וואו, עד כדי כך אתה לא מבדיל? האם קראת בכלל את הספר הגן האנוכי?

תיאוריית הגן האנוכי היא התיאוריה השלטת בחקר האבולוציה וגורסת שהגנים הם יחידת השיכפול. בני אדם וחיות אחרות למעשה רק נושאים את אותם גנים ובני אדם אינם אלו שמשתכפלים (צאצאים שלהם לעולם לא יהיו זהים ב100%). "תאוריית" הממים היא מושג פיקטבי שבה לתאר מציאות. הוא יותר בגדר פרשנות ויש הרבה דרכים לפרש תופעות שמוסברות על ידי ממים. לצורך העניין המדעי, ממים לא מתרבים על ידי ברירה טבעית או מינית. הם לא משתכפלים בשום צורה שיטתית, זה סתם מושג שאנשים לוקחים רחוק מדי.

כן, קראתי. ולא, אני לא מבדיל

שתי התאוריות הן פרשנות תאורטית לתופעות, המבוססות על עקרון זהה. לא הבנתי מדוע הראשונה מדע, והשנייה לא. אמרת, אמרת. אך לא נימקת.

תיאוריית הגן האנוכי היא ממש לא פרשנות

האבולוציה היא שינוי בתדירות אללים באוכלוסייה. מכאן שמה שחשוב הם הגנים והמופעים שלהם. אנשים, בעלי חיים יכולים למות אבל הברירה הטבעית תמשיך להתקיים על הגנים.בלי גנים אין אבולוציה. בלי ממים - אין שום שינוי מהותי בחיים שלנו. אנחנו מסתדרים טוב מאוד בלעדיהם ומה שהם מנסים כביכול להסביר יכול להיות מוסבר גם בצורות אחרות.

אז איך זה שהאבולוציה שגשגה גם לפני שגילו את "הגנים" ?

לא מובנת ההפרדה המלאכותית שאתה מבצע בין תאוריה א' לתאוריה ב'. בשני המקרים מדובר על תאוריה המנסה להסביר מציאות, באמצעות מנגנון. אין הבדל בין השתיים. אם היית מנסח את הרשימה האחרונה שלך הפוך, זה היה נשמע הגיוני באותה מידה.

בוודאי שיש הבדל מהותי

הגן האנוכי נותן את ההסבר הטוב ביותר לאבולוציה. הוא החליף הסברים אחרים שהיו לפניו ושנמצאו שגויים. אתה יכול לומר לי במה בדיוק ההבנה שלנו השתנה עם קיומם של הממים? מה הם החליפו בהסבר שלהם ואיך הם מתמודדים עם הסברים חלופיים שווים להם?

"שרידות" אינה יוצרת שום דבר חדש. היא רק מאפשרת השרדות של דבר חדש שנוצר קודם..

השאלה החשובה היא: מה יוצר שיפור, ולא מה שומר על השיפור. כל הסיפור של "הגן האנוכי" אינו עונה לשאלה: איך נוצרים שיפורים !!!

בוודאי שעונה.

רק שצריך להבין. שיפורים נוצרים ע"י מוטציות. יש הרבה מוטציות, רובן הרסניות, מקצתן יוצרות "שיפור" (צריך גם להבין מה המשמעות של שיפור בהקשר זה). ההרסניות נכחדות, ה"שיפורים" נשארים. זוהי הברירה הטבעית.

השרדות אינה יוצרת. נקודה. השרדות זו השרדות. ה"לוקש" של המוטציות אינו אכיל יותר.

תצטרך להסביר איך "המוטציות הארקאיות" יכלו ליצור תכנון חדש של בן-אדם בעל 6 אצבעות בידיים ושש אצבעות ברגליים. האצבעות מתוכננות כל אחת בפני עצמה, ואינן "שכפול". העובדות אומרות כי זו לא תופעה בודדת, אלא יש הרבה "מקרים" בימינו אנו...

חוששני שאתה טועה.

ויותר מטעות אחת. ראשית, האצבעות אינן "מתוכננות". הן נוצרות במהלך התפתחות העובר ע"י שרשרת תגובות של חלבונים שמוכתבים ע"י המבנה הגנטי. שנית, האצבעות הם כן "שכפול". הקוד הגנטי שיוצר את האצבעות הוא במידה רבה שכפול. שלישית, אני אישית מכיר אדם בעל שש אצבעות. אני רוצה להבטיח לך שבהולדתו לא היו מעורבים שום "חיזרים"...

לך תדע .... אולי הוא בעצמו חייזר והוא לא סיפר לך ?

בוודאי שיש הבדל מהותי

הגן האנוכי נותן את ההסבר הטוב ביותר לאבולוציה. הוא החליף הסברים אחרים שהיו לפניו ושנמצאו שגויים. אתה יכול לומר לי במה בדיוק ההבנה שלנו השתנה עם קיומם של הממים? מה הם החליפו בהסבר שלהם ואיך הם מתמודדים עם הסברים חלופיים שווים להם?

אין שום הבדל

הגן האנוכי, הוא הסבר אחד בין כמה הסברים שונים, (ואיני מדבר על מכחישי אבולוציה, אלא על חילוקי דעות בין מדענים כגון דוקינס וגולד) וגם תאוריית הממים היא הסבר יחיד בין כמה הסברים שונים. בשני המקרים מדובר על תאוריה שמנסה להסביר איך הדברים מתרחשים. אין הבדל. ודאי שלא מהותי.

לך תדע .... אולי הוא בעצמו חייזר והוא לא סיפר לך ?

כמובן!

איך לא חשבתי על זה בעצמי?!

ארנב, תפסיק לכתוב שטויות. אתה לא כותב לעניין. אפסיק להתייחס אלייך.

או שאינך מבין, או שאתה עושה עצמך. כדי שתהיה התפתחות "עלפי הגנים" חייבים להיות גנים שמכתיבים התפתחות כזו. גנים אילו חייבים להיות מתוכנתים ע"י גורמים בעלי תבונה (אלא אם כן אתה מוכיח כי "באקראי" יש להם סיכוי להווצר). מי "תכנת" אותם ? אין לנו ידיעה על כך. העניין נתון לדמיונך הפרוע ביותר. מה שברור: הם לא נוצרו "מעצם".

כל מה שאמרת עכשיו, מתמצת

את מה שאני חושב עליך - כלומר, כותב שטויות. ואתה צריך לשמוח שבכלל מישהו מתייחס אליך. הסבירו לך חזור והסבר איך גנים כאלה נוצרים ע"י מנגנונים אבולוציונים. כנראה שאינך מסוגל, או אינך רוצה, להבין.

זה לא הסבר. אילו שטויות. נראה תסביר איך נוצרו שש אצבעות "מעצמם".

קרוב למאתים שנים, מנסים חסידי דארוין "למרוח" את האנשים הפשוטים, כאילו התיאוריה של דארוין הינה "מדעית". זה בלוף אחד גדול !!!
עבור לעמוד
, , , , , ,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
מדע
בחר
בחר