מה אכפת מה מאמינים אויבנו,המטרות הלגיטימיות

ממילא מחשבתם זמנית כי מותם מתקרב

מה שייך "פרפטואום מובילה"?

ניכר בך כי למדת במאמץ ניכר ובשינון מייגע שתי מלים בלטינית, ואתה עף על עצמך ומנפנף בהן לכל עבר, ומאזכרן בכל דיון.

"אדם הראשון" קיים רק במעשיות ההבל של המיתולוגיה היהודית.

האדם הקיים כעת הוא פרי התפתחות אבולוציונית.

אני מתפלא איך אתה עדיין לא הגעת לירח מרוב שאתה עף על עצמך

איש לא ברא אותי.

נוצרתי בתהליך טבעי.

רק אוביקט שאינו יכול להיווצר בתהליך טבעי מצריך יוצר.

זה בטוח

בגלל זה נוצרת כזה דפוק

ובגלל זה העיניים שלך ממוקמים בתחת והאוזניים שלך ממוקמים בכף הרגל. 

בורות מבורכת מאפשרת להגיד כל דבר

אולי אתה צודק אבל עדיין קשה להאמין שאלוהים עושה כאלה טעויות עם יצורים שכמותו.

אולהים לא קיים ולכן לא יוצר.למזלך האבולוציה שסידרה לנו מוח וקישורים חברתיים מאפשרת גם לך קיום.

pnini333, לא בקשתי לחשוף את זהותו של yehuda541, יען כי האיש הוא לא יותר מאשר אסתירא בלגינא, בור ובער, ולא אפשרי כי ימצא בו משהו המעורר ענין, על כל פנים, עבורי. כל שבקשתי הוא שלא יארע משהו מצער ביותר, כגון, שיתברר כי הוא מחנך את ילדי.

ואגב, pnini333, גם אתה אינך מענין, ואין סכוי כי ארצה לדעת מי עומד מאחורי כנוי העט שלך. כל שארצה הוא לא להימנות בטעות או מחמת חוסר ידיעה, על מחנך (המחנה שלך).

איזה מזל שאתה במיעוט ובטח ומזלנו שלא התחנכת אצל יהודה, רק חבל שאין עוד 2 מליון כמוך-אבל בחיזבאללה אולי זה היה מסייע לנו להתמודד איתם.

בדיוק ההיפך. החיזבאללה ודאעש,כמוך,מאמינים בחיזר שברא אותנו ונותן לנו הוראות.

יוסף אתה לא מבין אותי המוסלמים מאמינים באלוהים, אבל שזה לא מתאים למעשים שלהם הם סוטים. וכשאני שחבל שאין עוד 2 מליון שכמותו-זאת לא הייתה מחמאה. כי הוא בור ואדיוט ברמות על ולכן 2 מליון שכמותו יהרסו את עצמם לבד.

הבעיה שלנו היא עם הבורים שלנו שמנהלים כאן את חיינו והופכים אותנו למדינת הלכה פרימיטיבית.

רוב המוסלמים הצעירים חילונים

רוב המוסלמים הצעירים חילונים

בדקת?

נחשת נכון

קשקשנים

איך שלא יהיה הדתיים יותר משכילים מהמוסלמים בעשרות מונים

והרבה אנשי מדע הם דתיים לכו למכון וייצמן רוב החוקרים הם דתיים.

עוד מעט כל הסלברטאים יהפכו לדתיים - זה רץ בקצב מטורף

ולמי שלא נוח מדינת הלכה שיעשה מה שבראש שלו.

השחיתות בממשלה גרועה פי מליון מההלכות של הדתיים

קשקשנים

איך שלא יהיה הדתיים יותר משכילים מהמוסלמים בעשרות מונים

והרבה אנשי מדע הם דתיים לכו למכון וייצמן רוב החוקרים הם דתיים.

עוד מעט כל הסלברטאים יהפכו לדתיים - זה רץ בקצב מטורף

ולמי שלא נוח מדינת הלכה שיעשה מה שבראש שלו.

השחיתות בממשלה גרועה פי מליון מההלכות של הדתיים

רוב החוקרים דתיים.שקר.

מי שרוצה מדינת הלכה יש בסביבה דוגמאות  כמו דאעש ואירן.

לבריאות.

yehuda541, נראה כי הבחור מצליח למרות מעורבותך, ולא הודות לה (28.11.16 | 10:15).

"אפילו גדולי המדענים פסקו שהעולם התחיל לפני 14 מיליארד שנים" (28.11.16 | 10:26).

היקום מתפשט ומתקרר כך שאילו הפכו את כיוון הזמן - היתה לו "התחלת התפשטות" בערך לפני 13.7 מליארד שנים.

מצויים תרחישים די מפורטים לאפן ה"אבולוציה" הפיסית של היקום ("אבולוציה" כאן משמשת אך במובן מושאל) החל משברי שניה מועטים לאחר "המפץ הגדול" ועד ימינו, והם נתמכים במגוון ראיות רב. תצפיות לחלל העמוק מגלות כעת את מצבו התרמודינאמי של היקום כאשר היה בן 300000 שנים בלבד. ככלל, ענין דינאמיות היקום, ורעיון "המפץ הגדול", נגזרים מפתרונות Friedmann Robertson Walker למשוואות תאורית היחסות הכללית (1920), שהתקבלו עוד בטרם היתה קימת ראיה תצפיתית לכך שהיקום מתפשט. העדר ראיה ליקום מתפשט פיתה את אינשטיין "לתקן" את המשוואות, ע"י הוספת קבוע מייצב. לאחר שגלה Hubble ב- 1926 כי היקום אכן מתפשט, הודה אינשטיין במבוכה עמוקה כי הוספת הקבוע היתה הטעות הגדולה של חייו. שים לבך לכוחה הפרדיקטיבי של התאוריה. היא חזתה שהיקום מתפשט בטרם נודע הדבר ובנגוד להגיון, והענין נתאשר לאחר כשש שנים. זה פשוט מה שהמתמטיקה היבשה אמרה, ומה שאמרה היה בלתי נתפש, ו- counter-intuitive, אך התברר כנכון.

המונח Big Bang עצמו הוא כנוי גנאי של האסטרופיסיקאי Fred Hoyle, נוחו עדן, אשר היה חסיד תאורית יקום יציב, steady-state. התאוריה שלו נזנחה. כנוי הלעג שלו - שרד, ומלעיג במדה מסוימת עליו.

כאשר ברור כי היקום מצוי כעת בשלב התפשטות, אפשר להציג שאלה "מה יקרה אם "נריץ" את הזמן לאחור?".
ל"הרצה" כזו יש מחסום תאורטי, מחסום קוואנטי, אליו מגיעים תוך זמן קצר - אין כרגע תאוריה מגובשת לגרוויטציה קוואנטית, לכן המצב מעבר למחסום הקוואנטי - עדיין אינו ברור. הבטוי `נקודה סינגולרית` אינו יותר מאשר אקסטרפולציה לאחור, ספק לגיטימית, אל מעבר למחסום הקוואנטי. נכון ואחראי יותר לומר "תצפיות מעידות לכאורה שהיקום הנוכחי מתפשט מנפח מצומצם ביותר בעבר".

יקום מתפשט מציג בעיה חמורה להשקפות אמוניות הגורסות שהיקום נברא לתכלית, שכן יקום מתפשט פרושו, בסופו של דבר, קץ החיים, שלא לדבר על קץ ציון וירושלים, ואבן השתיה בכללם, ומדובר לא בקצו של הפרט, בעוד הזכרון הקולקטיבי של האנושות שורד וממשיך, אלא בקצו של הזכרון הקולקטיבי יחד עם נושאיו.

עוד לפני כן יהפכו החיים על פני כדה"א לבלתי אפשריים, עקב התפשטות השמש לכדי red giant, במהלך חייה, שרדיוסו כרדיוס מסלול כדה"א. השמש האחרת הקרובה ביותר, אלפא-קנטאורי-פרוקסימה, מרוחקת כארבע שנות אור, ואין לה פלנטות ראויות להתנחלות.

אשר למקור החומר ביקום, ובכן, דווקא חמר יכול להתהוות מלא כלום, שום דבר.
גם void מוחלט בטמפ' אפס מוחלט, עדיין מכיל Zero-Point Energy, היכולה להתממש עקב Quantum Vacuum Fluctuations כ- virtual particles הנוצרים משום דבר, ע"י "שאילת" אנרגיה מן ה- void, לפרק זמן שאינו עולה על Planck time. זה ענין מוכרח, על פי מכאניקת הקוואנטים, שכן אפשרית הפרת חוקי שמור לפרקי זמן קטנים מ- Planck time, ויש לכך אשורים תצפיתיים ( Casimir effect, ו- Lamb shift ).

גם המודל המתמטי של מכאניקת הקואנטים אינו אוסר זאת. 
void (אין, לא כלום) הוא, אבר לגיטימי, quantum state לגיטימי, וקטור לגיטימי, במרחב Hilbert, בעל מעמד שוה לכל אבר אחר, ובעזרת Hermitian operators אפשר לעבור בקלות מאין ליש. כאמור, מודל מתמטי זה צמוד לתאוריה, והתאוריה, מכאניקת הקוואנטים, מוצלחת, מתאשרת באינספור נסויים ותצפיות, ועוד לא נצפתה מופרכת.

חלקיקים וירטואליים הנוצרים באפן זה משחקים תפקיד גם בעבודה עיונית של Hawking, אודות חורים שחורים. העבודה מציעה (suggests) שחור שחור דוקא יכול לפלוט קרינה, לאבד מאסה, ולהתנדף. הקרינה היא בעלת מאפיני קרינת גוף שחור, ונגרמת ע" המלטות אחד מבני צמד חלקיקים וירטואליים שהולדתם ומותם למשך פרק זמן קצר מ- Planck time, תוך שאילת אנרגיה מן הריק, אינה אסורה. אם הולדת צמד כזה מתרחשת בדיוק על גבול רדיוס שוורצשילד, עשוי אחד מן הצמד להמלט, והחור השחור נותר בגרעון אנרגיה, המתורגם לפחת במאסה. הנה מעט על חורים שחורים, ועל Hawking Radiation. 

החשיבה הקימת היא שהחלקיקים הוירטואליים שהופרדו זה מזה התממשו למרק של קוארק גלואון פלסמה - המרק היסודי ביקום. לאחרונה נצפו עקבות מרק של קוארק גלואון פלסמה, והתוצאות נראות מבטיחות.

ניכר בבירור כי אלוהיך אינו אלא "פקק" לסתמת כל "חור ידע".

זה שאתה מצביע על אלוהיך כמחולל כל אירוע, אינו מעשיר את תובנות המין האנושי.

למד לשונך לומר איני יודע שמא תתבדה ותאחז (ברכות ד א).

Patriotism is the last refuge of a scoundrel (Samuel Johnson)

פטריוטיות היא מפלטו האחרון של נבל (סמואל ג'ונסון)

ניתן לקבוע בברור ששמאל זה הקש בין אזניך

מצדיק הצתות עלוב

למה אין ימני שיכול לקחת חלק בדיון רציני על תוכן?

pnini333, זקנתך מביישת את בחרותך.

kaktus2016, ידידי, כתבת "זה בטוח בגלל זה נוצרת כזה דפוק ובגלל זה העיניים שלך ממוקמים בתחת והאוזניים שלך ממוקמים בכף הרגל" (28.11.16 | 11:18).

ובכן, מי שכאשר הוא זקוק ליעוץ עיסקי, פונה דווקא למיסטיקן, ואולי מחזיק גם בכיסו רגל ארנבת למזל, ולבטח דורש, ליתר בטחון, בעצת באבות מעיירות דרומיות - איננו בעמדה טובה לחלוק על טענתי שם "איש לא ברא אותי. נוצרתי בתהליך טבעי. רק אוביקט שאינו יכול להיווצר בתהליך טבעי מצריך יוצר".

גם כתבת "...חוץ מהמקרה שלך כי אצלך השעון יצר שען" (28.11.16 | 11:30).

לא אויל משריש, אני יכול בקלות להצביע על "שעון" שאינו גורר "שען", ובכך להפריך את טענת יהודה כי "שעון" גורר "שען". מדובר בהסקי לוגיקה דדוקטיבית.

גם כתבת "והרבה אנשי מדע הם דתיים לכו למכון וייצמן רוב החוקרים הם דתיים" (28.11.16 | 11:49).

אין בעיה לחרדי להיות מדען חוקר בפיסיקה של מצב מוצק, או חוקר פלסמה, או אלקטרוכימיה, אך לא כל כך תמצא מדענים חרדיים באסטרופיסיקה, או בביוכימיה (אבולוציה). אלה תחומים המצויים בקונפליקט ישיר עם השקפת העולם של החוקר.

כל מה שיש לי להגיד לך שאתה יכול להשכיר את השטח שיש לך בין האוזניים כי יש שם הרבה מקום וחלל ריק. ובנוסף שאתה לא חושב ומדבר אלא מדבר לפני שאתה חושב. ולוגיקה זה דבר שרחוק ממך מליון שנות אור. עקבתי מהצד בעיון אחרי הויכוחים שניהלת עם מלי, והיא העמידה אותך בפינה ללא יכולת לזוז, וכל הזמן התחמקת מתשובות שלא יכולת להתמודד איתם, אתה טוב בלעשות רעש עם הרבה צלצולים.

kaktus2016, אדרבה, הכל מוזמנים לפורום 1632 לראות מי היא מלי.

מדובר במיסטיקנית מטעם עצמה, טפשה עד זוועה, אשר שופטת השלום שבח יהודית גינתה בחריפות את התנהלותה הנלוזה.

kaktus2016, אדרבה, הכל מוזמנים לפורום 1632 לראות מי היא מלי.

מדובר במיסטיקנית מטעם עצמה, טפשה עד זוועה, אשר שופטת השלום שבח יהודית גינתה בחריפות את התנהלותה הנלוזה.

סוכות

אני נכנסתי לפורום הזה כי קקטוס כתב לי מייל, אדרבא שיכנסו ויקראו ושהם יחליטו מי הטיפש ביננו.

וצר לי להגיד , ובאמת צר לי להגיד שקקטוס צודק באומרו - שהותשת בויכוחים איתי. וכל הזמן טרחת להתחכם ולהתחמק.

וכשאין לך מה לענות בויכוחים שלנו - אז פונים בדרך אחרת על מנת לטשטש. כאילו מה הקשר בין הפסיקה לדיונים שהיו ביננו??

אבל זה לא הפורום שלי - ואין לי שום כוונה לחזור לכאן, כמו שאני טובה בויכוחים בענייני יהדות, אני גרועה מאד בויכוחים שקשורים לאקטואליה ופוליטיקה.

אז שיהיה לכולם המשך יום מקסים

מלי

אין לנו על מי לסמוך - רק על אבינו שבשמיים

מלי-מיסטיקאית ומתקשרת

עבור לעמוד
, , , , , , ,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
אקטואליה ופוליטיקה
בחר
בחר