העדר הינה תופעה מסוכנת, החזרה לתרבות שיבטית/אתנית עם מטריה תרבותית של עולם חופשי הומני ,אינה מדאיגה אותי,להיפך,היא מייצגת תבלינים שרק מעשירים את כולנו. 

העדר עבורי מייצג זהות קולקטיבית, וכאן הסכנה עצומה. כשאדם מוותר על זהותו האישית ומאמץ זהות קולקטיבית,הוא בעצם מסיר אחריות מעצמו ומעביר אותה לעדר...."אנחנו" לא אני....

מה שאדם בפני עצמו לא יעז לבצע,בזהות עדרית/קולקטיבית יבצע בקלות. ראינו זאת בשלל ארועים/מלחמות היסטוריים.

הסכנה כיום בתרבות העדר היא בעיקר במיידיות ....תהליכים מואצים פי כמה מבעבר בזכות הרשתות החברתיות, רעיונות ללא בסיס כלשהו,תלושים ממציאות כלשהי, מקבלים תוקף ומגיעים מיידית לכל מי שצמא להם מתוך שלל תסכולים חסכים אישיים. 

זה מסוכן !!!! אין תהליכים והפנמה/העמקה בשלל הנושאים. שקר ללא רגליים, מומצא, יקבל הד מיידי ברשת. שבוע לאחר מכן ,אנשים כבר יעמדו כקבוצה ברחובות .

עדיין לא נוצרו הכלים להתמודד עם אינסטנט מסוג זה. 

אנחנו עומדים בפני מציאות שונה מאי פעם. 

יחד עם זאת, יותר ויותר אנשים נחשפים גם לרעיונות ואמיתות שלא הכירו בעבר. וזה טוב לעיתים. הבעיה העיקרית היא מהות ואיכות המסרים.

הכל חייב להיות ממוקד וקצר לפי הגישה החדשה. קשה לקפל מסרים תרבותיים שנוצרו במשך עידנים ,למשפטים קצרים. 

קל מאוד להפיץ שינאה ללא בסיס שהופכת לשרפה בשדה קוצים מיידית. השאלה היא כיצד מבערים את הקוצים הללו שנדלקים מהר,מעצם היותם יבשים......ריקים...דליקים. המסקנה שלי שחשוב לא ליבש שום אוכלוסיה בעולם שנשארת מאחור מתייבשת וכששרפה מתחילה ,קשה לעצור אותה. לא יתכן להשאיר את אפריקה מאחור , מיליונים שמתים ממלריה,כשיש מזמן תרופות זולות שמצילות חיים. לא יתכן לאפשר למושחתים לנצל משאבים של מדינה /עם לטובת עצמם בלבד כשעמם רעב. 

ועוד אלמנט, יש בנו תכונה הישרדותית מובנית, קטלנית,כפי שמלמד התנ"ך.....היו שלושה אחים, קין,הבל,שת.....

וכבר אז, אח אחד רצח את אחיו. המפלצת קיימת כנראה בכל אחד מאיתנו, חשוב לסגור אותה בכל דרך, כי כשמרימה ראש,הורגת ומחסלת כל דבר בדרכה. את המכניזם שמפעיל אותה צריך להגדיר ולבנות מחדש. 

כיום כולנו על פרשת דרכים. העולם השלישי בועט, אמפריות שוקעות בתוך הדבש שעטופות בו. הרעב הוא כח עצום שמניע תהליכים, אם לא נלמד לסייע לרעבים הללו, להמיס את התאבון לשרוד בכל מחיר....הם ינצחו. כי ממרומי החיים הנוחים של רוב העולם המערבי, לא מבחינים ברעב העצום הזה, שם רוצים לשמר את הקיים....תוך ויתורים מפליגים על אינספור ערכי מוסר ותרבות אנושיים בסיסיים. 

דוגמא- מכירת הנשק לכל אלו שבעצם רוצים להשמיד את אלו שמוכרים להם......

מכירת נשק היא עסק עצום שמכלכל רבים,כלכלות שלמות. הון עתק. מאפשר חיים נוחים למוכרים...מוטב היה לו היינו מוצאים דרך למנוע את הצורך בנשק קטלני, משתמשים בפלאי המדע לטובת ה"רעבים" שלא יתייבשו.....למנוע שריפות ענק.

יחד עם כל זאת , אני מאמין גדול במשפט "הרוצה בשלום היכון למלחמה"....שלום אמיתי יגיע רק מנקודות של עצמה וכח.  

אחרת, לדעתי, שלום אינו אפשרי. שנהיה חזקים מאוד, כמו גם ישרים והוגנים מאוד, מוסריים ,ללא עיוורון כשזה נוגע בשונה/אחר, מכאן נגיע רחוק לחיים נכונים יותר, איכותיים יותר, שקטים יותר !

יפה, הבה נעשה סדר. אני (עם כל הצניעות) רואה את עצמי כפילוסוף המומחה ביותר מכל הזמנים, אז עבורי הכל ברור ואשמח להבהיר זאת גם לך. נחזור לחוק העדר בהמשך, אבל נתחיל דווקא מקין והבל. תיארת יפה את מה שאני מכנה בפשטות: חוק הטבע מספר 1, חוק הג'ונגל: החזק מנצח. לכך מצטרף המשפט: "יצר לב האדם רע מנעוריו", כלומר למרבה הצער ברירת המחדל היא שהחזק הוא רע. מהי המסקנה הטריביאלית המתבקשת? המשימה מספר 1 של האנושות היא להיות היא החזקה, לנצח, לרסן ולשלוט בחזקים.

חוק כה פשוט וטריביאלי, וכולנו בעצם מבינים אותו אינטואיטיבית. אך מאחר והאנושות מפגרת אחרי בכמה מאות שנים, טרם גילינו אותו, ולכן האנושות טרם הכריזה על ריסון החזקים כעל המטרה העליונה של האנושות. התוצאה: האנושות נכשלה! רוב האנושות חיה בתנאים בלתי אנושיים! הגהינום זה כאן! העולם הוא סטטוס קוו של שואות וזוועות. הזכרתי את הפלא התשיעי, אף גולם אינו מבחין בכשלון הקולוסאלי. יותר נעים להתייחס אל המסכנים כאל סרח עודף, לזרוק להם קצת נדבות ולהמשיך לרוץ קדימה בלי לדעת לאן. הם יכולים לצרוח כאוות נפשם, החזקים המנהלים את העולם לא מתרגשים. שתקו בשואה שלנו, אנו שותקים בשואת היאזידים.

אסביר לך את המציאות בפשטות ואז הכל יהיה ברור. זכור, החכם באדם אמר: אם אינך יכול לנסח משהו בקצרה - לא הבנת אותו!

http://www.brainyquote.com/quotes/quotes/a/alberteins383803.html

כממשיכו, אני מרגיש חיבור גדול לאיינשטיין. למרבה הצער העולם בתקופתי לא בשל לגלות אותי.

יפה שהתייחסת בתגובתך לשני חוקי הטבע, כפי שציינתי להלן הצלחתי למפות את הבנת המציאות לנוסח מאוד קצר ופשוט, שני חוקי טבע. גם לחוק השני התייחסת - חוק העדר. אכן האדם הוא יצור עדרי. לעדריות השפעה עצומה. מלבד ומעבר לדברים שציינת, יש משהו קצת יותר חשוב: התרבות. אנחנו חושבים שהאדם חושב, אבל האמת היא שהאדם הוא עדר. זהו חוק כה חזק שיש רק חוק אחד מעליו והוא החוק שהזכרתי קודם.

אנחנו בתקופתנו / העולם / האנושות / העולם המערבי, בעצם אנחנו עדר של נאורים. תרבות הנאורות שאנו כה מעריצים ומבושמים ממנה, אנחנו גם מתוכנתים לפיה, היא המאטריקס שלנו, היא הקופסה, היא הסופר אגו, היא ענן ערפל ענק של ערכים האופף ומטשטש את כולנו. בדיוק כפי שהערבים הם ברברים כי זו תרבותם. אנחנו לא תרבותיים כי אנחנו חכמים. אנחנו תרבותיים כי אנחנו נאורים, והם ברברים כי הם ערבים. כשמדברים על תרבות אין גזענות. שום קשר לגנים, רק לסביבה.

אמממה (כמו שאומרים בשפת העם), תרבות הנאורות לא מרשה להכליל. הפרספקטיבה התרבותית לא קיימת. עדר הגלמים המכונה אנושות בתקופתנו לא הצליח לגלות את חוק הטבע הכי פשוט ואלמנטרי, אז כמובן שאי אפשר לצפות מהגלמים האלו לגלות חוק הרבה יותר מסובך: חוק העדר. גלמי הנאורות נמצאים באמוק גזענות, חובבי חופש הביטוי עוסקים בסתימת פיות ואוסרים על הכללות, כלומר על ראיית עולם תרבותית, כי הערבים המסכנים עלולים להיעלב. פרספקטיבה שלמה לא קיימת, טרם התגלתה - נקודת המבט התרבותית.

הנאורים אוסרים על עצמם להבין היכן אנו חיים, לכן העולם מבולבל טוטאל. לזכותך יאמר שאתה לא שמאלן אופייני, יש לך סובלנות אמיתית לחופש ביטוי, לא מחקת את דברי. זה לא אופייני, בוויינט תמיד מוחקים אותי. יאמר לזכותך. אבל אם אתה רוצה להיות עוד יותר רחב אופקים אתה מוזמן לחפש את הקופסה המגבילה אותך. אז אני עוזר לך: קוראים לה תרבות ובמקרה שלנו נאורות. אני הצעתי דבר פשוט שעליו הייתי צריך לפחות לקבל פרס נובל, אם לא את התואר האדם החשוב בהיסטוריה האנושית: בכל דור ודור האנושות חייבת להטיל ספק בקונספציות שלה!

אבל אני טיפוס שלא יודע להגיע למיין סטרים, אני לא מקורב, לא כריזמטי, לא עשיר, לא עסקן, אז אני יכול לצרוח עד מחר, איש אינו מקשיב. אז האנושות לא מטילה ספק בקונספציותיה. עם זאת, ברגע שאגיע לתקשורת, אין אף גולם שיכול להתמודד עמי, מכיוון שאני מקדים את תקופתי בכמה מאות שנים. תודה על התייחסותך.

רוצה להציל את העולם? שאל אותי כיצד  https://t.me/realaharon5

עבור לעמוד
, ,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
אקטואליה ופוליטיקה
בחר
בחר