ארצות הברית היא הדמוקרטיה היחידה שמוציאה אנשים להורג. היא גם המדינה הדמוקרטית שמחזיקה את מספר האסירים הגבוה ביותר לנפש. היא גם המדינה שהכי הרבה אנשים נרצחים בה.

הוצאה להורג בארה"ב היא תהליך יקר שלוקח שנים. 

ברור שהוצאה להורג לוקחת זמן וכסף,

אסור לטעות,אין חזרה,

השיטה דיקטטורית הרבה יותר זולה ויעלה

הוצאה להורג של יגאל עמיר הייתה מונעת חגיגה תיקשורתית ומישפטית, שמי שמכונים בטעות "שמאל" היו זקוקים לה כמו אויר לנשימה. החגיגה הזו גם הכניסה מיליוני שקלים לעיתונות ולמערכת המישפטית גם יחד.

הסיבה העיקרית שבשלה אין עונש מוות לעבריינים פלילים (והדגש הוא על הפלילים, הביטחוניים זה סיפור שונה) היא - שכדור של רובה עולה חצי שקל - לעומת שעת "עבודה" של עורך דין שעולה אלפי שקלים.

לאסירים ולעצירים יש קרובים וחברים וראשי מישפחות פשע - שמשלמים ומשלמים הרבה.

מתים, ככל הידוע לי - לא מסוגלים לשלם כלום.

נכון, ובהכללה, תרבות הנאורות נגד עונש מוות מסיבותיה, ערכיה וקונספציותיה. לא הייתי פוסל על הסף את הרעיון שמערכת המשפט מספקת פרנסה עצומה לאינסוף פרזיטים. תופעת המשפטיזציה הפכה את המשפטנות למקצוע הפרזיטי המושלם. גם גורמים נזקים עצומים לחברה, וגם אונסים אותה לשלם להם על זה... בכל אופן נבלות המשפט מתנגדים לעונש מוות בין היתר כי הם יודעים שהם טועים. אחוז החפים מפשע הוא עצום. זו כנראה הסיבה שהם אוסרים על קצב להתעקש על חפותו... העונש שקצב מקבל על כך שהוא מאמין בחפותו הוא בלתי נתפס! כמו כן תרבות הנאורות נהנית מתחושת מוסר מופלאה של קדושת החיים. לכן היא מסרבת להוציא להורג חלאות אדם וכך היא מרגישה נורא עליונה.

רוצה להציל את העולם? שאל אותי כיצד  https://t.me/realaharon5

אסור לטעות,אין חזרה,

ברור שהוצאה להורג בעייתית מאוד ולו עקב אחוז הטעויות העצום. רק לאחרונה פורסם על אם שכולם קראו לה מפלצת כי היא לכאורה חתכה את בתה בסכין. רק כשהותר לפרסם את התיק הפסיכיאטרי של הבת התברר שהיא חתכה את עצמה. לאחר זדורוב תמונת המצב ברורה: מערכת המשפט היא מערכת הפללה. היא מחפשת מישהו להרשיע ובכך היא מרוצה. מצד שני, האספסוף המוסלמי הקיצוני הוא אוסף של זומבים שטופי מוח שחובתה של האנושות להשמידם, לפני שהם ישמידו אותה. בינתיים הם משמידים אותנו בקצב שבקרוב לא יבייש את הנאצים. כמובן שהערך המוסרי האידיוטי של אי הוצאה להורג גרם לכך ששחרנו לרחוב אלף רוצח יהודים!!!

אסור לטעות,אין חזרה,

כרגיל,אתה טועה. השיטה הדיקטטורית הרבה פחות יעילה. 

לצער המתים,אתה טועה בגדול,

מתווכח סתם

לצער המתים,אתה טועה בגדול,

מתווכח סתם

מגיב נכבד, ברור לך שתגובתך ריקה מתוכן. אתה בעצם מסתפק בהצהרת תחושותיך. אז אני חוזר ומבהיר: אינך האדם היחיד שבטוח שהוא צודק. היהודים הדתיים בטוחים שהאל שלהם הוא היחיד, כך גם הנוצרים וכך גם המוסלמים. השמאלנים בטוחים שהם צודקים, וכך גם הימנים. בני תקופתו של גלילאו - להיות בטוחים היה קטן עליהם, הם "ידעו" שהארץ השטוחה היא מרכז העולם... לכן, אדם עם קצת פתיחות פילוסופית צריך לגלות צניעות ולא להיסחף אל חיקה הנעים של התחושה שהצדק עמו, אלא לנסות להוכיח את צדקתו. כל שאמרתי הוא דבר נורא פשוט: אין לקבל את הערכים והקונספציות שלנו כקודש קודשים אלא לדון עליהם ולהטיל בהם ספק! מי יכול להתנגד לכך?

אכן, מותר ואפילו צריך/חשוב להטיל ספק. הכתיבה שלך רהוטה ועל כך שאפו ! 

יחד עם זאת, חשוב לשקול תהליכים אבולוציונים ארוכים,תובנות שנוצרו מתוך צרכים שונים. 

כיום במאה ה 21, לטעמי, האדם הגיע להישגים חסרי תקדים, מה שמאפשר שינוי לטובה ושיפור עצום לאנושות, כך במדעים, וכך בחופש שזוכה לו הרוב בעולם המפותח. 

יש אלמנטים קיצוניים שמנסים לערער כל זאת מסיבות שונות. קל להתדרדר לאלימות , הון עתק מושקע בלחימה בהללו, הון שיכל להציל את כל אפריקה בכל אספקט. 

גם מדינות נאורות ומתקדמות עלולות להתדרדר ללחימה מטורפת בכדי להדביר קיצוניות אלימה ומאיימת. מכאן השערים לגיהנום פתוחים. 

ולמרבה הצער אלו נראים כתהליכים מחזוריים. 

אין ספק שחשובה העירנות מול הרשע/טרור.....להקדים תרופה למכה, לא לתת להם לגרור את כולנו לגיהנום.

אבל, וכאן חשוב לשים את האצבע, להמנע ולהזהר מהכללות גזעניות/תרבותיות וכיו"ב. 

אדם שעושה לביתו, בפשטות,יושר,הגינות וללא אלימות, גם אם לא ביקר באופרה ,לא קרא את מיטב הסופרים והוגי הדעות, אינו שייך לריצת ההייטק.....כמו גם אינו איש אקדמיה, איש פשוט......

שמגדל משפחה פשוטה, ישרה ומכבדת ! אדם כזה ללא כל הרקע ה"תרבותי" שהוזכר, יחשב בעיני לאיש מכובד מאוד, חבר !!!

וזה נכון להמונים בעולם השלישי. הרוב. ולא רק בעולם השלישי. 

וזכור, מרבית הפושעים הגדולים בעולם המדיני/פוליטי, היו אנשים משכילים יחסית. כך כמעט כל ההנהגה הבכירה הנאצית, "אבירי תרבות"....וכך גם ממש לידינו, הנהגת חמאס....דוגמא,מחמוד א-זהאר- רופא מנתח. מרבית הנהגת חמאס הם מהנדסים,דוקטורים להיסטוריה,ספרות,בוגרי פיזיקה,כימיה....מדעים.

מכאן שישנם אלמנטים הומניים/אנושיים שהם מעבר לתרבות והשכלה, מובנים בתוכינו. איך נגרום שאלמנטים אלו יובילו את כולנו קדימה....ענין לדיון אינסופי ואחר. 

והערה בנימה אישית, חלק ממשפחתי ניצל כשברח מהנאצים עד אוזבקיסטן.....יהודים,גלמודים,נרדפים,בלי כלום....

משפחה מוסלמית פשוטה מאוד, גרים בבית בכפר, עניים , ארחו את משפחתי שלוש שנים בבית הבוץ הקטן, חילקו את קצת המזון שהיה עם בני משפחתי, התפרנסו מחקלאות פרימיטיבית,ומקרבות תרנגולים. 

הארוח השתלם ,היות וסבתי פתחה שם כיתות לימוד, לשפות ומדעים,שלא היו. אנו בקשר עד היום. והם לנו כמשפחה.

מנהל הפורום
10,000+

תודה עודד על המחמאה והנימה האישית, אנסה להתייחס בהתאם ברמה הכי אישית ואנושית. אבל קודם קצת פילוסופיה בכל זאת. בהקשר לטענתך שהיום האנושות הגיעה להישגים חסרי תקדים, יש תופעה שאני קורא לה "הפלא התשיעי" (מתוך שבעת פלאי עולם) והוא הפער המטורף בין הקידמה הטכנולוגית המדהימה (הגענו למאדים, השתלות פנים, אוטו אוטונומי) לבין הקריסה הקולוסאלית הוירטואוזית המושלמת בכל התחומים החברתיים. החל בתעסוקה, חברה, רווחה, פערים, רפואה, כלכלה, ביטחון, ביטחון פנים, וכלה באיכות הסביבה, איכות השלטון וערכים. הצלחנו להגיע לשלמות בכישרון המדהים שלנו לרסק את כל התחומים החברתיים. אף גולם בתקופתנו לא מצליח להבחין בפער הזה, כולם מקבלים אותו באדישות הכי טבעית כאילו מדובר במזג האויר. בעצם מזג האוויר זוכה להרבה הרבה יותר תשומת לב. האמת היא, שזהו פלא! מטורף! זה לא משהו שמתרחש מעצמו, מישהו טרח קשות והצליח להגיע אליו.

אם אתה סקרן לדעת מהו ההסבר לפלא הזה, אשמח לגלות לך את מה שאני מכנה "שלב התשובה הזהה". התשובה לכל השאלות (בתחום החברתי) ידועה מראש. לא משנה מה השאלה, תמיד אותה תשובה: תרבות. בתחום הביטחוני דיברתי על הבדלי הערכים והקונספציות שבין האנושות / הנאורות / תרבות המערב לבין תרבות ערב. במישור הכלכלי מדובר בתרבות השחיתות והחזירות, העשירים שודדים את האנושות ויונקים את משאביה. איש אינו מסוגל להבחין בכך כי זה לגיטימי בשיטת הכלכלה המקובלת.

כך שכשאתה מדבר על תהליכים אבולוציונים, אני מניח גם בתחום החברתי, קח בחשבון את ההצלחה האדירה שלנו, של האנושות להגיע לכישלון המושלם בתחום החברתי! אני יודע שיש רבים המפזרים מסכי עשן ומספרים שזהו עוני יחסי ובסה"כ יש היום הכי פחות עניים מאז ומעולם. אני תמיד מציע לכל מסית ומדיח זחוח ושאנן כזה לתרום את כל רכושו למשפחה נזקקת ולכתוב את התיאוריות שלו מאוהל ברוטשילד. העולם הוא סטטוס קוו של שואות וזוועות! האנושות נכשלה! רוב האנושות חיה בתנאים בלתי אנושיים! רק מנוולים כמו אובאמה יכולים לנוח תחת זרי הדפנה. שתקו בשואה שלנו, אסור לנו לשתוק בשואות של אחרים!

בשורה התחתונה כל הקידמה נכשלה. כלים מתקדמים כמו חוק, דמוקרטיה, כלכלה לא הצליחו להתגבר על מה שאני מכנה חוק הטבע מספר 1, חוק הג'ונגל: החזק מנצח. בתקופתנו עדיין החזקים מנצחים את האנושות! התשובה לחלק ניכר מהשאלות היא: כי הם יכולים! חלק מסוד נצחונם הוא כמובן שהם נמצאים בחזית המלחמה נגד עצמם... (הון, שלטון... קשר האליטות). אבל אנחנו לא יודעים את זה כי אנחנו עדר שרץ קדימה בלי לדעת לאן. אם קשה מנסים יותר חזק, אם עדיין קשה מנסים עוד יותר, וחוזר חלילה. לעולם לא נעצור לבצע חשבון נפש כדי לבדוק אם אנחנו בכלל מנסים בכיוון הנכון.

אינני מזלזל בהישגים הגדולים שהאנושות הגיעה אליהם. בכל זאת אני חי בחברה חופשית ודמוקרטית, עם חופש ביטוי וכדומה. יש בינינו הסכמה מלאה שאלו הישגים חשובים ממדרגה ראשונה, אני רק אומר שאל לנו לתת לכך לסמם ולטשטש אותנו. עוד ארוכה הדרך לאנושות המתנהלת בצורה סבירה אפילו. זחיחות ושאננות וכמובן יהירות והתבשמות, תמיד היו המזיקים המסוכנים ביותר.

עד כאן בנוגע למשפט הראשון שלך. כעת אמרת: "יש אלמנטים קיצוניים שמנסים לערער כל זאת מסיבות שונות". אז אני שואל מהם האלמנטים ומהן הסיבות? אתה בוודאי כבר יודע את התשובה שלי: תרבות. יש כאן מלחמת ציווילזציות, מלחמת תרבויות בין תרבות ערב למערב. ההתפתות להאמין שזהו קרב בין מחבלים למתנחלים כבר לא מצחיקה אפילו ילדים בכיתה א'.

אולי אעשה הפסקה ואתייחס להמשך בתגובה נפרדת.

נאום חוצב להבות של גאון הדור שליט"א emo_04.png

אני מספר פעמים סיכמתי זאת בשלוש מילים....תרבות מערבית קלוקלת.

הרי ברור שברגע שנטשנו את תרבותינו היהודית וסיפחנו את התרבות המערבית... הבאנו קלון על החברה היהודית-ישראלית.

היופי בפשטות, החוויה המשפחתית התחלפה בפלסטיקים מדברים...

איפה תמצא איש שולח מכתב לרעהו... מבקר אותו, יושב ליד המדורה לספר סיפורים ולשיר.

הטכנולוגיה יצרה איבולוציה חדשה של האדם... לבלתי הכר.

כתבת: "אין ספק שחשובה העירנות מול הרשע/טרור.....להקדים תרופה למכה, לא לתת להם לגרור את כולנו לגיהנום". אבל הם כן. דאעש מסתמן כצבא החזק בעולם, כבר שנים שהוא מגן בצורה מכובדת על "המדינה" שלו נגד כל העולם בעצם. אף אחד לא יכול להילחם נגד כל הצבאות בעולם, אז מה קורה כאן? אין נחישות להדביר אותו. אז הוא אונס כמה אלפי יאזידיות, שוחט ועורף בקנה מידה שמעורר התפעלות בקרב נאצים, אבל ארה"ב רגועה, דאעש לא מהווה איום ביטחוני עליה, אפשר ללכת לישון.

אין נחישות. אין נחישות לשום דבר. מה יש? חתול שכל הזמן רודף אחרי זנבו. הטרור מכה בנו, אנחנו רודפים אחריו, וחוזר חלילה. בין לבין איראן מתייצבת כמעצמה גרעינית, אירופה הופכת בהדרגה ליבשת איסלאמית, ואירגוני הטרור אונסים ושוחטים להנאתם, גדלים מתפתחים ומתעצמים. ויש את מערכת המשפט יחד עם האו"ם ומנהיגי העולם שבמקום להילחם בטרור ולהדבירו למען האנושות, עסוקים כל הזמן להגביל, להחרים, לשפוט, ולאיים על מי שמנסה.

למה? כי הם תקועים בכל מני ערכים וקונספציות. אין נקודת מבט כללית. כולנו מומחים לעצים, אבל יש כל כך הרבה מהם שהם מצליחים להסתיר מאיתנו את היער. התמכרנו למישפטיזציה, ואנחנו לא מסוגלים להבחין במלחמת הציוויליזציות. רואים מחבל שרוע, מבחינתנו זהו אדם חף מפש שהרים דגל לבן, מייד נשלחים לחזית אוגדות של משפטנים כדי לנהל את האירוע. הטרור הפך להיות שיטה צבאית שהיא גן עדן מושלם כנגד התרבות שלנו. התרבות הנאורה חסרת אונים כלפי הטרור, אדרבא, היא עסוקה במאבק למענו. הטירוף והבלבול מדהימים.

וכאן אתה מגיע כנראה לנקודה המרכזית שלך: "אבל, וכאן חשוב לשים את האצבע, להמנע ולהזהר מהכללות גזעניות/תרבותיות וכיו"ב". אז תרשה לי בבקשה להגיב תגובה מחוץ לקופסה: מי אמר שצריך להזהר מהכללות? מי קבע? למה? (אני אמרתי שהפילוסוף החכם ביותר בכל הזמנים הוא זה שיודע לשאול למה. אני יודע). אז למה להמנע מהכללה? כי כולם יודעים? זה לא נימוק מספיק טוב בשבילי. אתה יודע למה? כי אני מכיר גם את חוק הטבע מספר 2: חוק העדר. מיליארד סינים בהחלט יכולים לטעות. אני לא מתרשם מכך שכולם "יודעים" משהו.

אז אני אומר לך, שיש בתקופתנו בין היתר אמונה תפלה לפיה "אסור להכליל". זו אגדת עם שגויה מאוד. אני חייב להדגיש, לא סתם אמונה תפלה, אני קורא לה "האמא של הקונספציות". זאת הטעות! פה קבור הכלב! אנו אוסרים על עצמנו להכליל (למה? קפצנו בטירוף לצד השני בגלל הטראומה של השואה) ומרגע זה חסמנו מעצמנו את האפשרות להתבונן על המציאות מנקודת מבט תרבותית.

אומרים מילה רעה על ערבי - גזענות. זו מילת הקסמים של השמאל. אבל אני יותר חכם מהשמאלנים. אני מקדים את זמני בכמה מאות שנים. גם לי יש מילת קסמים, והמילה שלי חזקה מן המילה שלהם: תרבות. מה לעשות ובתרבות הערבית מוסלמית יש המון דברים רעים? לא נאה לשמאלנים לשמוע? שיעצמו אוזניים. אני תמיד מציע לחובבי חופש הביטוי שיסתמו את הפה לעצמם, לאישתם ולילדיהם ולא לציבור. הם רוצים להנות מתענית הכללה? שיהנו.

אני אומר שקודם כל אסור לסתום פיות. דבר שני אני אומר שאסור לצבוע את המציאות בורוד. האמת צריכה להיאמר גם אם היא מכוערת. כמובן בזהירות, אני שומר על אלמוניות, כי ברור לי שברגע שאתפרסם המוסלמים יחסלו אותי. דווקא השיימינג הוא הכלי לא רק היעיל ביותר אלא היחידי לשיפור תרבויות. כלל יסוד לפני שמשנים משהו זה להבין מה צריך לשנות, מה פגום, מה הבעיה, מה שורש הבעיה? ככל שאנו משקרים לעצמנו ומתחנפים לערבים, כך אנו מעודדים אותם להתקע בתרבות הנוראה שלהם.

אז אני אומר: זו לא גזענות, זו מציאות! זו לא הסתה, זאת עובדה! אם יש משהו שהוא אמת, אז האמת חשובה יותר מהקונספציות של הנאורים / שמאלנים, עם כל הכבוד. ואם האמת היא מכוערת, אז צריך לשים מסיכת אב"כ כדי להזהר מהצחנה, אבל לא לברוח מהאמת. גם לתרבות שלנו לא חסר, אמרתי שאנחנו עדר חזירים מושחתים. ברגע שתפתח הפרסקפטיבה התרבותית כמובן שתפתח כאן תיבת פנג'ורה עצומה. לא במקרה אנחנו עושים מאמצים עילאיים שלא לדעת מה אנחנו באמת. אנחנו נורא מכוערים.

כמובן שמתוך מיליארדי אנשים יש לא מעט שנפשם קצה בכך שהאסלאם גורר אותם לפרימיטיביות, יש כמובן גם לא מעט חסידי אומות העולם, כפי שתיארת מהסיפור האישי. לכן אני אומר, כשאנחנו מדברים על תרבות, אנחנו מדברים בהכללה. בכל כלל יש יוצאים מן הכלל. הכללה זה לא כל. מתוך מיליארד אנשים יכולים להיות אפילו מאות מיליונים אנשים עם לב טוב. אתה יודע מה, יכול להיות שאם נעשה הצבעה חשאית, רוב המוסלמים יעדיפו לשנות לתרבות פחות פרימיטיבית. אבל לשנות תרבות זה לא דבר של מה בכך. לא צריך לספר לי, אני מומחה בתחום (מטעם עצמי). אפילו אם הרוב רוצה לשנות את התרבות, לא פשוט לשנותה. מה עוד שהטרור אוכף אותה בעוצמה.

כן, יש גם מוסלמים טובים. ללא ספק. בני אנוש, בני אדם, חסידי אומות העולם, וגם אני מוקיר להם תודה על תרומתם למשפחתך. כמובן שאין לכך השפעה מנקודת המבט התרבותית. ציינת דבר מעניין שפושעים רבים כנגד האנושות הם משכילים. מה המסקנה? תראה, אצלי תמיד חוזרים לאותה נקודה: התרבות. השכלה לא הופכת את האדם לטוב או רע. יש דבר אחד שמשפיע על אישיותו וזו התרבות. לכן הסיסמה שלי היא: יש לי חלום: מודעות לתרבות! אני מקדיש את חיי כדי לגלות לעולם את חוק הטבע מספר 2: חוק העדר, כדי שגם הפרספקטיבה התרבותית תעלה לתודעה. מרגע זה כל בעיות האנושות יפתרו.

נאום חוצב להבות של גאון הדור שליט"א emo_04.png

אני מספר פעמים סיכמתי זאת בשלוש מילים....תרבות מערבית קלוקלת.

הרי ברור שברגע שנטשנו את תרבותינו היהודית וסיפחנו את התרבות המערבית... הבאנו קלון על החברה היהודית-ישראלית.

היופי בפשטות, החוויה המשפחתית התחלפה בפלסטיקים מדברים...

איפה תמצא איש שולח מכתב לרעהו... מבקר אותו, יושב ליד המדורה לספר סיפורים ולשיר.

הטכנולוגיה יצרה איבולוציה חדשה של האדם... לבלתי הכר.

בסדר, אני מסכים איתך. אני רוצה רק דבר אחד: להעלות את נושא התרבות לסדר היום הציבורי. זהו. יש לי חלום: מודעות לתרבות.

אסור לטעות,אין חזרה,

כרגיל,אתה טועה. השיטה הדיקטטורית הרבה פחות יעילה. 

שם לפחות לא לוקח שנים עד שההוצאה להורג יוצאת לפועל - מה שמונע כספים גדולים מעורכי דין מושחתים.

נודניק - זה אחד שכאשר שואלים אותו לשלומו - הוא באמת עונה.... emo_01.png

כתבת: "אין ספק שחשובה העירנות מול הרשע/טרור.....להקדים תרופה למכה, לא לתת להם לגרור את כולנו לגיהנום". אבל הם כן. דאעש מסתמן כצבא החזק בעולם, כבר שנים שהוא מגן בצורה מכובדת על "המדינה" שלו נגד כל העולם בעצם. אף אחד לא יכול להילחם נגד כל הצבאות בעולם, אז מה קורה כאן? אין נחישות להדביר אותו. אז הוא אונס כמה אלפי יאזידיות, שוחט ועורף בקנה מידה שמעורר התפעלות בקרב נאצים, אבל ארה"ב רגועה, דאעש לא מהווה איום ביטחוני עליה, אפשר ללכת לישון.

אין נחישות. אין נחישות לשום דבר. מה יש? חתול שכל הזמן רודף אחרי זנבו. הטרור מכה בנו, אנחנו רודפים אחריו, וחוזר חלילה. בין לבין איראן מתייצבת כמעצמה גרעינית, אירופה הופכת בהדרגה ליבשת איסלאמית, ואירגוני הטרור אונסים ושוחטים להנאתם, גדלים מתפתחים ומתעצמים. ויש את מערכת המשפט יחד עם האו"ם ומנהיגי העולם שבמקום להילחם בטרור ולהדבירו למען האנושות, עסוקים כל הזמן להגביל, להחרים, לשפוט, ולאיים על מי שמנסה.

למה? כי הם תקועים בכל מני ערכים וקונספציות. אין נקודת מבט כללית. כולנו מומחים לעצים, אבל יש כל כך הרבה מהם שהם מצליחים להסתיר מאיתנו את היער. התמכרנו למישפטיזציה, ואנחנו לא מסוגלים להבחין במלחמת הציוויליזציות. רואים מחבל שרוע, מבחינתנו זהו אדם חף מפש שהרים דגל לבן, מייד נשלחים לחזית אוגדות של משפטנים כדי לנהל את האירוע. הטרור הפך להיות שיטה צבאית שהיא גן עדן מושלם כנגד התרבות שלנו. התרבות הנאורה חסרת אונים כלפי הטרור, אדרבא, היא עסוקה במאבק למענו. הטירוף והבלבול מדהימים.

וכאן אתה מגיע כנראה לנקודה המרכזית שלך: "אבל, וכאן חשוב לשים את האצבע, להמנע ולהזהר מהכללות גזעניות/תרבותיות וכיו"ב". אז תרשה לי בבקשה להגיב תגובה מחוץ לקופסה: מי אמר שצריך להזהר מהכללות? מי קבע? למה? (אני אמרתי שהפילוסוף החכם ביותר בכל הזמנים הוא זה שיודע לשאול למה. אני יודע). אז למה להמנע מהכללה? כי כולם יודעים? זה לא נימוק מספיק טוב בשבילי. אתה יודע למה? כי אני מכיר גם את חוק הטבע מספר 2: חוק העדר. מיליארד סינים בהחלט יכולים לטעות. אני לא מתרשם מכך שכולם "יודעים" משהו.

אז אני אומר לך, שיש בתקופתנו בין היתר אמונה תפלה לפיה "אסור להכליל". זו אגדת עם שגויה מאוד. אני חייב להדגיש, לא סתם אמונה תפלה, אני קורא לה "האמא של הקונספציות". זאת הטעות! פה קבור הכלב! אנו אוסרים על עצמנו להכליל (למה? קפצנו בטירוף לצד השני בגלל הטראומה של השואה) ומרגע זה חסמנו מעצמנו את האפשרות להתבונן על המציאות מנקודת מבט תרבותית.

אומרים מילה רעה על ערבי - גזענות. זו מילת הקסמים של השמאל. אבל אני יותר חכם מהשמאלנים. אני מקדים את זמני בכמה מאות שנים. גם לי יש מילת קסמים, והמילה שלי חזקה מן המילה שלהם: תרבות. מה לעשות ובתרבות הערבית מוסלמית יש המון דברים רעים? לא נאה לשמאלנים לשמוע? שיעצמו אוזניים. אני תמיד מציע לחובבי חופש הביטוי שיסתמו את הפה לעצמם, לאישתם ולילדיהם ולא לציבור. הם רוצים להנות מתענית הכללה? שיהנו.

אני אומר שקודם כל אסור לסתום פיות. דבר שני אני אומר שאסור לצבוע את המציאות בורוד. האמת צריכה להיאמר גם אם היא מכוערת. כמובן בזהירות, אני שומר על אלמוניות, כי ברור לי שברגע שאתפרסם המוסלמים יחסלו אותי. דווקא השיימינג הוא הכלי לא רק היעיל ביותר אלא היחידי לשיפור תרבויות. כלל יסוד לפני שמשנים משהו זה להבין מה צריך לשנות, מה פגום, מה הבעיה, מה שורש הבעיה? ככל שאנו משקרים לעצמנו ומתחנפים לערבים, כך אנו מעודדים אותם להתקע בתרבות הנוראה שלהם.

אז אני אומר: זו לא גזענות, זו מציאות! זו לא הסתה, זאת עובדה! אם יש משהו שהוא אמת, אז האמת חשובה יותר מהקונספציות של הנאורים / שמאלנים, עם כל הכבוד. ואם האמת היא מכוערת, אז צריך לשים מסיכת אב"כ כדי להזהר מהצחנה, אבל לא לברוח מהאמת. גם לתרבות שלנו לא חסר, אמרתי שאנחנו עדר חזירים מושחתים. ברגע שתפתח הפרסקפטיבה התרבותית כמובן שתפתח כאן תיבת פנג'ורה עצומה. לא במקרה אנחנו עושים מאמצים עילאיים שלא לדעת מה אנחנו באמת. אנחנו נורא מכוערים.

כמובן שמתוך מיליארדי אנשים יש לא מעט שנפשם קצה בכך שהאסלאם גורר אותם לפרימיטיביות, יש כמובן גם לא מעט חסידי אומות העולם, כפי שתיארת מהסיפור האישי. לכן אני אומר, כשאנחנו מדברים על תרבות, אנחנו מדברים בהכללה. בכל כלל יש יוצאים מן הכלל. הכללה זה לא כל. מתוך מיליארד אנשים יכולים להיות אפילו מאות מיליונים אנשים עם לב טוב. אתה יודע מה, יכול להיות שאם נעשה הצבעה חשאית, רוב המוסלמים יעדיפו לשנות לתרבות פחות פרימיטיבית. אבל לשנות תרבות זה לא דבר של מה בכך. לא צריך לספר לי, אני מומחה בתחום (מטעם עצמי). אפילו אם הרוב רוצה לשנות את התרבות, לא פשוט לשנותה. מה עוד שהטרור אוכף אותה בעוצמה.

כן, יש גם מוסלמים טובים. ללא ספק. בני אנוש, בני אדם, חסידי אומות העולם, וגם אני מוקיר להם תודה על תרומתם למשפחתך. כמובן שאין לכך השפעה מנקודת המבט התרבותית. ציינת דבר מעניין שפושעים רבים כנגד האנושות הם משכילים. מה המסקנה? תראה, אצלי תמיד חוזרים לאותה נקודה: התרבות. השכלה לא הופכת את האדם לטוב או רע. יש דבר אחד שמשפיע על אישיותו וזו התרבות. לכן הסיסמה שלי היא: יש לי חלום: מודעות לתרבות! אני מקדיש את חיי כדי לגלות לעולם את חוק הטבע מספר 2: חוק העדר, כדי שגם הפרספקטיבה התרבותית תעלה לתודעה. מרגע זה כל בעיות האנושות יפתרו.

העדר הינה תופעה מסוכנת, החזרה לתרבות שיבטית/אתנית עם מטריה תרבותית של עולם חופשי הומני ,אינה מדאיגה אותי,להיפך,היא מייצגת תבלינים שרק מעשירים את כולנו. 

העדר עבורי מייצג זהות קולקטיבית, וכאן הסכנה עצומה. כשאדם מוותר על זהותו האישית ומאמץ זהות קולקטיבית,הוא בעצם מסיר אחריות מעצמו ומעביר אותה לעדר...."אנחנו" לא אני....

מה שאדם בפני עצמו לא יעז לבצע,בזהות עדרית/קולקטיבית יבצע בקלות. ראינו זאת בשלל ארועים/מלחמות היסטוריים.

הסכנה כיום בתרבות העדר היא בעיקר במיידיות ....תהליכים מואצים פי כמה מבעבר בזכות הרשתות החברתיות, רעיונות ללא בסיס כלשהו,תלושים ממציאות כלשהי, מקבלים תוקף ומגיעים מיידית לכל מי שצמא להם מתוך שלל תסכולים חסכים אישיים. 

זה מסוכן !!!! אין תהליכים והפנמה/העמקה בשלל הנושאים. שקר ללא רגליים, מומצא, יקבל הד מיידי ברשת. שבוע לאחר מכן ,אנשים כבר יעמדו כקבוצה ברחובות .

עדיין לא נוצרו הכלים להתמודד עם אינסטנט מסוג זה. 

אנחנו עומדים בפני מציאות שונה מאי פעם. 

יחד עם זאת, יותר ויותר אנשים נחשפים גם לרעיונות ואמיתות שלא הכירו בעבר. וזה טוב לעיתים. הבעיה העיקרית היא מהות ואיכות המסרים.

הכל חייב להיות ממוקד וקצר לפי הגישה החדשה. קשה לקפל מסרים תרבותיים שנוצרו במשך עידנים ,למשפטים קצרים. 

קל מאוד להפיץ שינאה ללא בסיס שהופכת לשרפה בשדה קוצים מיידית. השאלה היא כיצד מבערים את הקוצים הללו שנדלקים מהר,מעצם היותם יבשים......ריקים...דליקים. המסקנה שלי שחשוב לא ליבש שום אוכלוסיה בעולם שנשארת מאחור מתייבשת וכששרפה מתחילה ,קשה לעצור אותה. לא יתכן להשאיר את אפריקה מאחור , מיליונים שמתים ממלריה,כשיש מזמן תרופות זולות שמצילות חיים. לא יתכן לאפשר למושחתים לנצל משאבים של מדינה /עם לטובת עצמם בלבד כשעמם רעב. 

ועוד אלמנט, יש בנו תכונה הישרדותית מובנית, קטלנית,כפי שמלמד התנ"ך.....היו שלושה אחים, קין,הבל,שת.....

וכבר אז, אח אחד רצח את אחיו. המפלצת קיימת כנראה בכל אחד מאיתנו, חשוב לסגור אותה בכל דרך, כי כשמרימה ראש,הורגת ומחסלת כל דבר בדרכה. את המכניזם שמפעיל אותה צריך להגדיר ולבנות מחדש. 

כיום כולנו על פרשת דרכים. העולם השלישי בועט, אמפריות שוקעות בתוך הדבש שעטופות בו. הרעב הוא כח עצום שמניע תהליכים, אם לא נלמד לסייע לרעבים הללו, להמיס את התאבון לשרוד בכל מחיר....הם ינצחו. כי ממרומי החיים הנוחים של רוב העולם המערבי, לא מבחינים ברעב העצום הזה, שם רוצים לשמר את הקיים....תוך ויתורים מפליגים על אינספור ערכי מוסר ותרבות אנושיים בסיסיים. 

דוגמא- מכירת הנשק לכל אלו שבעצם רוצים להשמיד את אלו שמוכרים להם......

מכירת נשק היא עסק עצום שמכלכל רבים,כלכלות שלמות. הון עתק. מאפשר חיים נוחים למוכרים...מוטב היה לו היינו מוצאים דרך למנוע את הצורך בנשק קטלני, משתמשים בפלאי המדע לטובת ה"רעבים" שלא יתייבשו.....למנוע שריפות ענק.

יחד עם כל זאת , אני מאמין גדול במשפט "הרוצה בשלום היכון למלחמה"....שלום אמיתי יגיע רק מנקודות של עצמה וכח.  

אחרת, לדעתי, שלום אינו אפשרי. שנהיה חזקים מאוד, כמו גם ישרים והוגנים מאוד, מוסריים ,ללא עיוורון כשזה נוגע בשונה/אחר, מכאן נגיע רחוק לחיים נכונים יותר, איכותיים יותר, שקטים יותר !

מנהל הפורום
10,000+

קשקוש ימנמני שנועד להגן על חייל שהרג אדם שמוטל על הקרקע.

אדם? היטלר היה אדם? היטלר היה מפלצת, וכך גם אייכמן ומנגלה וחאג' אמין אל חוסייני, ולצערנו לא חסרים תתי אדם בעולם.

המאמר מאתגר את הגישה (הגזענית) המקובלת היום ולפיה יצור שיש לו גנים של כלב אין לו זכויות כלל, ויצור שיש לו גנים של הומו סאפיינס הוא קדוש. אז לא, כפי שבשביל כבוד צריך לעבוד, כך בשביל לזכות בזכויות אנוש צריך להיות בן אדם ולא מפלצת. גנים זה לא מספיק...

emo_45.png

לתופף על פח - תענוג.

עבור לעמוד
, ,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
אקטואליה ופוליטיקה
בחר
בחר