ברק ונתניהו

אנחנו תלמידי שבח מופת , עושים פרוייקט באזרחות, בנושא "שיוויון בפני החוק" . אנו נודע לך מאוד אם תסכים לעזור לנו בעבודתינו ותוכל לענות אל השאלות שברצוננו לשאול אותך: 1) האם לדעתך ישראל היא מדינה דמוקרטית? 2) מדינה, שבה החוק: "שיוויון בפני החוק " לא מתבתע בשום דרך, האם לדעתך היא יכולה להיחשב מדינה דמוקרטית? 3) באילו שיטות לדעתך צריך להיתבתע בארץ דמוקרטית שיוויון בפני החוק? 4) א) האם מדינה דמוקרטית יכולה להתקים בלי חוקה? ב) האם בארצנו מגילת האצמעות מחליפה את החוקה? 5) בעבר, מלך היה תמיד מעל החוק, האם אפשר להשוות מלך שהייה בעבר לשליט דקטוטורי של היום, ומה ההבדל בין ראש ממשלה לבין מלך? 6)א) האם לדעתך לראש ממשלה יש זכויות יותר מזכויות של אזרח רגיל, בזמן תפקידו ואכריו? ב) האם לראש ממשלה צריכים להיות זכויות יתר? אנו מודים לך אל כך שחילקתה איתנו את דעותיך.

מדינת ישראל היא דוגמא לדמוקרטיה, יש בה גם הפרדה בין רשויות ויש רשות שופטת חפשית

אין תמיד שוויון בפני החוק ,אבל אלה חריגים,כאן תבעו את נתניהו,קהלני ועוד. שוויון בפני החוק נקבע גם לפי הכסף השוכר עו"ד טובים, המצב בארץ סביר ונכון. חוקה זה לא חובה,ועד שתהיה חוקה מסתדרים מבחינה משפטית,זה כמובן נושא מורכב. מגילת העצמאות לא מחליפה כלום. מלך הוא מעל לחוק בדיוק כמו דיקטטור מצוי,ראש ממשלה תיאורטית שווה בחוק לכל אזרח. זכויותיו של ראש ממשלה מכהן או לשעבר מעוגנות בחוק,בדיוק כמו חובותיו. מעצם היותו ראש המדינה ,חייב שיהיו לו זכויות יתר, יותר מח"כ למשל שלהם חסינות משפטית

לדעתי

1.ישראל אכן מדינה דמוקרטית 2.גרמניה של מלחה"ע2 הייתה דמוקרטית, אני מסרב לעונת לשאלה זו.(חצי תשובה:) 3.השיטה הנהוגה היום הינה יחסית טובה, לדעתי באף מדינה בעולם יש שיווין מוחלט בפני החוק. 4.א:כן, כמדומני למדינות רבות וטובות אם לא לרובן אין חוקה. 4.ב: לדעתי מגילת האצמעות הינה אנטי ישראלית ואיפשרה את מצבינו היום, כמו גם הצהרת העצמאות ע"י בן-גוריון וגם הצהרת בלפור הינה אנטי ישראלית באומרם: "מדינה יהודית -ב-ארץ ישראל" יש לי בעיה עם ה-"ב"ארץ.. אין לי כוח להכנס לזה עכשיו... 5.ראש ממשלה עומד במסגרת החוק והמלך מעליו, גם דיקטטורים וגם מלכים היו כאלה טובים..והיו רעים, באנגליה שבדיה ועוד יש מלכים מודרניים אך במצריים ראש הממשלה מתפקד כמלך עבר לעניות דעתי,ובירדן המצב עדיין תקוע בימי הביניים. א:6.לראש ממשלה יש את הזכות לשלול ולהוסיף זכויו. או חובות, אין להם זכויות יתר מה שלא מונע מהם לקבלם בכל זאת 6.ב:לא.
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: ג'קו .
עבור לפורום:
אקטואליה ופוליטיקה
בחר
בחר