השימושים של כל אחד מהחומרים הנל בחיי היום יום או בגוף האדם. 3.נסח את תהליך השריפה של כל אחד מהחומרים ואזן אותו. 4.במצב של חוסר בחמצן בתהליך השריפה נפלט פחמן חד חמצני ולא דו חמצני .נסח את תהליך השריפה של כל אחד מהחומרים הנל במצב של חוסר חמצן ואזן אותו. 5.הראה כיצד בא לידי ביטוי מצב של חוסר חמצן במשוואה המאוזנת (ביחס לסעיף 3) 6.מהי קרינת אלפא ומהי קרינת בטא? מהם החלקיקים הנוצרים בכל קרינה? 7.אטום כלור נוטה לקלוט אלקטרון אחד ואטום מגנזיום נוטה לאבד שני אלקטרונים. מהי נוסחת התרכובת המתקבלת כתוצאה מהתרכבות כלור ומגנזיום? 8.רשום את הנוסחה הכימית של היסודות הבאים ואת מצב הצבירה שלהם בטמפרטורת החדר? ברום,גופרית,חמצן ,חנקן,אלומיניום,� �וד,זרחן,ליתיום,כ ספית ,פחמן,מימן,ברזל,פ לואור. נסח ואזן את התהליכים הבאים(העזר בתשובתך לסעיף הקודם): א.יצירת חנקן תלת כלורי מיסודותיו. ב.פירוק מים ליסודותיו. ג.פירוק פחמן ארבע ברומי ליסודותיו. ד. פירוק זרחן תלת ברומי ליסודותיו. ה.אלומיניום חמצני מורכב משני אטומי אלומיניום ושלושה אטומי חמצן .נסח את תהליך היצירה שלו מיסודותיו. ו.ליתיום ומימן יוצרים ליתיום מימני .נסח ואזן את התגובה. ז.תחמוצת הברזל (חלודה)מורכבת מאטום ברזל ואטום חמצן.-נסח ואזן את תגובת היצירה של התחמוצת מיסודותיה. בתודה מראש
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
מדע